Zeeland 7.1 Sportvissers klagen over homo's Bibliobus gaat wellicht naar Bath BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 21 27 Peerock blijft een zekerheid voor de liefhebber Ondernemer wil meebetalen aan spoorplan Broodje Paalkamperen: je waant je toch net in Canada? Zaterdag 26 juli 2008 wbêêIÊ Zeeland is goed op weg met het opwekken van duurzame energie Tip? redgoes@pzc.nl Locatie staat op het internet bekend als goede buitensekslocatie. door Rob Paardekam RILLAND - Leden van hengelsport vereniging Het Spanjooltje ergeren zich mateloos aan de cruisende ho mo's bij de Kreekraksluizen bij Ril land. Het bestuur heeft daarover een brief naar de gemeente Rei- merswaal gestuurd. Die heeft de politie gevraagd wat vaker contro les uit te voeren. Dat de parkeerplaats bij de sluizen een plaats is waar homo's seks heb ben, is redelijk bekend. De locatie wordt op verschillende sites zelfs aangeprezen als een goede 'buiten sekslocatie'. „Het is inderdaad al ja ren aan de gang", zegt voorzitter Adri Goossens van de hengelsport vereniging uit Woensdrecht. Die club gebruikt het nabijgelegen buf ferbekken als viswater. „Een hele tijd geleden heb ik er al eens twee mannen aangetroffen, terwijl ze bezig waren", zegt hij. „Ze gingen nog gewoon door ook." Onder het mom 'het zijn onze za ken niet' heeft de vereniging lange tijd geen actie ondernomen, maar de laatste tijd loopt het volgens de voorzitter de spuigaten uit. „Onze leden nemen wel eens hun kinde ren mee om te vissen. Je begrijpt dat het dan niet zo prettig is als die mannen daar naakt over de parkeerplaats lopen. Er komen daar bovendien toeristen met kin deren. Nou, die zullen dat na één keer wel laten. Ik gun iedereen zijn pleziertje hoor, maar moeten andere mensen daar zoveel last l^j Leden van hengelsportvereniging Het Spanjooltje ergeren zich ma teloos aan seksenende homo's bij hun viswater aan het buffer bekken bij de Kreekraksluizen. van hebben?" Op de laatste leden vergadering is er volgens Goossens veel geklaagd over de seksuele acti viteiten bij de sluizen. Dat was voor het bestuur aanleiding om een brief te sturen naar de gemeen te Reimerswaal en Rijkswaterstaat. De gemeente heeft direct actie on dernomen door de politie te vra gen regelmatig controles uit te voe ren en eventueel op te treden. „Ik verwacht dat dat ook gaat gebeu ren", zegt wethouder Jaap Sinke (SGP). Een woordvoerster van de politie zei gisteren nog niet op de hoogte te zijn van het verzoek van de ge COLIJNSPLAAT - Een wondermooie Peerock, de vijftiende editie van het festival, gisteravond op de Oude Haven in Colijnsplaat. Wondermooi van wege het weer, maar ook omdat het weinig ge scheeld had of Peerock van vorig jaar was de laat ste geweest. Begonnen als een studentenfeestje, groeide Peerock uit tot een zekerheid voor de liefhebber van folk, rock, blues en feest. Toen het bestuur stopte, bleken de Noord-Bevelanders zich die zekerheid niet te willen laten afpakken. Op het podium speelde onder meer de Arnhem se band Elles Springs. foto Willem Mieras Waarde moet nog even afwachten of er een biblioservicebus komt. door Rob Paardekam BATH - De bibliobus gaat in de toe komst wellicht naar Bath. De ge meente wil wel eerst onderzoeken of er in het dorpje, waar amper honderd mensen wonen, behoefte is aan de voorziening. „Maar als die blijkt te bestaan, zul len we er ook alles aan doen om de bibliobus naar Bath te halen", belooft wethouder Hans de Kun der. „We doen dit onderzoek na tuurlijk niet voor niets." De bibliobus in Bath is een wens van de gemeenteraad. Die werd geuit toen een tijdje geleden ge sproken werd over de mogelijk heid om in Oostdijk de biblioservi cebus te laten rijden. Dat gaat ge beuren. Het gaat om een bibliobus met enkele extraatjes, zoals geld pinnen, chipknip opladen en trein kaartjes kooen. Ook in Waarde, waar nu de 'gewo ne' biebbus komt, zou de gemeen te graag een servicebus laten rij den, maar daar zitten enkele ha ken en ogen aan. De gemeente is namelijk bezig met het plan 'Meer Waarde'. Dat moet leiden tot een nieuw multifunctioneel centrum De gemeente onderzoekt of in- woners van Bath behoefte heb ben aan de bibliobus. In Waarde komt wellicht een servicebus, maar dat is nog niet zeker. meente. Ze laat wel weten dat er op dit moment niet extra gecontro leerd wordt op homo-ontmoe tingsplaatsen. Volgens diverse websites zijn er meer in Zeeland. Onder meer het Poelbos bij Goes en de twee par keerplaatsen langs de Sloeweg bij Heinkenszand worden genoemd. Enkele van die internetpagina's melden overigens dat bij de Kreek raksluizen ook stellen en zelfs pros tituees komen. „Een volstrekt on gewenste situatie", vindt Sinke. „Voor bezoekers van het gebied kan door deze zaken een best wel dreigende situatie ontstaan." GOES - Vastgoedondernemer Jan Hoogstrate, eigenaar van een deel van het Marconigebied in Goes, is blij met het plan voor een volledig verdiept spoor in de stad. Als het college voor die optie kiest, wil hij daar graag aan meebetalen. Hoe veel hij overheeft voor de operatie, kan hij nog niet zeggen. Hoogstrate vroeg HB Architecten een alternatief te bedenken voor het halfverdiepte spoor waar het Goese college op inzet. Het bureau kwam met een idee dat ongeveer twee keer zo duur is: minstens 110 miljoen euro in plaats van de 50 a 60 miljoen die een halfverdiept spoor kost. Wethouder Rinus Die- leman noemde het plan een 'veel te grote stap voor Goes'. „De kosten zijn inderdaad hoog", beaamt Hoogstrate, „maar het zou een slechte zaak zijn om dit alter natief gelijk weg te leggen. Het biedt een betere oplossing voor de toekomst van Goes en het stations gebied." Hoogstrate wil met Diele- man praten over een financiële bij drage. „Ik denk dat meer onderne mers in het Marconigebied iets overhebben voor dit plan. We heb ben er een aardig belang in." Tip? redactie@pzc.nl en daarin zou best eens een geldau tomaat kunnen komen. „Als die voorziening er straks is, is het zon de om ook de biblioservicebus nog te laten komen", zegt wethou der De Kunder. „We beginnen er dus alleen aan als we er ook weer redelijk gemakkelijk mee kunnen stoppen. En of dat kan, weten we nog niet. Normaal gesproken sluit je een contract voor een bepaalde duur af met de provincie. Binnen kort hopen we hier een gesprek over te voeren." Bijna dagelijks worden op het ac countantskantoor in Terneuzen de knorrende magen tot rust ge bracht met een knapperig brood je uit de speciaalzaak om de hoek. De stevige medewerkster van de afdeling calculatie neemt er vaak twee en dat begint zo langzamerhand zichtbaar te wor den. Zij dijt wat uit. Zelf had ze slechts één blik in de spiegel no dig om het roer resoluut om te gooien. Het moest gedaan zijn met dat lekkere 'twaalf uurtje', een broodje met Zeeuws spek, brie, ei, tomaat en nog wat van dat spul. Deze week meldde ze zich aan de toonbank van de broodjeszaak en bestelde vastbe raden: 'een half twaalfje'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45