kan schade nergens verhalen 'Er is iets aan de hand, maar wat?' RoboCampers.nl Dancefeest met 6ooo ponchos verdrinkingsdood Azz droomt van eigen vermogen Deltaplan II PZC Zaterdag 26 juli 2008 3 COMMENTAAR IHBBHI Het zeewater stijgt. Dat is een gevaar voor Nederland. Zeer waarschijnlijk niet acuut, maar toch moet er over niet al te lange tijd een antwoord op worden gevonden. Dat is moeilijk. Daarom is het veel te gemakkelijk van de PvdA en de Christenunie om de actieve houding van het CDA af te doen als lobby voor Bouwend Nederland. Dat de christendemocraten vanuit het centrum van de macht veel lijntjes naar bouwbedrijven hebben, is vooralsnog hooguit een pikante garnering van dit probleem. Met het antwoord op de klimaatverandering is een gigantisch bedrag gemoeid. Alleen al de kustverdediging is een miljardenproject. Verder moet ook de berging van regenwater veel beter. Met al dat geld in aantocht gaat onvermijdelijk de commercie meespelen. Dat is niet erg, zolang de rol van het bedrijfsleven maar helder is en de politiek uiteindelijk zonder last of ruggespraak kan besluiten. In plaats van het CDA te kapittelen moeten PvdA en Christenunie zelf maar eens met oplossingen komen. Ze hoeven echt niet op de Deltacommissie te wachten. Van Robo Campers rest alleen nog een leeg terrein, de eigenaar is met de noorderzon vertrokken, de campers zijn weg en het geld van de klanten ook. foto Lex de Meester door Maurits Sep Niet alleen de gedupeerden van Robo Campers tasten in het duister. Ook de politie, die tal van meldingen en aangiftes heeft ontvangen kan nog geen grip krijgen op de zaak. „We zijn nog op zoek naar de rode draad. Dan pas weten we of wij hier iets mee kunnen", zegt woordvoerster Mirja Vis van de politie Zeeland. De politie doet wel onderzoek, bevestigt ze. Of eigenlijk is onderzoek nog niet het juiste woord. De zaak is 'in behandeling'. „We krij gen veel informatie binnen en zoeken zelf ook naar meer gegevens. Er is zeker iets aan de hand. Maar voordat we echt iets kunnen, moe ten we alles in kaart brengen. Het is nu echt te vroeg om iets te zeggen." Helaas, vervolgt Vis, duidelijker kan ze niet zijn. „We behandelen alles en iedereen die hier wat over meldt. Maar wat de klachten precies zijn, is ons nog steeds niet duidelijk." Op zich is het niet zo ingewikkeld. Robo Cam pers in Vlissingen verhuurde campers aan men sen die met zo'n wagen op vakantie wilden. Veel klanten hadden voor deze zomer een cam per gereserveerd en aanbetalingen gedaan. Maar bedrijf en eigenaar zijn van de aardbo dem verdwenen, de website van het bedrijf laat slechts een blanco pagina zien, de campers zijn weg en het geld van de klanten ook. Die zijn niet alleen hun centen kwijt, maar ook hun va kantie. Op de forumsite van de ANWB en vooral via de website camper.startpagina.nl hebben gedu- 'En wij maar denken dat we de enigen waren die zo stom waren om erin te trappen.' peerden van Robo Campers elkaar gevonden. Ze delen informatie, waarschuwen elkaar, wis selen tips uit en ontdekken bovenal dat ze niet de eersten en vooral niet de enigen zijn die door het Vlissingse bedrijf zijn benadeeld. „En wij maar denken dat we de enigen waren die zo stom waren om erin te trappen", schrijft een slachtoffer. „Bekend verhaal", meldt een an der. De reeks berichten op het prikbord blijft groeien. Nog elke dag melden zich nieuwe ge dupeerden, of komen mensen terug met nieu we informatie. Dat de eigenaar van het bedrijf al eerder een faillissement heeft gehad en men sen had opgelicht. Dat een ander oud bedrijf van hem, Gero Campers in Middelburg, in 2000 in vlammen is opgegaan. Daaraan is het gerucht gekoppeld dat de brand te maken zou hebben gehad met een wraakactie en/of oplich ting van de verzekering. Gedupeerden proberen ook steun bij elkaar te vinden. „Samen staan we misschien sterker, ad viseerde de politie al", oppert een paar. Een an der paar schrijft echter dat het aangifte heeft ge daan bij de politie, maar dat die heeft laten we ten dat zij niks kan doen en dat het een ci- viel-rechtelijke kwestie is. „Of het wel of niet iets voor ons is, strafrecht of civiel recht is en welk onderzoek wij dan moeten doen, dat proberen we nu uit te zoe ken", legt Vis uit. „Er loopt vanalles door el kaar, we ontvangen zo veel verschillende signa len en geluiden, dat het erg onduidelijk is. Een concreet onderzoek is daarom nog niet gestart. We hebben feiten nodig, anders wordt het las tig er een politieonderzoek van te maken." oostende - Voor de haven van Oostende is gisteravond een over boord geslagen Nederlandse zeiler gered. De man, die op de terug weg was van Ierland, zou de ha ven binnenlopen toen hij bij het neerlaten van de zeilen overboord sloeg. Een opvarende van een an dere boot zag het Nederlandse jachtje in rechte lijn naar het strand varen en sloeg alarm bij de kustwacht, die een boot stuurde. De zeiler is op 250 meter van de haven uit het water gevist. door Claudia Sondervan middelburg - Jeugdhulpverlener AZZ hoopt over drie tot vijfjaar fi nancieel gezond te zijn. Het nega tieve eigen vermogen zakte over 2007 weer dieper weg: van 58.000 euro negatiefin 2006 naar 639.000 in de min eind 2007. Maar de raad van bestuur ziet een kentering: er werd minder verlies gedraaid en de stemming op de werkvloer is stijgende, staat in het jaarverslag 2007. De Zeeuwse instelling voor jeugd zorg kwam vorig jaar ruim 80.000 euro tekort, tegen 1,1 miljoen euro het jaar daarvoor. De aanloopkos ten voor de nieuwe hulpvoorzie ning Amares op het terrein van Emergis in Goes (€147.000), het al jaren te krappe budget voor de geïndiceerde jeugdzorg (€280.000) en problemen om de zorgaf spraken met het Zorgkantoor voor de lichtverstandelijk gehandicapte jongeren na te komen zijn daar debet aan. Daardoor moest er 240.000 euro terug naar het Zorg kantoor. Dus geen positief resul taat om de lege reservepotten op te krikken, betreurt directeur Hein Abbing. Dat is wel nodig om zijn instelling financiële weerstand te geven. AZZ teerde jarenlang in op het eigen vermogen, omdat Zeeuwse jeugd en ouders meer zorg vroegen dan er uit het rijks budget betaald kon worden, extra gelddonaties van de provincie Zee land en het Rijk ten spijt. AZZ en de provincie proberen daarom meer kinderen te helpen met goed kopere, kortdurende en breder in zetbare hulp in de gezinnen en du re internaatpiaatsen te schrappen. Gemeente let streng op overtreden van de geluidsnormen. middelburg - De organisatie van de Danceparade Middelburg heeft zesduizend poncho's besteld voor de bezoekers van het eindfeest van daag. Mocht de zon branden dan deelt de organisatie gratis water uit onder het publiek, zei organisa tor Martin Priem vrijdag. De danceparade, waarbij twintig muziekwagens door de binnen stad rijden, beleeft dit jaar de acht ste editie. Het thema is net als vo rig jaar sprookjes. De organisatie raadt bezoekers aan met de trein te komen. De NS zet extra treinen in naar Middelburg. De dancepara de wordt dit jaar uitgebreid met een vierde podium in de binnen stad op Plein 1940 dat zaterdag als de 'Creative Garden' dient. Daar zijn demonstraties streetdance, fo tografie en dj-workshops. longe ren bouwen een negen meter ho ge toren van schilderijen die ze ter plekke schilderen. De parade be gint zaterdag om 13.00 uur op het Damplein. Het evenement gaat in de buitenlucht door tot 23.30 uur, waarna de afterparty begint die om 5.00 uur zondagochtend af loopt. De laatste jaren let de ge meente er streng op dat geluid snormen niet worden overschre den. Wagens die toch te veel ge luid produceren, riskeren een boe te die kan oplopen tot 7000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3