op een echte leider Hardfietsen I T - Rasmussen procedeert nog verder TourdV Eisel neemt laatste plaats over 1 interna1 Ben je boven de 18, serieus, gemotiveerd en wil je helpen Film by the Sea 2008 tot een groot succes te maken, meld je dan nu aan als vrijwilliger via www.filmbythesea.nl PZC Zaterdag 26 juli 2008 35 Alle geledingen binnen de Rabobankploeg voelen de hervormingen na de zaak-Rasmussen. Van ploegleider Erik Breukink (boven) tot teammanager Harold Knebel (linksonder), van tweede ploegleider Erik Dekker (rechtsonder) tot de veelbesproken Thomas Dekker (midden onder). foto's ANP en GPD Er zijn mensen die ernstig teleurgesteld zijn in het verloop van deze Tour. Geen groot lijden, geen priemende acties, geen bloed aan de versnelling. De grootste Alpenrit verwordt tot een ultieme sprint bergopwaarts waar een Spaanse kabouter slim werkt en twee opgeschoten Luxemburgers de troostprijs mogen ver dedigen. De altijd spannende en bijna traditioneel wrede en woeste etappe naar Saint-Etienne is niets meer dan een bagatelle en alle ISO renners rijden met de knieën op de grond. Is het de bibberschrik die er bij de renners inzit? Hebben die contro leurs van die laboratoria hun werk zo goed gedaan dat de extra sap pen niet meer worden ingenomen? Het heeft er alle schijn van. Niets valt te bewijzen, maar ik durf deze stelling wel aan: de angst is, op twee weken voor het begin van de Olympische Spelen van Pe king, goed in de topsportwereld geslagen. De controleurs hebben hun fijnmazigheid bewezen, de topsporters moeten even passen op de plaats maken en zinnen op een tegenzet. Binnen heel kort zal er een ander, niet of nauwelijks te traceren pro duct, in omloop komen. Binnenkort zullen de toppers weer vliegen. In de Giro hebben renners zware bergetappes gewonnen. Ze worden nu ineens zwaar gewantrouwd door de hele sportwereld. Sterker nog, het zijn renners die nu nauwelijks nog iets durven te doen in welke koers dan ook. Deze weken wordt er iets rustiger en iets langzamer tegen bergen op gereden. Deze hele Tour ontbeert het aan een ferme flitspaal. Ja, op sommige momenten is er prachtig gekoerst, maar over het alge meen, ligt er een lichte grauwsluier over de koers. Dat is opvallend en er valt niets te bewijzen. De renners zullen dit allemaal ontkennen, want dat is hun vaste pa troon. De bibber zit inderdaad in het peloton, zegt deze outsider. Mart Smeets RIJSWIJK - De Deense wielrenner Michael Rasmussen gaat in hoger beroep zijn ontslag bij de Rabo bank Wielerploegen aanvechten. Dat heeft advocaat André Brantjes gisteren namens zijn cliënt bekend gemaakt. De coureur kreeg begin juli van de kantonrechter in Utrecht een scha devergoeding van bijna 700.000 euro toegewezen terwijl hij 5,5 mil joen euro had geëist. Volgens de rechter mocht Rabobank Rasmus sen, die vorig jaar over zijn verblijf plaatsen in de voorbereiding op de Tour de France had gelogen, ont slaan. Maar niet op staande voet, want de feiten hadden eerder tot maatregelen moeten hebben ge leid. Rasmussen gaat dus niet akkoord met dat vonnis. Zijn raadsman ver wacht dat de zaak, die voor het ge rechtshof in Arnhem zal dienen, op zijn vroegst over een halfjaar plaatsvindt. De Deen werd door de Monegaski sche wielerbond al een schorsing opgelegd voor twee jaar wegens misleiding van de dopinginstan- ties. Over twee maanden heeft Perry van Vught écht vakantie. De tijd die hij als werknemer van Movico in de Tour de France doorbrengt, probeert hij dat gevoel zo veel mo gelijk te benaderen. „Ik ben een lief hebber van de zon", zegt Perry, die in de afgelopen weken tussen het op- en afbouwen van de start- enfi- nishlocaties een behoorlijk kleurtje heeft gekregen. „Maar als ik straks met mijn meisje op het strand lig in Mexico of Thailand, is het echt re laxen." Goed beschouwd doet de inwoner van Best vakantiewerk. In het dage lijks leven is hij beheerder van Vere nigingen van Eigenaar, verzorgt hij het administratieve, technische en fi nanciële gedeelte ervan. In de maand vakantie die hij opnam, 'doet' hij zijn tweede Tour de Fran ce. Als de renners finishen, zijn Van Vught en zijn collega's net wakker. Na de huldigingen en interviews breken ze de finish af, pakken het spul in en rijden met vijftien opleg gers en twee combinaties naar de volgende aankomst. De 35 mede werkers van het bedrijf uit Deurne komt 's avonds rond half twaalf op de bestemming, waarna alles wordt uitgeladen. Na een paar uurtjes slaap beginnen ze om vijf uur 's ochtends met het opbouwen. Om elf uur zijn ze klaar. „Dan begint het wachten op de renners. In de tussentijd is het eten, douchen en slapen", zegt Van Vught. Van de renners zien ze niet veel. Heel af en toe pikt de Brabander er een dagje uit: een aankomst bergop of een sprintje, hopelijk met Freire. „Maar eigenlijk zie ik dit als een soort missie: we gaan met ons allen Parijs halen. Elke dag is het weer een prestatie die geleverd moet wor den. Als we zondag langs de Seine staan, bij de Champs Elysées, dan mogen we best een extra biertje drinken." In Mexico of Thailand draagt Perry een petje op het strand. Daarop zit ten twee speldjes. Van zijn twee 'uit gereden' Tours. Harm Vonk MONTLU^ON - De Duitser Bern- hard Eisel had gisteren zoveel ach terstand opgelopen in Montlucon, dat hij de laatste plaats in het klas sement overnam van de Belg Wim Vansevenant. Het verschil tussen beiden is slechts 42 seconden. Vansevenant wil graag voor de derde keer op rij laatste te worden in de Tour. Van middag in de tijdrit zal hij dus tijd moeten verliezen. 1 - p festivalkantoor film by the sea spuikomweg 5 4381 LZ vlissingen T +31(0)118 412437 F +31(0)118 416093 E info@rilmbythesea.nl www.fitmbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37