Je waant je ti Fanatieke boswachter is voorwaarde voor aanleg van paalkampeerterrein Sparta/of Giant elektrische fiets? Levertijd bijna niets! 30 Zaterdag 26 juli 2008 PZC Terreinbeheerder Staatsbosbeheer laat de bramenstruiken z'n „Kunnen wandelaars of kampeerders lekker van plukken." Onlangs zijn de drie paalkampeerterreintjes in Zeeuws-Vlaanderen voor zien van picknickbanken. Goed nieuws voor de avon tuurlijk ingestelde natuur liefhebber. Als alles meezit wordt het aantal paalkampeerter- reinen in Zeeland vanaf volgend jaar verdubbeld. Momenteel ligt een aanvraag voor de realisatie van drie kampeerterreintjes bij de ge meente Sluis. De verwachting is dat het gemeentebestuur nog dit jaar toestemming geeft aan Staats bosbeheer. Dat de huidige paalkampeerterrei- nen alleen in Zeeuws-Vlaanderen liggen, is te danken aan de inspan ning van boswachter Hans van Ha- ge, die onlangs afscheid nam van Staatsbosbeheer. Boswachter Marij ke Lieman: „Hans en ik zijn men sen die zelf ook graag in de natuur kamperen." De nieuwe terreintjes liggen in natuurgebieden die de laatste jaren zijn aangelegd of uitge breid. „Eén van de palen komt in het Pontebos bij IJzendijke. Dat is een paar jaar geleden aangeplant en begint nu echt vorm te krij gen", zegt Lieman. Op elke nieuwe lokatie speelt het water een belang rijke rol. „Pyramide en Linie-west liggen aan de Passageule, het afwa teringskanaal dat door een groot deel van Zeeuws-Vlaanderen loopt. Linie-west komt op een ka vel waar een huisje heeft gestaan. De oude beplanting staat er nog, dat geeft een bijzonder effect. Meer van zulke percelen zijn aan gekocht, waardoor langs het water een meer aaneengesloten gebied ontstaat." Dat is een voordeel voor de wande laars, die de belangrijkste doel groep zijn van de primitieve kam- peergelegenheden. Hen wordt het al gemakkelijk gemaakt. De over nachtingsplaatsen liggen in alle ge vallen direct naast of vlakbij de rood-witgemarkeerde paden. Die maken onderdeel uit van (interna tionale) langeafstandswandelpa- den, zoals de zogeheten Grand Randonnées die heel Europa door kruisen. De drie geplande terreintjes in Oost-Zeeuws-Vlaanderen zullen straks op de route liggen van het Uilenspiegelpad, een grensover schrijdende route die wordt ont wikkeld door de Belgische vereni ging Grote Routenpaden. Of de drie bestaande paalkampeerplaats- jes in Zeeland een succes zijn is moeilijk te zeggen. Reserveren of betalen is niet nodig, dus het ge bruik van de voorzieningen is na genoeg niet te meten. „Zelfben ik nog nooit kampeerders tegengeko men, maar we zien wel eens af drukken van een tentje in het gras staan. De aannemer die geregeld het gras komt maaien op de kam peerplaatsen is wel een aantal keer mensen tegengekomen." De Canisvlietse Kreek zit vol met visjes, heb Wart (12) (van links naar rechts) ontdekt. FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR Si® jEeo Jo Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke Tel: 0118 - 58 13 06 Kijk ook op: www.leojoossetweewielers.nl Breskens Paalkê terreir Pyrarr Schoondijke IJzendijke rt/rkjjeX^ Paalkampeer terrein Liniewest TVpassegeu/e Paalkampeer terrein Ponte Oostburg Biervliet O Bestaande paalcamping Geplande paalcamping Het is misschien wel de primitiefste vorm van overnachten iri Ned< paalkamperen. De enige voorzieningen zijn een bankje, grondwate en gemaaid stukje gras. Binnenkort wordt het aantal van drie paalkampeerterreintjes in Zeeuws- Vlaanderen verdubbeld. door Joeri Wisse foto's Camile Scl Nee, dit is niet Canada. Het is de Canis vlietse kreek, een - zeker op Canadese schaal bezien - bescheiden stukje natuur, ingeklemd tussen Westdorpe, de industrie van het Belgische Zelzate en het Kanaal van Terneuzen naar Gent. „Maar als je 's ochtends je tentje openritst zie je helemaal niks van die industrie. Je waant je net in Canada", zegt boswachter Marijke Lieman. Inderdaad, op het zorg vuldig uitgekozen stukje grasland waar Staatsbosbeheer een paalkampeerter rein heeft aangelegd is niets te mer ken van de grote fabrieken en de kollossale zeeschepen die op enkele honderd ters afstand voorbij komen. „Nou j kunt ze horen. Maar als de vogels 1 doen, hoor je daar weinig van." En gels doen vandaag aardig hun best. buizerds cirkelen over de Canisvlie kreek. En vanmorgen vroeg nog za man nog een groep ganzen op het „Die zullen nu wel een rustiger ple ben opgezocht", veronderstelt ze. Lieman, zelf fervent na- tuurkampeerder, vindt het paalkam- j peerterreintje tn Groede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32