Getilde camperhuurder 3 1 Lepelaar blijft Sloe trouw Credit O De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 2 Zaterdag 26 juli 2008 PZC MAIKEL HARTE De voorbereidingen voor een reis naar Zuid-Frankrijk zijn in Huize Harte in volle gang. Omdat ik niet in één keer wil rijden en halverwege de rit wil overnachten, probeerde ik vorige week een hotel te boeken. Dat viel nog niet mee. Ik vond het al heel wat van mezelf dat ik digitaal een reservering kon plaatsen, maar deze reservering eindigde met de vraag mijn creditcardnummer in te vullen. Een creditcard?, die heb ik niet en die wil ik ook niet hebben. Nood breekt ech ter wetten en via de ANWB heb ik er alsnog maar een besteld om toch de reservering te kunnen doen. Als ik de card maar op tijd binnen heb, dacht ik nog, want die zal je wel niet zo maar krijgen, daar zal wel een Ihele formaliteitenriedel aan Of ik het wel terug voorafgaan. Mijn inkomen zal ge- kan betalen doet toetst worden, evenals eventuele schulden, misschien nog dat van kennelijk niet ter zake mijn vrouw. Niets bleek minder waar. Bin nen een week lag-ie op de deurmat. Niks geen toetsing. „Hier bij ontvangt u uw credit-card, u heeft een bestedingslimiet van €2500,-" Alsof het niets is. Ik mag zomaar €2500,- uitge ven, of ik het vervolgens wel terug kan betalen doet kennelijk niet ter zake. Ie mag tenslotte toch in termijnen terug betalen. Een rentepercentage tref ik zo 1,2,3 niet aan. Nu weet ik mezelf in de hand te houden, maar de zwakke broeders onder ons die de verleidingen van de moderne con sumptiemaatschappij niet kunnen weerstaan, komen geheid in de problemen. En wat ik nu heb gedaan bij de ANWB, kan waarschijnlijk nog bij 4 geldverstrekkers. Zonder enige contro le heb je zo €10.000,- in handen. Een kredietcrisis in het klein, lijkt me. Waar zijn we mee bezig? Het is makkelijk dat je via zo'n card overal ter wereld kan betalen, maar maak er alsjeblieft een de- bit-card van. Eerst storten, dan uitgeven. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.ni Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Hoe stom kun je zijn!? Mensen slaan zichzelf voor het hoofd bij de ontdekking, te zijn beduveld door een gladde ondernemer. Allemaal gepraat achteraf, want als je het van tevoren had geweten, dan... Maar hoe zeker kun je zijn van een aanbetaalde vakantie? door Marcel Modde Betaling: 'Bij definitieve re servering 50 procent van de totale hiiursom plus de verschuldigde verzeke ringspremie. Het restant, inclusief borg, uiterlijk twee weken voor vertrek. Van de huurder wordt een waarborgsom verlangd van 750 eu ro.' Niets aan de hand, zo lijkt op het eerste gezicht. Negen van de tien keer zal het ook goed gaan. Maar wat als de verhuurder zijn verplichtingen niet nakomt? Zoals Robo Campers in Vlissingen, Mid delburg en Kamperland. Eigenaar Robert Knippers incasseerde, naar verluidt, tussen de één en twee miljoen euro van potentiële ko pers en huurders van zijn cam pers. Sinds enkele weken is de man gevlogen en lijken zijn klan ten naar hun geld te kunnen flui ten. Alleen de rechtbank zou enig 'Dan kan je in ieder geval nog de geschillencommissie op de kwestie zetten.' licht in de tunnel kunnen breng en, maar dan moet Knippers eerst nog wel worden opgespoord. Het verhaal gaat dat hij naar Tsjechië is gevlucht en dat maakt uitlevering lastig. Ook bij een faillissement valt voor de gedupeerde vakantie gangers weinig te halen. In het ge val van een boedelveiling worden eerst de grote vissen (belasting dienst) in de vijver gevoed en blijft er voor kleine schuldeisers meestal weinig meer over. Maar van een faillissement was gisteren nog geen sprake, leert navraag bij de griffie van de rechtbank in Mid delburg. De Stichting Garantiefonds Reis gelden (SGR), de vereniging van reisondernemingen ANVR en ANWB, laten weten zich geen van allen met de camperverhuur speci fiek te bemoeien. Anders is het wanneer een 'pakketreis' wordt ge boekt, waar de huur van een cam per bij inzit, vertelt SGR-zegsman Piet Hein Debets. Worden binnen zo'n pakket afspraken niet nage komen, dan betaalt het garantie fonds uit. Een keurmerk bestaat er voor deze branche evenmin. Al geeft het wel enige mate van zekerheid wanneer ze zijn aangesloten bij Fokwa, Bo- vag of ANWB, zegt Gerard Koe link van de Nederlandse Kampeer auto Club (NKC). „Dan kan je in ieder geval nog de geschillencom missie op de kwestie zetten." De sector krijgt volgens hem zelden met oplichting op deze schaal te maken. De kans daarop is de laat ste tijd echter wel toegenomen, stelt Koelink, met de forse groei van de particuliere camperver- huurmarkt in Nederland. Hij voelt wel voor invoer van een overkoe pelend NKC-keurmerk. Willem Dronkers van Camperverhuur Zee land in Koudekerke reageert en thousiast op dat idee. Zelf is hij ANWB-bedrijfslid en lid van Blu- camp Rimor Europa, een verhuur- organisatie met 120 vestigingen. Volgens Dronkers moet er bij klan ten gelijk al een belletje gaan rinke len, wanneer alleen via internet en een 06-nummer zaken kan wor den gedaan en het bedrijf weinig meer is dan een open terrein waar op een aantal campers staat. „Ik ken de man, zijn handel en verle den. Hij is al een paar keer failliet verklaard. Ik had klanten en colle- gabedrijven gewaarschuwd!" Wat te doen bij oplichting Welke stappen kun je ondernemen nadat je opgelicht bent? En hoe kun je het voorkomen? Doe altijd aangifte. Dit kan soms lastig zijn, omdat politie het soms als civiele zaak ziet. Maar de politie is wettelijk verplicht aangifte op te nemen. Dit vormt later mogelijk bewijs in een rechtzaak. f Licht de rechtsbijstandsverzekering in. Als u die niet heeft, kan wellicht de juridische dienst van de ANWB iets betekenen (mits men lid is) of anders de rechtswinkel. f Stuur een aangetekende brief naar de partij die u benadeeld heeft, waarin u de geleden schade claimt (reeds gedane betalingen bijvoorbeeld). Deze brief kan later als bewijs worden gebruikt. Verder rest er weinig anders dan hopen op een goede afloop. De kans dat dat zo is, is klein. Zeker als de oplichter met de noorder zon (naar het buitenland) is vertrokken. Voorkomen Let erop dat bedrijven bij een controlerende instantie zijn aangesloten, zoals Bovag, Focwa etc. Voor campers is Blucamp Rimor Europa een Europese organisatie van 120 verhuurbedrijven die indien nodig ook vervangend vervoer regelen. Ook is er de Nederlandse Kampeerauto Club (NKC) waar bedrijven lid van kunnen zijn. Onderzoek (via internet) of er van een bedrijf meldingen van fraude of malafide praktijken zijn. Bijvoorbeeld op www.internetoplichting.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zoigvuldlg om met peisoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie door Rinus Antonisse VLISSINGEN-OOST - Temidden van de industriële bedrijvigheid in het Sloegebied hebben ruim twintig le pelaarparen het afgelopen broed- seizoen met succes jongen voortge bracht. Doordat Zeeland Seaports een deel van hun broedgebied - braakliggende grond tussen de vuilstortplaats en aluminiumfa- briek Zalco - op de schop nam, be stond de vrees dat de vogels niet meer terug zouden keren. De kolo nie zat er zo'n tien jaar. „Het lijkt toch te zijn goedgeko- men", zegt Mark Hoekstein van de werkgroep lepelaar. „Ze zijn wel op een iets andere plek gaan broe den, niet meer op de oude plek want die is nu veel te kaal. Er zijn aardig wat jongen groot geko men." Het aantal van twintig broedparen is iets lager dan voor gaande jaren, maar dat kan aan na tuurlijke schommelingen liggen. De jonge lepelaars zijn inmiddels vliegvlug en wachten nu op de ko mende trek, in de loop van sep tember, naar de overwinteringsge- bieden in Afrika. De jonge dieren keren pas na drie jaar daaruit te rug. Doorgaans weten ze dan feil loos hun geboorteplek terug te vin den. Momenteel zoeken ze hun voedsel (garnalen, stekelbaarsjes, kleine platvis) in omringende wa teren, zowel grote plassen als sloot jes. In ondiep water zeven ze met hun kenmerkende snavel het voed sel uit het water. Of de broedplek intact blijft, is onduidelijk. ZSP werkt aan een natuurplan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2