Mijn droom is een eigen label Helpende hand stopt ermee Foto's in Zeeuwse klederdracht. Schuilwerue EXECUTIEVEIUNG Prorail bekijkt of spoorbrug in Kapelle kan Kerktoren van Kapelle open wjrilly {/(MtknVwd' G-Star Raw Talent Award voor Bevelandse Anneloes van Osselaer. door Mieke van der Jagt GOES - Met spiritualiteit, spoken en vleermuizen als inspiratiebron op weg naar de top. Anneloes van Osselaer, geboren en getogen in Heinkenszand, maakt furore als mode-ontwerpster in Amsterdam. Met haar collectie Spuk 8c Grusel won ze donderdagavond in Am sterdam de G-Star Raw Talent Award. Dat betekent dat ze in sep tember ook nadrukkelijk aanwezig zal zijn op de prestigieuze New York Fashion Week. Anneloes is net afgestudeerd aan het Amsterdam Fashion Institute. Cum Laude, jazeker. Spuk 8c Gru sel was haar afstudeerproject. „De ze collectie heb ik ontworpen voor jongens tussen 16 en 22 jaar. Ik ontwerp altijd voor heren en ben van plan dat te blijven doen. Spiritualiteit heb ik als uitgangs punt genomen omdat ik daar zelf heel weinig mee heb. Ik ben nogal nuchter. Yoga vind ik eigenlijk al heel spiritueel. Maar ik merkte dat steeds meer mensen in mijn omge ving ermee bezig zijn. Mode, zou je kunnen zeggen. Voor mij lag het voor de hand daar in te dui ken, zeker omdat er voor mezelf een heleboel te ontdekken viel." Spritualiteit als inspiratiebron sloot ook wonderwel aan bij de groep voor wie ze wilde ontwer pen: jonge jongens. In hun spiri tuele zoektocht zag Anneloes men sen zich in zichzelf terugtrekken, als het ware een schil om zich op trekken. Die schil ontwierp ze in fysieke zin. De kleding bedekt veel maar geeft door kleur en materiaal wel het signaal af dat er van bin nen ook wat is. Heel expliciet is de lekkere, dikke wollen trui: groot en met lange slierten met kroeldin- gen eraan. De jongens voor wie Anneloes Spuk en Grusel maakte, zijn nog net niet volwassen. Ze weet nog niet wat ze na 'New York' gaat doen. „Ik moet wel aan Ik heb spiritualiteit genomen als uitgangspunt omdat ik daar zelf weinig mee heb de slag met een nieuwe collecte, want volgend jaar mag ik die to nen tijdens de Lichting 2009. De prijs die ik gisteren kreeg was tij dens de Lichting van dit jaar. Twin tig jonge ontwerpens mogen een collectie tonen." Wordt ze dienstbaar aan één van de grote ontwerpers, of gaat ze voor zichzelf aan de slag? „Voor mezelf ontwerpen zal ik altijd wel doen, maar het is natuurlijk leuk en leerzaam om bij een groot mo dehuis te werken. Mijn droom is, dat spreekt vanzelf, een eigen la bel. Geen couture maar confectie." Voor haar nieuwe collectie heeft Anneloes nog geen thema, maar wel een prettig uitgangspunt: de 10.000 euro die het jeansmerk G-star voor het beste werk uit de Lichting 2008 beschikbaar stelt. Voor de beoordeling wordt in prin cipe geen jury van professionals sa mengesteld. Door het publiek te la ten stemmen, komt in de competi tie bovendrijven wat het op straat goed zal doen. Op dinsdag 29 juli 2008 om 10.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een Deze veiling vindt plaats aan het adres Engelse Kade 11A te Zierikzee aldaar zul len in het openbaar meubilair en/of ande re roerende zaken worden verkocht. Na afloop van deze verkoop zal er aan het adres St. Joosdijk 41 te Oosterland in het openbaar worden verkocht: een donkerrode auto, Renault Espace, 2.2 DCI, kenteken 03-JV-ZG Deze veiling zal plaats vinden ten laste van E.M. Cijsouw. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kan toor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020. www.profile-vandendriest.nl KAPELLE - Spoorwegbeheerder Pro- Rail gaat toch onderzoek doen naar de mogelijkheid van een brug over het spoor in Kapelle. Deze moet de wijk Zuidhoek verbinden met het centrum. In tegenstelling tot wat wethouder Jon Herselman stelt, beweert ProRail geen voor keur te hebben voor een tunnel onder het spoor. Maar omdat een tunnel duurder uitvalt dan ver wacht (vier a vijf miljoen in plaats van 2,4 miljoen euro), is Hersel man op verzoek van de gemeente raad opnieuw in gesprek gegaan met de spoorwegbeheerder en de provincie over een brug. Het resul taat is dat ProRail een onderzoek gaat doen naar de kosten. KAPELLE - De kerk aan het kerk plein in Kapelle is in augustus elke woensdag- en zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur open voor be zichtiging. Het is tijdens deze middagen mo gelijk de toren te beklimmen. Bij helder weer is heel Zuid-Beveland Aan de hand van een informatie blad krijgen mensen een rondlei- ding. In de kerk is een fototentoonstel ling Van de omvangrijke restaura tie. Voor meer informatie: www.hervorm- dekerk-kapelle/kerkgebouw De succesvolle jonge ontwerpster Anneioes van Osselaer met een model in een van haar creaties uit haar winnende collectie. Marinus en Conny Weulink kiezen na vijf jaar voor zichzelf. door Rob Paardekam GOES - Na vijf jaar is er een defini tief einde gekomen aan de activitei ten van voedselhulpstichting De helpende hand in Goes. „Ik ga me nu volledig op mijn gezin rich ten", zegt Marinus Weulink. Hij en zijn vrouw Conny begon nen in 2003 met het uitdelen van voedselpakketten. Al vrij snel kwa men er allerlei problemen. Zo wa ren er veel klagende vrijwilligers, die overstapten naar de officiële voedselbank, toen die een paar jaar geleden werd opgericht. Daar kwamen de persoonlijke finan ciële problemen van Marinus en Conny nog eens bij. Dat is nu ook de directe aanleiding om er defini tief de brui aan te geven. En dat terwijl Marinus een half jaar gele den nog vol plannen zat. „Delta gaat ons afsluiten, omdat we de re keningen al sinds 2003 niet heb ben kunnen betalen", zegt Mari nus. „Ik wil nu al mijn aandacht geven aan het oplossen van die problemen, want mijn gezin lijdt er erg onder." Om Delta snel te kunnen betalen - 'Ik ben van goede wil' - gaat Mari nus onder de titel 'Lopen voor energie' over anderhalve week van Goes naar zijn vorige woonplaats Zwolle lopen. Hij hoopt dat men sen hem willen sponsoren. Giant Twist elektrofiets met heei veel voordelen! Uitneembare accu, 7 versnellingen, met gesloten kettingkast en fietstassen. Bereik tussen de 50 en 70 km. Zusterstraat 24, Middelburg Tel 0118 - 61 24 10 Scheldestraat 42 Vlissingen tel: 0118 417244 www.fotoschuilwerve.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27