Middelburgse wijk worstelt met imago Kort geding over benzinepomp ICJLtVj 21 Safe 30 en 31 27 Knal Meiveld nog een raadsel Broodje Cruz de Ferro Sfc Paalkamperen: je waant je toch net in Canada? Zaterdag 26 juli 2008 Zeeland is goed op weg met het opwekken van duurzame energie Studenten hogeschool doen onderzoek naar Edelstenenbuurt. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De bewoners van de Edelstenenbuurt in Middelburg zien verschillende mogelijkheden om hun wijk aantrekkelijker te ma ken. Zo zou het stratenplan moe ten worden aangepast, moeten de gevels en het openbaar groen be ter onderhouden worden, moeten de huizen geïsoleerd en zou de wijkagent moeten terugkomen. Dat concluderen vier studenten van de Hogeschool Zeeland in Vlis- singen na onderzoek in de buurt. Het onderzoek is gedaan door de derdejaarsstudenten maatschappe lijk werk en dienstverlening Maartje Anbeek, Adva Harel en Ju dith Schillemans en door Robbert Lancel, derdejaars bouwkunde. „De Edelstenenbuurt heeft een slecht imago", licht Maartje An beek toe. „Wij wilden kijken of dat terecht is." De vier studenten bekeken de wijk, zochten in archieven en inter viewden bewoners. Anbeek: „We hebben gekeken naar zowel het so ciale als het ruimtelijke aspect van de wijk. Die hangen zo nauw sa nten. Ik had nooit gedacht dat de bouw van een wijk zoveel te ma ken zou hebben met de gevoelens van veiligheid." Anbeeks eerste in druk van de Edelstenenbuurt illus treert dat. „Ik vond het onoverzich telijk. Overal straatjes en poortjes. Vier studenten komen, na inter views met bewoners, met aanbe velingen om de Edelstenenbuurt zowel uiterlijk als innerlijk te ver beteren. Je moest echt zoeken naar hoe de buurt in elkaar zit. Onze docent bouwkunde zei ook: 'Het is prettig als je kunt zien waar een straat ein digt'. Dat kun je in de Edelstenen buurt vaak niet." De studenten hebben zich vooral gericht op het deel van de buurt met huurwoningen. Anbeek: „Dat is het hart van de wijk, het stuk waar je in komt als je via het oude tunneltje onder het spoor door gaat. Aan de rand van de buurt staan de koopwoningen; daar is het echt heel anders. De mensen die daar wonen, ervaren de buurt ook anders." De studenten interviewden voor hun onderzoek achttien mensen, volgens hen genoeg om conclusies aan te kunnen verbinden. Dertien geïnterviewden wonen in de Edel stenenbuurt; vijf in andere Middel burgse wijken. De gesprekken met deze laatste groep laten zien dat het slechte imago van de wijk vooral door vooroordelen van niet-bewoners in stand wordt ge houden. Sommigen kennen de wijk amper, maar weten wel te ver tellen dat het er onveilig is. De meeste geïnterviewde Edelstenen- buurtbewoners zeggen zich echter niet heel onveilig te voelen. Wel zien ze een hoop andere proble men in hun buurt. Die hebben voor een deel te maken met de op zet en het uiterlijk van de wijk en voor een ander deel met de betrok kenheid van de bewoners. Anbeek hoopt dat het onderzoek iets kan bijdragen aan verbetering van de buurt. In verband met va kanties konden Woongoed en de gemeente nog niet reageren. pagina 22 en 23: Er zijn zoveel mensen die hier verdwalen Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - De wegwijzer naar Santiago de Compostel- la mag dan verdwenen zijn, met de naamdag van Sint Jacob weet de Vlissingse Jacobskerk nog wel raad. Die is gisteren gewoon gevierd. Zoals elk jaar was er een spiritueel thema, met dit keer een in de kerk op te stel len kruis, dat als verwijzing dient naar het Cruz de Fer- ro. Daar passeren bedevaarders op weg naar Santiago. Zij leggen daar altijd een van huis meegebrachte steen, al dan niet met inscriptie, neer. Voor velen hét hoogte punt van de pelgrimstocht. foto Lex de Meester SCHULTING A E E'3 ECHTE MAKELAAR O I I 8-6I66 I 7 B2 MIDDELBURG - Het onderzoek naar de explosie op het Meiveld in Mid delburg, afgelopen woensdaga vond, heeft vooralsnog weinig nieuwe gegevens opgeleverd. Dat heeft politiewoordvoerster Mirja Vis gisteren laten weten. De poli tie trekt de negen binnengekomen tips nog altijd na. Nieuwe tips zijn er sinds gistermiddag niet meer bij gekomen. Eigenaar en exploitant pomp Vrouwenpolder al jaren in conflict. door Maurits Sep VROUWENPOLDER - De eigenaar en de exploitant van het voormalige tankstation aan de N57 in Vrou wenpolder ontmoeten elkaar don derdag 31 juli opnieuw voor de rechter. Dan dient een kort geding dat is aangespannen door eigenaar DGV Retail uit Alphen aan de Rijn. DGV is al jaren in conflict met de vroegere exploitant van de Texa- co-benzinepomp, Tonny Hanne- wijk van Exploitatiemaatschappij Veere BV uit Kamperland. Het con flict is terug te voeren op een sle pend geschil over de prijs van ben zine. Hannewijk stopte in maart 2007 na 38 jaar omdat het station volgens hem niet meer rendabel was. Hij wilde een lagere prijs dan DGV hem gaf Omdat Hannewijk ergens anders goedkope benzine ging kopen, stapte DGV naar de rechter. Die stuurde hen terug naar de onder handelingstafel. Aan diezelfde tafel was al eens gesproken over een uit koopregeling maar daar waren bei de partijen niet uitgekomen. Ook de gesprekken die volgden op de uitspraak van de rechter in 2006 leidden tot niets. Eigenaar DGV Retail van de in- middels gesloten benzinepomp aan de N57 in Vrouwenpolder daagt exploitant Hannewijk op nieuw voor de rechter. Behalve dan tot de sluiting van de pomp, anderhalf jaar geleden. Daarmee was de strijd niet gestre den. Nog steeds spelen er juridi sche geschillen. Bovendien heeft de gemeente Veere nu beide par tijen aansprakelijk gesteld en dwangsommen opgelegd omdat er benzinetanks in de grond zitten waarin nog duizend liter brand stof zit. De tanks moeten weg om dat ze schadelijk zijn voor het mi lieu. De dwangsommen kunnen oplopen tot 50.000 euro. Ook over deze kwestie zijn eige naar DGV en exploitant Hanne wijk het niet eens. Ze wijzen naar elkaar als verantwoordelijke voor de tanks. De gemeente weet daar om niet wie ze aansprakelijk moet stellen en stuurt ze dus maar alle bei een dwangsom. ZEEuwsE;.IE02i3HB Tip? redactie@pzc.nl Bijna dagelijks worden op het ac countantskantoor in Terneuzen de knorrende magen tot rust ge bracht met een knapperig brood je uit de speciaalzaak om de hoek. De stevige medewerkster van de afdeling calculatie neemt er vaak twee en dat begint zo langzamerhand zichtbaar te wor den. Zij dijt wat uit. Zelf had ze slechts één blik in de spiegel no dig om het roer resoluut om te gooien. Het moest gedaan zijn met dat lekkere 'twaalfuurtje', een broodje met Zeeuws spek, brie, ei, tomaat en nog wat van dat spul. Deze week meldde ze zich aan de toonbank van de broodjeszaak en bestelde vastbe raden: 'een half twaalfe'. i. A- n v AfV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23