Huizencrisis waait van VS naar Aruba w Gekort op personeel apotheken 'S /J Klant geeft ZLM een dikke acht Duitse Infineon schrapt 3000 banen na verlies Topdrukte op Schiphol pzc Zaterdag 26 juli 2008 1 5 OPG schrapt 250 banen door medicijnbeleid van zorgverzekeraars. amsterdam - De Mediq-apothe- ken, waarvan Zeeland zes vestigin gen telt, moeten 250 banen schrap pen. Dat is het gevolg van het in- koopbeleid van medicijnen van de zorgverzekeraars, stelt groothandel en uitbater van de Mediq-apothe- ken, OPG. De reorganisatie kan voor 90 procent verlopen door va catures van uittredende werkne mers niet op te vullen. „Het aantal gedwongen ontslagen zal beperkt zijn", zei bestuursvoorzitter van OPG Marc van Gelder gisteren in Amsterdam. De Nederlandse apotheken van OPG tonen een omzetdaling van 6 procent in het tweede kwartaal van dit jaar en een daling van bijna 70 procent van het bedrijfsre sultaat. Het is het gevolg van forse prijsdalingen sinds 1 juli. Per die datum willen grote zorgverzeke raars voor veelgebruikte medicij nen enkel nog een bepaald merk vergoeden, wat op dat moment het goedkoopste is. De apotheken krijgt daardoor in feite de medicij nen die zij mogen afleveren voor geschreven tegen prijzen die vele tientallen procenten lager liggen dan voorheen. Minister Klink houdt compenserende vergoeding vooralsnog tegen. Mediq heeft apotheken in Terneu- zen (Hamann en Cornu Cervi), Middelburg (Dauwendaele en Wel- singe), Goes (Pijlers) en Axel. In Bergen op Zoom zijn zeven Me- diq-vestigingen. goes - ZLM is de best gewaardeer de reisverzekeraar van Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesorganisatie Independer. Klanten geven ZLM een 8,6 voor schade-afhandeling. De verzeke raar krijgt verder een 8,2 voor 'klaarstaan voor de klant' en een 8,2 voor 'beloften nakomen'. Voor het onderzoek zijn zo'n tien duizend klanten van de achttien grootste Nederlandse reisverzeke- raars ondervraagd. Gemiddeld ha len verzekeraars een 7,2 voor scha de-afhandeling. Fortis staat met een 6,2 voor schade-afhandeling onderaan de lijst. Amerikanen verlaten markt; Nederlanders tonen belangstelling. oranjestad - De Amerikaanse hui zencrisis laat zijn sporen na op Aruba. Amerikanen verkopen hun eigendommen op het eiland om in eigen land het hoofd boven wa ter te houden. Dat zeggen vijf van de grootste makelaars op Aruba die vooral voor hun luxe huizen af hankelijk zijn van Amerikanen. „De meeste Amerikanen hadden op basis van de overwaarde van hun woning een tweede of derde hypotheek genomen om op Aruba een huis te kopen", licht makelaar Kenneth Faustin van Re/Max toe. „Door de crisis krijgen we zeker geen nieuwe Amerikaanse klanten meer. De prijzen beginnen te zak ken nu verkopers na jaren weer be reid zijn die te verlagen." Marc Schotborg van Coldwell Ban ker, dat bijna alleen Amerikaanse klanten had, richt zich noodge dwongen op de lokale Arubaanse markt. De Arubaanse makelaars zien echter de belangstelling toene men bij Nederlandse en Canadese klanten. „De koers van de euro en van de Canadese dollar maakt een aankoop hier een stuk aantrekkelij ker", zegt Ronald Groters van Best Solid/Centrury 21. Hij hoopt dat aankopen door Europeanen de Amerikaanse terugloop kan com penseren. |"W Amerikanen verkopen hun luxe huizen op Aruba om in eigen land het hoofd boven water te houden. De belangstelling van Nederlanders neemt juist toe. Uit cijfers van het Amerikaanse mi nisterie van Handel bleek gisteren dat de verkoop van nieuwe eenge zinswoningen in de Verenigde Sta ten in juni met 0,6 procent is ge daald naar 530.000 vergeleken met een maand eerder. Het cijfer valt analisten mee. Zij gingen uit van een verkoopdaling tot 500.000 nieuw verkochte eengezinswonin gen. In mei werden nog een herzie ne 533.000 nieuwe huizen ver kocht. Eerder werden voor mei 512.000 verkochte huizen gemeld. Donderdag werd al bekend dat de verkoop van bestaande huizen in juni met 2,6 procent is afgenomen ten opzichte van een maand eer der naar 4,86 miljoen. De markt voor bestaande huizen is goed voor ongeveer 85 procent van de totale woningmarkt in de Verenigde Staten. MÜnchen - Het Duitse halfgeleider concern Infineon Technologies schrapt drieduizend banen om kos ten te besparen. Infineon schrijft al drie jaar rode cijfers. In het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar 2007/2008 boekte het bedrijf een verlies van 592 miljoen euro, vooral door de slechte resultaten bij de geheugen chipdivisie Qimonda. Dat maakte het bedrijf gisteren bekend. Een jaar eerder kwam het verlies uit op 197 miljoen euro. De omzet steeg met 2 procent naar 1,03 mil jard euro. Infineon moest in de drie maanden tot en met juni 411 miljoen euro afschrijven op de waarde van Qimonda, waarin het bedrijf een belang heeft van 77,5 procent. Qimonda heeft te lijden onder de felle prijzenslag op de markt voor geheugenchips. Infineon wil zijn belang in Qimonda verder terug brengen tot minder dan 50 pro cent. Q ©©-"©(© =v- 'Weergegevenwaarden betreffen een momentopname. Raadpleeg voor actuele informatie altijd de voedingswaardetabel op.de verpakking, SCHIPHOL - Een enorme drukte heerst in de ver- het jaar was. Om de zomerdrukte op te vangen leiden en vermaakten entertainers de vakantie- trekhal van Schiphol. De luchthaven hield er gis- werden verschillende maatregelen genomen. Zo gangers tijdens het wachten. teren rekening mee dat het de drukste dag van was er extra personeel om de passagiers te bege- foto Cynthia Boll/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15