schreeuwt om goed personeel DE PZC ZOEKT PZC Premie van €100,- verdienen Zeeuwse horeca in cijfers !n de Zeeuwse horeca werken 7830 mensen. Binnen de toeristisch-recreatie- ve sector is de horeca hiermee de grootste werkgever. De afgelopen vijfjaar is het aantal ba nen in de Zeeuwse horeca met twee procent toegenomen. Van alle werknemers in het Zeeuwse toerisme werkt iets meer dan de helft in de horeca. In Zeeuws-Vlaanderen is dat 63 procent, op Walcheren 59 pro cent, op Schouwen-Duiveland 48 pro cent, Bevelanden en Tholen 46 pro cent. Belgen zijn graag geziene gasten in de Zeeuwse horeca. Ze eten vaak buitens huis en de helft van onze Zuiderburen overnacht in een hotel. In 2007 vierden 153.000 Belgen vakan tie in Zeeland. Dat was 13 procent meer dan in 2006. Uit eten staat op nummer één op het activiteitenlijstje van alle gasten. Van de hotelgasten noemt 78 procent een di neetje als eerste activiteit. Onder huur ders van een vakantiewoning ligt dat op 73 procent en van de kampeerders gaat 68 procent graag uit eten. Madeion van Liere (21) werkt al sinds haar 15e met veel plezier in de horeca. Sinds januari werkt ze bij café Lam- bik in Goes. Ze ziet de nadelen van werken in de horeca wel, maar heeft er zelf weinig last van. „Ik snap dat som mige jongeren liever niet in de horeca willen werken. Je werkt altijd als iedereen vrij is. Als je als jongere net be gint, is het niet leuk dat jij moet werken terwijl je vrien den naar het strand gaan. Ik heb hier zelf geen last van, ik vind het leuk om te werken en lekker geld te verdienen." Vooral de ambiance van de horeca trekt haar wel. „De sfeer is heel goed. De gasten zijn gezellig en mijn collega's zijn ook hartstikke leuk." Van het personeelstekort mer ken ze weinig. „Er komen regelmatig studenten langs voor een baantje, maar we hebben niemand nodig op het moment. Er is genoeg vast personeel." Over haar salaris heeft ze ook niks te klagen. „Ik verdien goed." Zie ook video: 'zomers eten' op www.pzc.nl/zomerkrant Delaja Huwae serveert op het terras van Verdi in Domburg. foto Lex de Meester Als je je nu aanmeldt als bezorger van de PZC bij jou in de buurt dan krijg je een startpremie van 100,- (na 3 maanden)! ASh Inlichtingen en aanmelden: - Bei GRATIS: 0800 - 023 2333 (kies 1) - Mail naar: bezcrgers@pzc.nl - Website: www.bezorgers.nl/pzc Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te legitimeren. lees vind leef Wat moet je doen? - je bezorgt de krant dagelijks voor 07.00 uur - je bent minimaal 15 jaar oud - je bent het afgelopen half jaar geen PZC bezorger geweest Wat staat er tegenover? - een goede beloning - een gratis krant - extra premies voor trouwe bezorgers - een gratis regenpak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111