Zeeland ARTEC verrassend Noord-Beveland OPdorf! Vandalisme treft Dijken van Wijven INTERIM BV CDA Vlissingen: zorgen om spoorbak Goes Kaartverkoop voor Baselius begint Hoge eisen voor ontvoering Goesenaar BPZC Vrijdag 25 juli 2008 23 Technisch uitzend/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op ZoomT (0164) 23 0612 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl VLISSINGEN - Het Vlissingse CDA is bezorgd dat er in de toekomst op nieuw Vlissings geld verdwijnt in de verdiepte spoorbak in Goes. Twee jaar geleden heeft Zeeland Seaports twintig miljoen euro toe gezegd voor de verdieping van het spoor. Daarvan komt vijf miljoen indirect van de gemeente Vlissin gen. Het CDA was twee jaar gele den al tegen de bijdrage, maar vreest dat er meer geld bij moet, omdat het plan voor de spoorbak nog niet volledig uitgewerkt is en de kosten lijken te stijgen. °°ESM|DDELBV^G Vers fruit slof Waldkorn bergen op zoom - De kaartver koop voor het Bergse openlucht spektakel Baselius begint morgen bij de WD Brabantse Wal aan de Kortemeetstraat 19 in Bergen op Zoom. Vanaf zondag kunnen kaar ten worden besteld op www.base- lius.nl. Het stuk gaat over een Brugse predikant, die ten tijde van de Spaande inquisitie naar Bergen op Zoom vlucht. De voorstellin gen zijn van 12 tot en met 20 sep tember (behalve 16 september) op de Grote Markt. middelburg - Tegen twee Belgen van 32 en 27 jaar uit Eeklo en Zelza- te en een 31-jarige inwoner van Sas van Gent zijn gisteren voor de rechtbank in Middelburg celstraf fen van zes maanden tot drie jaar geëist wegens ontvoering, gijze ling, mishandeling en afpersing. De drie ontvoerden op 21 decem ber een Goesenaar die nog 1600 euro pokerschuld had openstaan en mishandelden hem. Hij werd de volgende ochtend vrijgelaten. Uitspraak 6 augustus. Norman Veens uit Kortgene verhuurt sinds Koninginnedag bugracers, een zware soort buggy die tachtig kilometer per uur kan. foto Willem Mieras de dijk gegooid. Het was een boek met hakenkruizen erop. Misschien moet je daarin de reden zoeken. De andere boeken zijn er eerst uit gehaald en vervolgens weer terug gelegd. Ook werk van Pascale Bos nians moest het ontgelden. Dat werd vertrapt." In totaal waren de afgelopen we ken vijf kunstwerken het doelwit van vandalen. Het bleef in de meeste gevallen beperkt tot peste rijen. Daniëlle Orelio zelf exposeert on der meer met een kunstwerk waar in een groot aantal flessen is ver werkt. „Die heb ik op allerlei plaat sen in de omgeving teruggevon den." door Wout Bareman zuiddorpe - Het kunstproject Dij ken van Wijven bij de forten Sint Livinus en Sint Jacob nabij Zuid- dorpe is vlak voor het slotweekein- de getroffen door vandalisme. Het werk van verschillende deelnemen de kunstenaressen werd deze week deels vernield. De zeventien kunstenaressen wer den al sinds de opening op zater dag 28 juni geconfronteerd met vormen van vernielzucht, maar zo ingrijpend als nu waren die nooit. Woordvoerster en deelnemer Da niëlle Orelio: „Uit de installatie van Betsy de Jonge bijvoorbeeld is een boek weggehaald, in stukken geslagen en in de brandnetels aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67