Stoer toeren op Noord-Beveland Kunstobjecten Dijken van Wijven ten prooi aan bruut vandalisme Cafébaas ruziet met gemeente over terras Loop als vanouds even binnen in ons nieuwe pand... MoersteG glasspecialist Auto gestolen SPZC Vrijdag 25 juli 2008 25 Norman Veens verhuurt buggy's voor tochten zonder begeleiding. door Mieke van der Jagt KORTGENE - Het stoerste uitje van Zeeland, voor jong en oud. Met die slogan verhuurt Norman Veens in Kortgene sinds Koningin nedag bugracers, een zware soort buggy, die tachtig kilometer per uur kan. En stoer is het, want het bedrijf van Veens, Bugracer, is het enige in de Benlux die de klanten er zon der begeleiding op uitstuurt. „Nou, ja, zonder begleiding; de GPS wijst de weg. Zo vang ik twee vliegen in één klap: de klanten ge nieten de volle vrijheid van het vervoermiddel en ik laat ze het mooiste van Noord-Beveland zien. Ze komen op plaatsen, die je nau welijks kunt vinden, zelfs niet als je ernaar zoekt." Norman Veens werd zelf gegrepen door de schoonheid van Noord-Beveland toen hij er een aantal jaren gele den voor zijn werk verbleef Het bugracervirus had hem al eerder getroffen. Zelf ziet hij twee ijzersterke pun ten in zijn verhuurbedrijf: „Je kunt wel op allerlei plaatsen derge lijke buggy's huren, maar dan gaat er altijd een chauffeur mee of je moet in een soort konvooi achter elkaar aan rijden. Wie bij mij een bugracer huurt, kan kiezen uit een korte, een lange of een vrije route. De vrije route is bewust vrij prij zig gemaakt. Een nieuwe rage op Noord-Beveland: bugracers. foto Willem Mieras Hoewel de buggy's begrensd zijn op tachtig kilometer per uur en de GPS de route vastlegt, wil ik niet het risico lopen dat mensen onver antwoord rijgedrag gaan vertonen. Op de andere routes hebben de huurders voldoende speling om te stoppen waar ze willen.." De routes die Veens heeft uitgestip peld, gaan dan ook over zo veel mogelijk onverharde wegen. „De huurders moeten zich wel aan alle verkeersregels en maximum snel heden houden." Maar dergelijke problemen heb ben zich nog niet voorgedaan in de tijd dat dat Veens zijn drie bug racers vanuit een kantoor op cam ping De Paardekreek in Kortgene verhuurt. „Zelfs jonge gasten, die vooral als stoere binken in zo'n buggy gezien willen worden, ste ken, als ze terug zijn, de loftrom pet over de mooie route." Kloosterweg 18 4421 PV Kapelle Telefoon 0113 341688 www.moerstee.nl Aantal kunstwerken deels vernield, vertrapt of besmeurd. door Wout Bareman ZUIDDORPE - Het kunstproject Dij ken van Wijven bij de forten Sint Livinus en Sint Jacob nabij Zuid- dorpe is vlak voor het slotweekein- de getroffen door vandalisme. Het werk van verschillende deelnemen de kunstenaressen werd deze week deels vernield. De zeventien kunstenaars werden al sinds de opening - op zaterdag 28 juni door commissaris van de koningin Kar- la Peijs - geconfronteerd met vor men van vernielzucht, maar zo in grijpend als nu waren die nooit. Woordvoerster en deelnemer Da nielle Orelio uit Burgh-Haamste- de: „Uit de installatie van Betsy de Jonge is een boek weggehaald, in stukken geslagen en in de brandne tels aan de dijk gegooid. Het was een boek met hakenkruizen erop. Misschien moet je daarin de reden zoeken. De andere boeken zijn er eerst uitgehaald en vervolgens weer teruggelegd. Ook werk van Pascale Bosmans moest het ontgel den. Dat werd vertrapt." In totaal Deelnemers aan het kunstproject Dijken van Wijven bij Zuiddorpe hebben bij de politie aangifte ge daan van vernieling van een aan tal kunstwerken. waren de afgelopen weken vijf kunstwerken het doelwit van van dalen. Het bleef in de meeste geval len beperkt tot wat pesterijen. Ore lio zelf exposeert onder meer met een kunstwerk, waarin een groot aantal flessen is verwerkt. „Die zijn op allerlei plaatsen in de om geving teruggevonden." De gedu peerde kunstenaars hebben giste ren aangifte gedaan bij de politie. Het project Dijken van Wijven werd twee jaar geleden, tijdens de eerste editie in Heinkenszand, ook al getroffen door vandalisme. Toen werden 's nachts verschillende kunstwerken met bruut geweld vernield. De schade liep in de dui zenden eurto's. En ook toen was kunstenares Betsy de longe het be langrijkste slachtoffer. Mede-initia tiefnemer Jorien Brugmans verze kerde toen dat de vrouwen zich niet lieten kennen door de verniel zucht en dat ze zeker door zouden gaan. „Wij zijn dijken van wijven. We laten ons niet wegjagen." Da nielle Orelio zegt het haar twee jaar later na. „We verliezen de moed zeker niet. Ons volgende project zal, mede dankzij de op richting van een stichting, nog be ter uit de verf komen." Om het risi co op nieuwe vernielingen te voor komen, hebben de deelnemers nu dag en nacht bewaking ingesteld. Betsy de Jonge bijvoorbeeld slaapt in een camper bij haar werk. Toch werd het vernield. MIDDELBURG - Het tijdelijke meubi lair op het terras van Kaffee 't Hof in Middelburg voldoet best, maar eigenaar Hayo Duinkerken blijft vechten om de stoere tafels met metalen poten terug te mogen zet ten. Gisteren stond hij voor de rechter opnieuw tegenover de ge meente Middelburg. De strijd duurt inmiddels exact vier jaar. Al onder de vorige eige naar werden in juli 2004 tafels en banken in beslag genomen door de gemeente omdat ze niet aan de eisen van welstand voldeden. Maar waarom gaat de welstands commissie over terrasstoelen, vraagt Duinkerken zich af. En waarom valt terrasmeubilair on der de openbare orde? „En als de geschillencommissie mij wel gelijk geeft, waarom doet de burgemees ter dat dan niet?" De burgemeester bepaalde dat Duinkerken zijn terras niet mag uitbreiden, omdat de meubels niet passen binnen de regels van de ge meente. Zoals ook de welstands commissie had geoordeeld. En om dat die meubels niet passen, moe ten ze ook weg op het terras dat hij al heeft. Dat de uitbreiding van het terras wordt afgewezen omdat er verkeerde meubels op komen, vindt de gemeente logisch. Duinkerken is niet van plan nog ja ren door te vechten. Het is wel een beetje begonnen als een princi pe-kwestie, maar het houdt ook voor hem een keer op. Of hij slaagt in zijn opzet, zal binnen zes weken blijken. Zaterdag 2e n zondag 27 juli 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. KRABBENDIJKE - Tussen zondagmid dag 13.00 uur en donderdagmid dag 15.00 uur is een auto die gepar keerd stond aan de Doelstraat in Krabbendijke weggenomen. Het betreft een zwarte BMW.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59