Zeeland SALE a Verkoop Mondragon wordt competitie Fruitgaardbeleving bij landwinkel De Zelke 'Kiezen tussen zoon en gezin' 50% korting Zomercollectie IVon Belle Bol Poorthuisje gaat naar de hoogste hieder Oosterscheldekering gaat nachtje dicht Open dag in boothuis reddingsmaatschappij Dansavond in dorpshuis Ouwerkerk Coördinator voor toerisme mag blijven Avondmarkt bij familie Klapmuts Kaartverkoop voor Baselius gaat van start 22 Vrijdag 25 juli 2008 PZC De kersen van Arie Brouwer zijn voortaan in goed gezelschap van andere streekproducten. foto Marijke Folkertsma Van de verkoop van kersen op eigen erf tot winkel met potentie. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Wat ooit met de ver koop van kersen begon, is inmid dels uitgegroeid tot landwinkel. In de toekomst gaan Arie en Dicky Brouwer van de Zierikzeese land winkel De Zelke nog een stap ver der. Dan komt ook 'beleving' van het fruitgaardbedrijf aan bod. Het 25 hectare grote fruitgaardbedrijf is wijd en zijd bekend om z'n ker sen. Ook appels, peren en ander zacht fruit worden sinds acht jaar aan huis verkocht. Door aan te slui ten bij de landwinkelformule heb ben de Brouwers hun assortiment verbreed. In eerste instantie met producten uit de omgeving: spul len van vleesboerderij Boot en kookboerderij Spennekot uit Kerk- werve, wijnen uit Dreischor en eie ren uit Sirjansland. „De bedoeling is dat er zo min mogelijk met voed sel wordt gesleept, waardoor je Maxi-Cosi Maxi-Cosi Rodi XR Cabriofix Navy Reflection Black Reflection van 159,- van 179,- Voor 129,- Voor 139,- baby- en positiekleding nu feoby; President Rooseveltlaan 772 Vlissingen ook de C02-uitstoot vermindert." Concurrentie? In de visie van de Brouwers kunnen meerdere ver kooppunten (op gepaste afstand) prima naast elkaar bestaan. „Het liefst andere takken, zodat je el kaar kunt aanvullen." Daarnaast wordt ingekocht via landwinkels. Sinds de oprichting in 2006 heb ben zo'n 50 boeren (vier in Zee land) de formule omarmd. Omwil le van de omzet, leggen de Brou wers uit. Maar er is meer. Doel is ook burgers bij landschap, boerde rij en haar producten te betrekken. Dat kan bij De Zelke door moge lijkheden tot 'fruitgaardbeleving' aan te bieden. Naast de schuur is al wat zacht fruit geplant, waar mensen in de toekomst zelf hun kostje bij elkaar kunnen plukken. Het erf wordt (met waterpartij en zitjes) gezelliger gemaakt. En et worden plukdagen op poten gezet. „Zodat mensen echt kunnen bele ven hoe het er bij een fruitgaardbe drijf aan toe gaat." Ai deze activitei ten worden de komende jaren ver der uitgewerkt. zierikzee - Het aan de monumen tale Noordhavenpoort in Zierikzee vastgebouwde 'poorthuisje' gaat naar de hoogste bieder. Dat heeft het Schouwen-Duivelandse colle ge van burgemeester en wethou ders besloten. Het college was in eerste instantie van plan het huisje te slopen en op de vrijgekomen plek een toeris tisch informatiepunt te realiseren. Het sloopplan schoot bij heemkun dige kring Stad en Lande in het verkeerde keelgat. De vereniging kreeg steun vanuit de politiek en uiteindelijk verdween het plan voor sloop van het poorthuisje in de lade. Mocht het hoogste bod onder de door de gemeente vastgestelde bo demprijs liggen dan wordt de wo ning niet gegund. Wat die bodem prijs is, houdt de gemeente ge heim. De totale oppervlakte van woning en tuin is 190 vierkante meter. In de verkoopadvertentie rept de ge meente van 'een gunstige ligging nabij het historische centrum'. De woning heeft, geeft de gemeente aan, wel een grondige renovatie nodig. Half december bekendmaking winnaar van drie ontwikkelaars. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De verkoop van voor malig theatercomplex annex res taurant Mondragon verloopt via een competitie. De gemeente heeft uit de ingediende plannen in middels drie marktpartijen geselec teerd. Zij zijn uitgenodigd hun plannen met Mondragon verder uit te werken. Dat gebeurt op basis van de zogeheten voorwaarde no cure, no pay, ofwel: op eigen finan cieel risico van de planindieners. De gemeente maakt pas op 12 de cember dit jaar bekend wie van de drie geselecteerde projectontwikke laars als winnaar voor de verkoop van Mondragon uit de bus komt. Het college van B en W laat dit we ten op vragen van het CDA over de voorgenomen verkoop en her ontwikkeling van het voormalige theater. De fractie wil onder meer weten hoe ver de verkoopprocedu re is gevorderd, hoeveel partijen zich hebben gemeld en welke drie ontwikkelaars zijn uitgenodigd een nader herontwikkelingsplan in te dienen. Het college laat weten dat acht marktpartijen interesse hebben ge toond voor Mondragon. Zes van hen werd gevraagd hun ideeën na der toe te lichten. Op basis daar van is een selectie gemaakt van de drie deelnemers aan de verkoop competitie. Het dagelijks gemeen tebestuur heeft besloten de namen van deze projectontwikkelaars niet openbaar te maken. Pas op 12 december wordt bekend gemaakt wie van hen in aanmerking komt voor de aankoop van het 1^ Maximaal drie projectontwikke- laars spelen mee in de 'verkoop competitie' die rond de verkoop van voormalig theatercomplex Mondragon is opgezet. theater/restaurantcomplex. Overi gens zou het in een later stadium dan nog tot een breuk kunnen lei den. Met de winnende partij wordt eerst een 'intentieovereen komst' gesloten, die vervolgens moet leiden tot een 'ontwikke lingsovereenkomst'. Mocht dit al les niet tot een bevredigend resul taat leiden dan kan de gemeente besluiten de onderhandelingen stop te zetten en alsnog overleg te gaan voeren met een andere partij. Wethouder W. Renden heeft in eerdere instantie al laten weten dat het gemeentebestuur geen voorwaarde stelt aan de toekomsti ge functie van het complex. Wat de wethouder betreft kan dat varië ren van een appartementencom plex tot een grand café met zalen- accommodatie. Als handreiking voor de toekomstige ontwikkelaar is de gemeente bereid het pand Oude Haven 15, voormalig onder komen CWI, desgewenst los te ko- pelen van het totale complex. ZIERIKZEE - In verband met werk zaamheden is de Oosterscheldeke ring tussen Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland van maandag 28 juli 20.00 uur tot dinsdag 29 juli 6.00 uur gesloten. De afsluiting geldt voor verkeer in beide richtin gen. De werkzaamheden bestaan uit het vervangen van voegen en het herinrichten van de rijbaan. Bij slecht weer kan het werk wor den uitgesteld. WESTKAPELLE - De reddingsmaat schappij KNRM houdt maandag 28 juli open dag in het boothuis. Belangstellenden zijn er vanaf 19.00 uur welkom. Het boothuis is te bekijken, er wordt een video presentatie over het werk van de KNRM vertoond. De Uly gaat om 19.30 te water voor een demonstra tie. De open avond eindigt om 21.00 uur. OUWERKERK - Beginners en gevor derden kunnen op zaterdag 2 au gustus in het dorpshuis van Ou werkerk terecht voor de maande- lijksen dansavond. Het muziekaan bod is divers. Van foxtrot en Ween- se wals tot samba en pasodoble. Ook verzoeknummers zijn aan te vragen. Zelfs linedancerepertoire ontbreekt niet. De avond begint om 20.30 uur. Meer informatie via: 06-42918807. WISSENKERKE - De vorig jaar in het leven geroepen functie van Coördi nator Toerisme is volgens de ge meente Noord-Beveland een groot succes. Sandra Dekker, die deze rol vervult, mag daarom nog een jaar blijven. Het initiatief komt uit de koker van de gemeente, Kamer van Koophandel en Rabobank. Zij vonden het nodig dat Noord-Beve land beter werd geprofileerd. NIEUWE TONGE - De familie Klap muts uit Nieuwe Tonge houdt za terdag 2 augustus een avondmarkt. Mensen die mee willen doen kun nen zich nog melden. Er hebben zich tot nu toe al dertien belang stellenden gemeld. Het aanbod is gevarieerd: van rommelkraam tot kunstfoto's. De avondmarkt - op het terrein van de Spar - duurt van 18.00 tot 21.30 uur. Aanmel den bij Ina Klapmuts: 0187-651378. BERGEN OP ZOOM - De kaartver koop voor het Bergse openlucht spektakel Baselius start morgen bij de Brabantse Wal aan de Korte- meetstraat 19 in Bergen op Zoom. Vanaf zondag kunnen kaarten wor den besteld op www.baselius.nl. Het stuk gaat over een Brugse pre dikant. De voorstellingen vinden plaats van 12 t/m 20 september (m.u.v.16 september) op de Markt. Moeder leurt sinds september met zoon (16) langs instellingen. door Lilian Dominicus hansweert - „Hij kan niet meer bij ons wonen en wil dat ook niet meer", zegt Miriam Dekkinga uit Hansweert, moeder van een 16-ja- rige, die sinds september 2007 van instelling naar instelling is gegaan. Hij verbleef in de crisisopvang in Vlissingen, in Klarenbeek in Mid delburg, bij een opa van een vriendje en op een logeeradres in Limburg. „Hij heeft zelfs een nacht over straat gezworven." Op het moment zit de jongen bij SDW (Stichting Dag- en Woon voorzieningen verstandelijk gehan dicapten West-Brabant) in Roosen daal voor een periode van zes we ken. Het is nog niet zeker of hij daarna nog een verlengde periode van zes weken mag blijven. De moeder heeft haar zoon inmiddels aangemeld in een instelling De Beele in Voorst (Gld.). „Maar er is een wachtlijst van ten minste zes maanden." Miriams zoon heeft gedragsproble men en is meerdere malen in aan raking geweest met justitie. „Hij beseft niet wat hij anderen aan doet. Daarbij is hij behoorlijk beïn vloedbaar." Een jonger broertje woont nog thuis. „Die kan je zo al leen thuis laten. Maar de oudste houdt dan direct open huis, houdt zich niet aan de regels, nodigt ver keerde vrienden uit. Daarom wordt hij nu ook overal wegge stuurd." Ze zit inmiddels behoor lijk met de handen in het haar. „We worden door Jeugdzorg van kast naar muur gestuurd. Als hij weer wegmoet, proberen ze hem naar huis te sturen. Maar dat gaat We worden door Jeugdzorg van kast naar muur gestuurd niet meer: we hebben er geen grip op. Hij intmideert en heeft maling aan alles. Erg hoor, om dat van je eigen kind te moeten zeggen. Een mentor op zijn school zei op een gegeven moment: 'je moet kiezen: je zoon of je gezin'. Dat is hard."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56