Zeeland naar wat iemand wél kan Ballonnen voor vrede www.thrilufactor.nl Concert bij kaarslicht in Sint Baafs Gerard Ram uit Hoek exposeert in Rusland KICKEN I zPZC Vrijdag 25 juli 2008 23 door Frank van Cooten AARDENBURG - Stichting Cultureel Aardenburg houdt samen met de Stichting NieuwZout uit Middel burg op vrijdag 22 augustus een concert bij kaarslicht in de Sint Baafskerk in Aardenburg. Het gaat om een optreden van het muziek- ensemble Camerata Trajectina. Dit ensemble speelt muziek van de middeleeuwen tot de Gouden Eeuw. Tijdens het concert staat het werk van Jacob Cats centraal. De uit Brouwershaven afkomstige Cats was raadspensionaris van Hol land en West-Friesland en meest populairste schrijver/dichter van de Gouden Eeuw. Om van een echt kaarslichtconcert te spreken begint het optreden om 21.00 uur. Kaarten kosten acht euro (kinde ren tot en met 14 jaar gratis). Het concert in Aardenburg maakt deel uit van de reeks 'Zeven eeuwen muziek in Zeeland'. NieuwZout houdt in dat kader nog meer activi teiten zoals de fototentoonstelling 'In Beeld' in de Sint Baafs. door Raymond de Frel HOEK - Bezoekers van het Stedelij ke Museum in het Russische Ke merovo kunnen tot eind augustus kennismaken met het Zeeuws- Vlaamse landschap. Kunstenaar Gerard Ram uit Hoek vertegenwoordigt Zeeuws-Vlaande- ren met verschillende werken op de grote overzichtstentoonstelling 'Het Hollands landschap'. Aan de expositie doen veertien Nederland se kunstenaars mee. Ram geeft met aquarellen en foto grafisch werk impressies van de omgeving bij Graauw, de Koude- polder in Hoek, het landschap bij Boerengat en een vlasveld. In laatstgenoemd kunstwerk is het ge lijknamige gedicht van de klein kunstenaar Adrie Oosterling uit G roede verwerkt. Ram zoekt voortdurend naar 'loca ties zonder vervuilende horizon'. Die heeft hij gevonden in de uitge strekte Zeeuws-Vlaamse polders. Ram heeft ateliers in Hoek en Den Haag. Enkele gasten maken een tochtje in de huifkar van Juutsom. foto Peter Nicolai leidingsproject Travalje Subiet in Groede, waar mensen kunnen bak ken of smeden. Andersom komen er ook weer mensen daarvandaan naar Juutsom. In weerwil van de naam (Juutsom is dialect voor het commando 'rechtsaf voor een paard), kun je verscheidene kanten uit. De wijn makerij van de afgelopen jaren krijgt een aparte ruimte en op de tweede verdieping van het 11 me ter hoge gebouw komt nog een re creatieruimte. Voor zover dat wel wat geld zal kosten, kan dat niet aan de energievoorziening liggen. Windmolentjes leveren stroom, zonnepanelen verwarmen het douchewater en de verwarming draait op een houtgestookte bio- cv. Die laatste gaat straks branden eigen hout. Wanneer gedeputeerde George van Heukelom eind augustus de zorgboerderij komt openen (sa men met de eerste deelnemer, Ser ge le Grand), kan hij zich nog wel een en ander in de oren knopen. Zorgvraag en -aanbod voor men sen met een licht verstandelijke handicap, zijn namelijk nog niet bijster op elkaar afgestemd. Kleijn: „Landelijk zijn er overal wachtlijs ten voor kort verblijf. Maar Zee land heeft een van de grootste, daar wordt hier het minst aan ge daan. Terwijl er behoefte aan is, zo dat mensen kunnen worden gehol pen bij het vinden van een baan in de samenleving." FEEL INDOOR THE SPEED SKYDIVE Actie Warchild voor kinderen in Israël en Palestijnse gebieden. door Frank van Cooten GROEDE - In totaal 23 Zeeuwse re- creatiebedrijven doen donderdag 31 juli mee aan de ballonnendag van War Child. Onder de deelne mers onder meer camping Groede en camping Hoogduin. Vanaf de 23 Zeeuwse recreatiebe- drijven kiezen 7500 ballonnen het luchtruim. Bij 126 campings, bungalowpar ken, attractieparken en zwemba den worden 45.000 ballonnen op gelaten voor kinderen in Israël en de bezette Palestijnse gebieden die moeten opgroeien in een omge ving van haat en geweld. De recrea- tiebedrijven willen met de ballon nendag bereiken dat de vele kinde ren die in Nederland vakantie vie ren ook iets doen voor kinderen die het minder goed hebben ge troffen. Deze ballonnendag is voor de zevende keer. In totaal is de afgelopen jaren voor ruim 500.000 euro ingezameld. Daarmee is dit evenement voor War Child de grootste inzamelings actie van een externe partij (de re creatiesector). Ook kinderen in de bezette Pales tijnse gebieden laten donderdag 31 juli ballonnen op. „Het oplaten van de ballonnen betekent voor de kinderen in onze projecten veel meer dan slechts een leuke activi teit. De ballon staat symbool voor hun wens voor vrijheid. Het is hun wens in een fijne en veilige omgeving op te groeien", vertelt Andres Gonzalez, War Child verte genwoordiger Midden-Oosten. Op www.ballonnendag.nl is een overzicht te vinden van alle recrea- tiebedrijven waar voor een euro een ballon voor War Child te koop is. Op deze site is ook na 11 augustus te lezen waar de ballon terecht is gekomen. De opbrengst gaat volledig naar War Child. De ballonnen zijn volledig biolo gisch afbreekbaar. De Nederlandse recreatiesector houdt voor de zevende keer een ballonnendag voor War Child. In Zeeland doen 23 bedrijven aan deze actie mee. KIIK VOOR EXTRA ZOMERUOORDEEL OP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47