Sport Massini mag zich bewijzen bij Hoek Dressuurtop doet mee aan ZK, springruiters laten het afweten Kerkhove door op EK 'Zwemster Hardy test positief 36 Vrijdag 25 juli 2008 pzc Sparta en KV Kortrijk spelen oefenduel op veld van Breskens. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - In de oefenwedstrijd tegen de West-Zeeuws- Vlaamse selectie test Hoek vanavond Mo hammed Massini. De 22-jarige aan vallende middenvelder speelde de afgelopen jaren bij AA Gent, waar hij niet verder kwam dan het twee de elftal. Een testperiode bij KV Oostende leverde Massini aan. het begin van deze maand geen con tract op. Sinds maandag traint hij mee bij Hoek, dat vanavond aan treedt in Biervliet. Enkele kilometers verderop wordt nóg een oefenwedstrijd afgewerkt. Zondag-vierdeklasser Breskens is gastheer voor de profs van Sparta en KV Kortrijk. De Rotterdam mers sluiten met het duel hun trai ningskamp in Cadzand af. Dins dag won Sparta met 9-1 van Oost- kapelle. Arne Slot maakte in dat duel drie treffers, de van Ajax over genomen Rydell Poepon scoorde twee keer en miste een strafschop. Voor trainer Foeke Booy is het duel een ontmoeting met een voormalige werkgever. De oud- spits speelde in het seizoen 1988-1989 voor KV Kortrijk. Het zelfde geldt voor scheidsrechter Dick Jol, die als voetballer even eens voor Kortrijk speelde. Van avond fluit hij in Breskens, mor gen sluit Jol zijn carrière af met het afscheidsduel van Jaap Stam in Zwolle. De Nederlandse inbreng bij KV Kortrijk komt nu van Istvan Bakx. Hoofdklasser Hoek oefent van- avond in Biervliet tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie. Iets verderop, in Breskens, is KV Kortrijk-Sparta. De Vlissinger sloot vanwege zijn verplichtingen bij Jong Oranje en het olympisch elftal een week later aan bij de selectie van trainer Hein Vanhaezebrouck. Eerder deze week bleef hij met een lichte spier blessure aan de kant tijdens het oe fenduel met Deinze (2-0-winst). Voor de voetballiefhebbers die graag weer eens een wedstrijd wil len zien, wordt het dus kiezen van avond. Het duel Sparta-Kortrijk be gint om 19.15 uur in Breskens, een kwartier later trappen Hoek en de West-Zeeuws-Vlaamse selectie af in Biervliet. Het gelegenheidsteam staat onder leiding van Henk Ot- tens, die de afwezige Ruud Corne- lis vervangt. De West-Zeeuws-Vlaamse selectie. Doel: Mark van Kouteren (Biervliet), Roy den Dunnen (Arnemuiden). Verde diging: Peter Nieskens, Eelco Basting (beiden Cadzand), Hylke Stroo, Michiel Leijte (beiden Aardenburg), Thomas Kodde (Breskens). Middenveld: Johnny de Jaeger (Breskens), Luc van Waes (IJ- zendijke), Bert de Bruijckere (Aarden burg), Niek Maenhout, Michel Tamar- zians (beiden Oostburg), Dwight van Hulle (Terneuzen). Aanval: Niek van Sprundel (Aardenburg), Tim Boogaard (Biervliet), Jacco Seen (Schoondijke) en Bart van den Hemel (Groede). Yvonne Wisse; nog 1 procent winst nodig Stal Hexagon heerst, maar er zijn kapers op de kust. door Lucien Roelandt axel - In het Axelse bos zijn mor gen de Zeeuwse hippische kam pioenschappen. Bij de springrui ters blijkt de belangstelling voor de titelstrijd op het hoogste niveau matig. Bij de dressuur is het aantal deelnemers daarentegen groter dan ooit. Wie maakt er een einde aan de heerschappij van Stal Hexagon? Dat was de vraag die de dressuur in de aanloop naar de titelstrijd be heerste. Het begon tien jaar gele den met Laurens van Lieren en Thamar Zweistra. Carola Paauwe slaagde er enkele jaren geleden in in de klasse Z2 de overheersende rol van de stal uit Schore een keer te doorbreken. Daarna namen twee pupillen van Leunus van Lie ren, Chantal en Jessica Nijpjes, het heft weer in handen. En ook in Axel gaat Chantal in de klasse Z2 met U've Got it en in de klasse Zi met Hexagon's Variety als favoriet Tijdens het Zeeuws kampioen- schap dressuur in Axel is het de vraag wie de amazones van Stal Hexagon van de diverse titels kunnen afhouden. van start. Jessica wordt in de klas se Ml getipt voor de titel. Er liggen wel een aantal kapers op de kust. In de klasse Z2 behoren ook Emmy Bouthoorn en Mieke Evertse tot de kanshebbers. In de klasse Zi zal Chantal Nijpjes met Hexagon's Variety alles uit de kast moeten halen om Miranda Weyer- mans met Ultanio H, Wilma Salm met Victoria en Evelien de Kesel met Voulez-Vous achter zich te houden.In de klasse Mi komt voor Jessica Nijpjes met Hexagon's Whatever het gevaar van Nicole Vaes met Vivanta en Magretha Vink met We'll See. Voor de Axel- se Vaes betekent het een thuiswed strijd. En de combinatie heeft in de aanloop naar de titelstrijd meer dere malen bewezen tot de besten van Zeeland te behoren. Mascha Boone is met Tersina in de klasse M2 de gedoodverfde favo riet. De amazone uit Geersdijk schreef alle de drie selectiewedstrij den op haar naam. Nu Chayenne Wiskerke wegens haar studie in Zwitserland haar ti tel niet verdedigt, is Cindy Per- daen met Mumbo de grote favo riet voor de titel in het ZZ en het daaraan verbonden startbewijs voor het NK in Ermelo. De voorzit ter van de Weelruiters, Piet Huige, vecht met Jill Buize om de titel in de klasse Zi. NEW YORK - De Amerikaanse zwemster Jessica Hardy zou tij dens de Amerikaanse olympische trials positief hebben getest. Dat hebben diverse Amerikaanse me dia gisteren gemeld. De voormalig wereldrecordhoud ster op de 100 meter schoolslag heeft het trainingskamp van de na tionale selectie spoorslags verlaten. Toch heeft momenteel nog nie mand de positieve test van Hardy willen ontkennen dan wel bevesti gen. De 21-jarige zwemster had zich op vier afstanden gekwalifi ceerd voor de Olympische Spelen van Peking. Via een agent verklaarde Hardy gis teren: „Ik heb nooit iets illegaals gedaan, ik heb nooit vals ge speeld." Van Bommel krijgt aanvoerdersband MUNCHEN - Jürgen Klinsmann, trai ner van Bayern München, heeft Mark van Bommel aangewezen als aanvoerder in de oefenwedstrijden tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Nederlander is volgens Klinsmann ook een voor name kandidaat om de band in de competitie te dragen. IOC: Iraakse sporters mogen niet naar Peking BAGDAD - Het IOC heeft Irak giste- rem laten weten dat het niet wel kom is op de Olympische Spelen. Het land zou met zeven atleten vertegenwoordigd zijn. De straf is het gevolg van de voortdurende politieke inmenging van de Irake se regering in het sportbeleid. Been wordt bij Fifa toernooi-organisator RIJSWIJK - De wereldvoetbalbond Fifa heeft Harry Been benoemd in het organisatiecomité van het WK onder 20 jaar. De huidige secreta ris-generaal van de KNVB was in Nederland toernooidirecteur van Euro2000, het WK voetbal onder 20 in 2005 en het Europees kam pioenschap onder 21 in 2007. Verliezende Federer ziet Nadal naderen TORONTO - Tennisser Roger Fede rer voelt de hete adem van Rafael Nadal in zijn nek. De Zwitserse nummer één van de wereld ver loor in Toronto in de tweede ronde van de Fransman Gilles Simon (6-2 5-7 4-6) en zag daarmee de voor sprong op de Spanjaard afnemen. Reuser bij NAC Breda herenigd met Maaskant BREDA - Martijn Reuser heeft giste ren een contract voor een jaar gete kend bij NAC Breda. De 33-jarige middenvelder was transfervrij. Af gelopen seizoen kwam hij uit voor RKC Waalwijk. NAC-trainer Robert Maaskant werkte eerder met Reuser in zijn periode bij Willem II. De Jonge in Heerenveen hoofd opleidingen HEERENVEEN - SC Heerenveen heeft Jan de Jonge aangesteld als hoofd opleidingen. Hij was afgelo pen seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. De 45-jarige Drent was eerder spe ler, jeugdtrainer en assistent-trai ner bij Heerenveen. BAD HOFGASTEIN - In het regenach tige Oostenrijk wordt op het Euro pees kampioenschap voor tennis sters tot 18 jaar weinig gespeeld. De Zierikzeese Lesley Kerkhove speelde gisteren pas haar tweede enkelpartij. Die won ze. De zestienjarige speelster van Jong Oranje, die zaterdag het ITF-toer- nooi van Wels won, was in Bad Hofgastein te sterk voor de Oosten rijkse Janina Toljan. De setstanden waren 7-5 6-2. In het dubbelspel overleefde de Zeeuwse de eerste ronde. Met Ri chel Hogenkamp versloeg ze de Britse tennissters Amanda Car- reras en Lereesa Easterbrook met 6-2 6-1. Naam: Yvonne Wisse Geboren: 6 juni 1983 Woonplaats: Amsterdam Club: De Spartaan, Lisse Onderdeel Prestaties tijdens Verdiende punten Prestaties met Punten met prinGötzis inGötzis 1 procent winst 1 procent winst PZC Felix Binicewicz foto: Peter Nicolai bron; Roeland van Vliet Atlete Yvonne Wisse krijgt zaterdag en zondag in het Franse Albi haar laatste kans op het halen van de limiet voor de Olympische Spelen. Ten opzichte van haar laatste meerkamp in Götzis (6098 punten, een persoonlijk record) moet de Vlissingse zich met 1 procent verbeteren om aan de eis van 6159 punten te voldoen. 100 meter horden 13,67 sec 1026 13,60 sec 1036 Hoogspringen 1,73 m 891 1,74 m 900 Kogelstoten 13,36m 751 13,47 m 759 200 meter 24,07 sec 974 23,97 sec 984 Verspringen 6,03 m 859 6,06 m 868 Speerwerpen 37,53 m 620 37,76 m 624 800 meter 2.09,16 min 977 2.08,64 min 984 Totaal 60986159 Wisse vindt zelf dat er nog winst te boeken is bij het hoog- en verspringen en op de 100 meter horden. Met al haar huidige pr's op de afzonderlijke onderdelen komt ze overigens ruim over de limiet: 6297. Drievoudig Nederlands kampioene outdoor, viervoudig Nederlands kampioene indoor, zestiende op WK 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38