Gelukkig is in Zeeland Het negen-tot-vij fstramien Prachtkerel De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 2 Vrijdag 25 juli 2008 PZC ONDINE VAN DER VLEUTEN Toen ik door de draaideur ging, hapte hij. Met een snap pend geluid kwam de zool van mijn schoen los van de leren bovenkant. Op naar de schoenmaker! Want zo maar weggooien, dat doen we natuurlijk niet. Die van mij zit in een achterafstraatje en heeft nog geen pinau tomaat. Kost te veel, heeft hij me ooit met een verontschuldi gend schouderhalen uitgelegd. Ik knikte begrijpend. Andere klanten zijn er zelden. Op de planken liggen de opgelapte schoenen te wachten tot ze worden opgehaald. Het is allemaal heel overzichtelijk, aangezien het er maar een paar zijn. Of het nu komt doordat het altijd stil is in die winkel, of door zijn le ren voorschoot, de oude leer- naaimachines van vroeger die er nog staan of door de lege plan ken: ik vind het allemaal vrese lijk ambachtelijk. Mijn zwak voor hem is alleen nog maar erger geworden sinds we samen een paar schoenen kwijt waren. Ze hadden èen nieuw hakje nodig. Toen ik de pumps na een paar weken weer kwam ophalen, waren ze verdwenen. Spoorloos! Mijn schoen maker putte zich uit in verontschuldigingen. We hebben sa men nog de verf van de planken getuurd, maar ze lagen er echt niet. Een week later rommelde ik een beetje in mijn Imelda Mar- cos-achtige schoenenkast, toen ik ze opeens zag liggen. Ik ge loofde mijn ogen niet, maar daar stonden ze. Met onberispe lijke hakjes. Ik ben het eerlijk gaan opbiechten. Waarop hij weer zei dat het net zo onbegrijpelijk was dat hij zich niets kon herinneren van ophalen en betalen. Samen hebben we nog een hele tijd gepraat over hoe stom we waren. Er waren toch geen andere klanten in de winkel. Ik verdenk andere mensen ervan dat ze stelselmatig hun blun ders verzwijgen. Zo niet mijn schoenmaker. Prachtkerel! COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070,4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 314460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145,4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Met een snappend geluid kwam de zool van mijn schoen los Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 -17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Afgeladen stranden, zelfs in de winkelstraten blote buiken en lekkende ijsjes, de zeilboten rijen dik in de jachthavens - eindelijk is het zomer in Zeeland. door Ondine van der Vleuten Keulse Katya komt soepel de Zeelandbrug over ge- skated. Een uur geleden vertrok ze van Oranje zon en nu glijdt ze over het asfalt, blik op oneindig, genietend van de zon en het uitzicht over de zee. Heel Zeeland koestert zich in de zonnestralen. Op de bomvolle stranden, aan de randen van het Veerse Meer - waar amper nog een parkeerplaats te vinden is -, dobberend op het water of ont spannen op een terras. Op camping De Toekomst in Ren- esse zoeken de families Konings, Van Osta en Stam verkoeling in het opblaasbare zwembad. Het is kwart voor drie: tijd voor een Jupi- ler, constateert Bianca Konings. „Wie wil er een biertje?" De vrien den staan hier sinds zaterdag en hebben het weer alleen maar beter zien worden. Irene Stam: „En vol gens de weersvoorspelling blijft het voorlopig zo warm!" De familie Gröhe uit Neuss kam peert met vier bevriende families in Oostkapelle. Hermann Gröhe heeft iets bijzonders bedacht om de kinderen bezig te houden: krab betjes vangen. Met schepnetjes en ingenieuze constructies van was knijpers en draad, een mosseltje als lokaas, zitten de kinderen te vis sen op de steigers bij de Campveer- se Toren in Veere. Bij de kwekerij annex pluktuin van Wim Wagenaar, aan de Veer- seweg in Veere, snijdt Simone Wessel wat dille af. De hele dag al Het is kwart voor drie. Tijd voor een Jupiler. „Wie wil er een biertje?" komen er toeristen aanwaaien. „Je kunt merken dat iedereen met dit weer op de fiets stapt. En als ze dan hier langskomen, besluiten ze in een impuls een kijkje te komen nemen." De knoppen van de zon nebloemen staan op barsten. Zo- merser kan Zeeland niet worden. Katya uit Keulen na een uur skaten. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaal zorgvuldig om r nei persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie Scoop onderzoekt welke diensten gezinstaken kunnen verlichten. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Kinderopvang tot elf uur 's avonds bij je werkgever, die ook een depot heeft van de wasserij voor je vuile goed: bij het begin van de werkdag brengen en aan het eind weer ophalen. En dan de kinderen ophalen, die van uit de naschoolse opvang naar de sportvereniging zijn gebracht zo dat het avondmaal niet snel-snel vlak voor de training gegeten hoeft te worden. Dan is er 's avonds tenminste tijd voor bij voorbeeld mantelzorg, vrijwilli gerswerk, boodschappen of zelfs voor je partner. „Het moet alle maal anders want het ne- gen-tot-vijf-stramien past niet lan ger bij wat we allemaal moeten doen: langer werken, goed opvoe den, steeds meer mantelzorgen en vrijwilligerstaken oppakken," zegt Marleen Vermeer van het Zeeuws welzijnsinstituut Scoop. De provin cie Zeeland en de Zeeuwse ge meenten hebben in de afgelopen jaren afgesproken dat ze het de drukke Zeeuwen makkelijker moe ten maken in de 'zeven tot zeven samenleving.' Zeeland is één van de koplopergebieden voor dat pro- jen in Nederland. In september legt Scoop Zeeland langs de lat om te zien wat er aan gemaksdiensten geboden wordt: zijn rijbewijsaan- vragen en verhuisberichten via de Een zomerdag zonder ijs is geen zomerdag. foto Mechteld Jansen Bootje aan bootje varen op het Veerse Meer. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2