^eeiana SALE 'Lokale gasten Goes durft niet over het 'Kiezen tussen mijn zoon en mijn gezin' 50% korting Speluitleen Fort langer open tijdens vakantie Zomercollectie Van Belle Bobyli Akkers verschieten van kleur Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg sM? A mm g A 22 Vrijdag 25 juli 2008 PZC VLISSINGEN - De speluitleen van Stichting Palladium in Vlissingen gaat tijdens de zomervakantie lan ger open. Dat gebeurt op verzoek van kinderen en ouders. Tijdens schooldagen is de speluit leen in de wijk het Fort op woens dag- en vrijdagmiddag na school tijd open. Met ingang van woens dag 30 juli is de speluitleen elke woensdag en vrijdag open van ti.00 tot 16.00 uur. De toegang is en blijft gratis. De langere ope ningstijden gelden alleen tijdens de vakantie. Ook worden er regelmatig activitei ten georganiseerd door Stichting Palladium. Woensdag 30 juli kun nen kinderen vliegers maken, op 6 augustus is er een vingerverffeest, op 15 augustus een waterspeeldag, op 20 augustus een stoepkrijtwed- strijd en op 22 augustus pannen koeken eten. Maxi-Cosi Maxi-Cosi Rodi XR Cabriofix Navy Reflection Black Reflection van 159,- van 179,- Voor 129,- Voor 139,- baby- en positiekleding nu De ?*a|aarstoffect&a babykiedirsg is er' bobyspgcioalzaQs j| President Rooseveltlaan 772 Vlissingen ZIERIKZEE - De akkers langs de Kloosterweg tussen Zierikzee en Noordgouwe verschieten van hun kleur. Sinds kort is daar de oogst van rid derspoor en vuurpijl in volle gang. Langzaam maar zeker - de oogst vindt vooral in de ochtenduren plaats - verdwijnt het zachte wit van de ridderspoor en het opvallend oranje van de vuurpijl van de vel den. De ridderspoor behoort tot de familie van de ranunculiflorae en komt vooral voor in gematigde stre ken op het noordelijk halfrond. De vuurpijl - ook wel fakkellelie ge naamd en horend bij het geslacht van de knipfolia's - komt oorspron kelijk uit Zuid-Afrika. foto Marijke Folkertsma Moeder leurt sinds september met zoon (16) langs instellingen. door Lilian Dominicus HANSWEERT - „Hij kan niet meer bij ons wonen en wil dat ook niet meer", zegt Miriam Dekkinga uit Hansweert, moeder van een zes tienjarige, die sinds september 2007 van instelling naar instelling is gegaan. Hij verbleef in de crisisopvang in Vlissingen, in Klarenbeek in Mid delburg, bij een opa van een vriendje en op een logeeradres in Limburg. „Hij heeft zelfs een nacht over straat gezworven." Op het moment zit de jongen bij SDW (Stichting Dag- en Woon voorzieningen verstandelijk gehan dicapten West-Brabant) in Roosen daal voor een periode van zes we ken. Het is nog niet zeker of hij daarna nog een verlengde periode van zes weken mag blijven. En wat er daarna met hem gebeurt, is nog helemaal onduidelijk. De moe der heeft haar zoon inmiddels aan gemeld bij instelling De Beele in Voorst (Gelderland). „Daar zou hij het best op zijn plaats zijn. Maar er is een wachtlijst van tenminste zes maanden. En hij zou er eigen lijk al te oud zijn, vertelden ze me net." Miriams zoon heeft gedragsproble men en is meerdere malen in aan raking geweest met justitie. „Hij beseft niet wat hij anderen aan doet. Dat voelt hij niet aan. Daar bij is hij behoorlijk beïnvloed baar." Een jonger broertje woont nog thuis. „Die is totaal anders. Die kun je zo een weekend alleen thuis laten. Maar de oudste houdt dan direct open huis, houdt zich niet aan de regels, nodigt verkeer de vrienden uit. Daarom wordt hij nu ook overal weggestuurd." Ze zit inmiddels behoorlijk met de handen in het haar. „We worden door Jeugdzorg van het kastje naar de muur gestuurd. Als hij weer wegmoet, proberen ze hem naar huis te sturen. Maar dat gaat niet meer: we hebben er geen grip op. Hij intimideert en heeft maling aan alles. Erg hoor, om dat van je eigen kind te moeten zeggen. Een mentor op zijn school zei op een gegeven moment: 'Je moet kiezen: je zoon of je gezin'. Dat is hard." Eerste festival Groove to Chill na vijfjaar feestjes. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dansfeesten met dresscodes zijn er al genoeg. Danse ressen in een bubbelbad, slangen bezweerders en vuurspuwers hoe ven ook niet. En van gestoorde drankprijzen wil Groove to Chill helemaal niet weten. Nee, de Vlis- singers laten hun publiek tien uur swingen op 'steengoeie muziek. „Daar gaat het om." Er was eens... een cd'tje. I love Tech no heette het. Het kwam uit België en belandde in een Vlissingse cd-speler. En in nog één. En in nog één. De vrienden vonden de muziek helemaal te gek. Al snel ontstond het eerste techno-feestje, in de Piek. Honderdvijftig man werd wild. Nog een feestje, in de oude strandtent van Frapo's. Toen Pant- ha Rhei, toen twee keer Bel- lamypark, toen tien keer een vol Arsenaaltheater. En nu is er dan het eerste festival. Met misschien wel drieduizend man. „Onze hobby is een beetje uit te hand gelopen", erkent Louk Peper kamp, een van de jongens achter Groove to Chill. Samen met Johan Verlinde en Jo- wan de Haan laat hij zaterdag 9 au gustus tientallen dj's afreizen naar de Prins Hendrikweg in Vlissin gen. Op een gehuurd grasveld van Zeeland Seaports ('in de bocht') komen drie podia op steenworp af stand van de perrons. „Dat zie je nergens anders." Vanachter de draaitafels klinkt house, minimal en techno. Muziek- stromen die volgens Peperkamp goed samengaan. „Niet alleen qua klank, maar ook wat betreft de mensen die erop afkomen." Een van de grote namen is Secret Cinema, die veel danceliefhebbers nog van vroeger moeten kennen. De afsluiter van het festival staat een week tevoren nog in Japan. Groove to Chill Net als Paul Hazendonk, die 00k komt draaien, een Rotterdammer. Juan Sanchez komt en Eva Maria Martine. „TXvee Amsterdamse dames die superhard gaan en er ook nog eens goed uitzien. Spe ciaal voor onze website hebben zij een tachtig minuten durende pod- cast gemaakt, onder de naam Zand kastelen en Mosselen-mix." Toch zijn er ook Zeeuwse arties ten. Patch Park bijvoorbeeld, uit Souburg. „Mensen zullen hem ken nen als Perry O'Neal. Ooit maakte hij trance, maar daar is hij klaar mee. Jip Rietbergen, ofwel Jip De- Luxe, komt ook uit Souburg. Sa- turn, Funky Ro en Levi zijn ook Zeeuwen. De jongens van Voidd uit Kamperland hebben zelfs een eigen podium. Niet de meest voor de hand liggende namen, maar daardoor blijft het wel betaalbaar. 'De Machinefabriek zou heel bijzonder zijn. Amsterdam zou jaloers zijn op zo'n plek.' Bovendien zijn die regionale gas ten vaak beter gemotiveerd dan ie mand die zijn zesde optreden van het weekend komt doen. Die zijn er. Sidney Samson bijvoorbeeld. Maar ja, dat is niet voor niks. Hij is dé man van dit moment." Groove to Cill is gegroeid en het publiek gaat mee. „Als je foto's ziet van vijf jaar geleden, herken je veel mensen van nu. Op onze fees ten komen veel Vlissingers af Ik zie ze ook op grote festivals als Awakenings, maar als ze de kans krijgen, pakken ze toch lekker de fiets. Onze stad is ideaal voor festi vals. Je hebt ruimte, de zee, unieke locaties en geen klagers." Nu die ene unieke locatie nog: de Machinefabriek. „Dat zou heel bij zonder zijn. Dat industriële karak ter past perfect bij onze muziek. Amsterdam zou jaloers zijn op zo'n plek. Gelukkig begint dit stadsbestuur dat ook een beetje door te krijgen." Het festival vindt zaterdag 9 augustus plaats en duurt van 14.00 uur tot 0.00 uur. Locatie is het stationsgebied aan de Prins Hendrikweg; Er zijn drie podia waaronder eentje in een dichte tent; Tickets kosten in de voorverkoop in winkels of via de website vijftien eu ro, aan de deur achttien euro; Voor meer informatie: www.groovetochill.nl Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horiziontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61, Middelburg, Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl Een revolutionair plan om het hele railverkeer in Goes onder de grond te stoppen, wordt meteen afgedaan als een te grote stap voor Goes. Het spoor in Goes is tot na de Tweede Wereldoorlog een psychologische grens gebleven. De stad breidde aan de noordkant langs de spoorverbin ding uit alsof men er niet over heen durfde. Het is er uiteindelijk wel van gekomen, nood breekt ten slotte wet, maar het heeft er alle schijn van dat het stadsbestuur nog steeds niet over het spoor ANALYSE door Mieke van der Jagt heen durft te denken. Op een an dere manier weliswaar, maar met evenzeer beperkende consequen ties. Een plan van HB Architecten en BAM Infra, waarin de spoorlijn door nagenoeg heel Goes onder gronds komt te liggen, werd deze week door het college meteen afge serveerd. „Mooi plan, maar te duur", wordt er onmiddellijk ge roepen en een groot deel van de gemeenteraad papegaait het me teen na. De meerderheid houdt lie ver vast aan een plan dat niemand ooit mooi heeft durven te noe men, maar wat met een beetje ge luk goedkoper uitpakt. Is het ge brek aan durf, aan creativiteit of is het puur conservatisme? Wat is er eigenlijk op tegen om een revolu tionair plan eens goed te bekijken en de mogelijkheden af te tasten. Wellicht hoeft het geld niet alle maal te worden verdiend met vast goedontwikkeling in de aanzienlij ke ruimte die vrijkomt als de trein ondergronds gaat rijden. De gemeente zou zich een paar dingen kunnen afvragen. Wat scheelt het aan schadeclaims als er geen tunnel met een onmogelijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24