Klimdrama in Alpen Goedkope touringcar is gevaar voor toerist PZCïSS ül U 2008 HHB 'Mladic gaf Karadzic aan' China afvalbak van Nederland Eindelijk! Vrijdag 25 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 174 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Nederlander en zijn drie kinderen komen om bij val in afgrond. ROME - Een Nederlandse vrouw heeft gistermorgen voor haar ogen haar man en drie kinderen in de afgrond zien verdwijnen tijdens een klimtocht op de Mont Dolent, onderdeel van het Mont-Blanc Massief De piramidevormige Mont Dolent is met bijna 4000 meter een van de hoogste bergtoppen van Euro pa en ligt op de grens van Italië, Frankrijk en Zwitserland. Het on geluk vond plaats aan Italiaanse kant. De vrouw werd in een shock toestand opgenomen in het zieken huis van het Italiaanse Aosta, maar heeft 's middags wel de licha men kunnen identificeren in het mortuarium van de plaats Cour- mayeur. De lichamen zijn via een moeilijke operatie geborgen door een Italiaanse militaire helikopter van de Guardia di Finanza. Vol gens een Italiaans persbureau gaat het om vader Pieter Hendrik Germs (56), zijn twee dochters Els en Karin (17 en 23) en zoon Mark van twintig jaar. Het gezin, afkom stig uit Almere, had een passie voor bergbeklimmen, was lid van de Koninklijke Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging (NKBV) en gold als ervaren. Vader Pieter Hendrik was huisarts in Almere. Het gezin was 's ochtends vroeg vertrokken uit een berghut op 2600 meter hoogte. De moeder zou op een lager niveau, op een gletsjer zijn gestopt, waarna de va der en de kinderen zijn doorge it Een moeder uit Almere heeft gis- teren haar man en drie kinderen honderden meters naar beneden zien vallen bij een ongeluk tij dens een klimtocht in de Alpen. gaan met de beklimming. Na de top te hebben bereikt en de daling te hebben ingezet, zou na onge veer tweehonderd meter een van hen zijn uitgegleden en de andere drie hebben meegesleurd. De vier waren met touwen aan elkaar ver bonden. Op het moment van het fatale ongeval bevonden de slacht offers zich op een hoogte van 3700 meter. Toen ze weggleden, vielen ze ongeveer 500 meter naar bene den, zei een Italiaanse reddings werker gisteren in EenVandaag. pagina 7: ook gewone berg kan gevaarlijk zijn 18e Etappe 1. Burghardt (Dui) 4.30.21 2. Barredo (Spa) z.t. 3. Feillu (Fra) +3.33 17. De Jongh +6.50 Algemeen klassement 1. Sastre (Spa) 79.16.14 2. Frank Schleck (Lux) 1.24 3. Kohl (Oos) 1.33 23. Ten Dam 29.27 Vandaag de etappe: Roanne -Montlu^on (165,5km) zie pagina's 33, 34 en 35 en www.pzc.nl j BERLIJN - Ratko Mladic zou Rado van Karadzic hebben verraden. Volgens een bron dichtbij de Duit se geheime dienst heeft de voorma lige Bosnisch-Servische legerleider zijn ex-president aangegeven om zelf niet voor het Joegoslavië-Tribu- naal te hoeven terechtstaan. pagina 6: Radovan Karadzic werd volgens zijn advocaat ontvoerd Nederland moet eigen afval opruimen NMa moet streep halen door ziekenhuisfusie eens9HMHi 81% oneens 19% aantal reacties: 490 EN Zeeland; 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Cultuur: 8; Meningen: 9; Auto: 13 en 15; Beurs: 16; Economie: 17; Weer: 18; Strips: 19; Zomerkrant: 29 t/m 32; Sport: 33 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruimingscollectie op: www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20< Zonnemoire 0111 401318 DEN HAAG - Touroperators en tou- ringcarbedrijven adviseren vakan tiegangers om niet met een buiten landse busmaatschappij naar de zon te gaan. Bussen vormen vaak een gevaar op de weg doordat chauffeurs zich niet houden aan rij- en rusttijden of met gladde banden rijden. Vol gens de Stichting BUS, waarin bus bedrijven en touroperators samen werken, zetten sommige aanbie ders van zonvakanties nog steeds spotgoedkope bussen uit België en Duitsland in. Of die aan alle Euro pese veiligheidsnormen voldoen, wordt niet gecontroleerd. „Zij shoppen tot ze de goedkoopste hebben", zegt BUS-directeur Nico Zethof Bij controles deze week in Limburg werden 21 boetes uitge deeld, vooral aan chauffeurs uit buurlanden. Twee Belgen moch ten zelfs niet meer verder rijden. DEN HAAG - De export van afval vanuit Nederland groeit explosief. Alleen al naar China werd vorig jaar ruim 2,1 miljard kilo reststof fen verscheept. Volgens de milieu- inspectie is een fors deel van de af- valtransporten illegaal. Het afval kan verontreinigd zijn met giftige stoffen als cfk's en pcb's. Dat kan grote risico's opleveren voor de ge zondheid van werknemers. pagina 4 en 5: wat wij als afval zien, zien zij als grondstof Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 8 71168 18 555530 GROEDE - Hoe groot kan de metamorfose zijn, hier in Zeeland. Sjokten begin deze week nog doorweekte toeristen - soms chagrijnig - door de natte binnensteden, gisteren waren het veelal blije, gebruinde gezichten op de bomvolle stran den. Weg paraplu's! Zwembroeken en bikini's uit de kast. Eindelijk, de zomer is gearriveerd. Voor deze jongelui in Groede alle reden om een frisse duik in het water te nemen. foto Peter Nicolai pagina 2-3: gelukkig is in Zeeland het koele water altijd dichtbij - V-\ V- flitS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1