Riviercruises DUITSLAND Duitsland voert inburgeringstest in Bosbranden in Griekenland Compleet verzorgde 4-/6-daagse riviercruises over de RIJN en MOEZEL! KRAS N1L BOEK ONLINE of bel 0900- 9697 f PZC Donderdag 24 juli 2008 9 Test verplicht voor verwerven van staatsburgerschap. BERLIJN - Duitsland krijgt een in- burgeringsexamen. De bondsrege ring heeft de toets gisteren goedge keurd. Wie voor het Duitse staats burgerschap in aanmerking wil ko men moet 33 meerkeuzevragen be antwoorden en er daarvan zeven tien goed hebben. De opgaven worden gekozen uit een lijst met 310 vragen over staatsinrichting, ge schiedenis en samenleving. Het ministerie van Binnenlandse Zaken verklaarde dat de fouten die nog in een eerdere versie voorkwa men er nu uit zijn gehaald. Ook wees de verantwoordelijke be windsman Wolfgang Schauble kri tiek van de hand als zouden veel vragen inhoudelijk en taalkundig te moeilijk zijn. Volgens hem is de toets uitvoerig en wetenschappe lijk getest onder verschillende re presentatieve bevolkingsgroepen. Schauble zei dat meer dan zeven tig procent de toets met goed ge volg aflegde. „De test vereist slechts een minimale kennis over Duitsland", zei de minister. In Duitsland geldt sinds 2005 een inburgeringsverplichting, die be staat uit het volgen van een cursus Wie Duitser wil worden zal voortaan eerst minstens zeventien van de 33 vragen van het inburgeringsexamen goed moeten beantwoorden. van zestig uur. Het examen is daar nu aan toegevoegd. Nederland voerde de inburgeringsplicht in 2006 in, maar verbond er meteen een toets aan. Daar werd in Duits land met belangstelling naar geke ken. De Nederlandse minister Hirsch Ballin van Justitie legt zich intus sen niet neer bij twee rechterlijke uitspraken die het migranten mak kelijker maken zich bij hun part ner of gezin in Nederland te voe gen. Hij gaat onder meer in hoger beroep tegen een uitspraak van de rechtbank in Amsterdam eerder deze maand. De rechter oordeelde dat deze migranten, ook wel im portbruiden en -bruidegommen genoemd, niet verplicht een inbur- geringstoets over de Nederlandse taal en cultuur moeten halen in hun land van herkomst. Bovendien oordeelde de recht bank in Roermond onlangs dat Ne derlanders die hun buitenlandse partner voor gezinsvorming naar Nederland willen laten komen, niet 120 procent van het mini mumloon hoeven te verdienen. De Limburgse rechter oordeelde dat de inkomenseis in strijd is met de Europese regelgeving. Italië neemt intussen nieuwe maat regelen tegen immigranten. Ille gaal verblijf wordt een misdrijf waar een celstraf op staat van zes maanden tot vier jaar. De senaat nam gisteren daartoe een wet aan. Linkse politici, rooms-katholieke groepen en mensenrechtenbewe gingen zijn fel tegen de wet. ATHENE - Ten noorden van Athene zijn gisteren honderden bewoners en fabrieksarbeiders geëvacueerd in verband met brandgevaar. Dat hebben de brandweer en de poli tie bekendgemaakt. Ongeveer twintig kilometer boven Athene woedt een grote bosbrand die brandhaarden veroorzaakt op plaatsen waar het vuur eerder al onder controle leek. Het treinver keer van en naar het noorden van de Griekse hoofdstad is onmoge lijk. Op Rhodos is gisteren de noodtoe stand uitgeroepen. Op het eiland moesten twee bergdorpen worden geëvacueerd. Naar verluidt vorm den de branden geen bedreiging voor de populaire toeristenoorden. Het leger en de brandweer hebben versterkingen naar Cyprus ge stuurd, waar al minstens duizend hectare aan bos in de as is gelegd. Er woedden nog branden op drie andere plaatsen in Griekenland. De brandweer aan het werk bij het dorp Evinochori, driehonderd kilometer westelijk van Athene. foto EPA Brussel wil ringweg met twaalf rijstroken BRUSSEL - Brussel wil de ringweg om de stad uitbreiden van zes naar tien a twaalf rijstroken. Op een weggedeelte met veel op- en afritten zouden zeventien stroken naast elkaar komen te liggen. Door de aanleg moet onder meer de na tionale luchthaven beter bereik baar worden. Brit die voorwendde dood te zijn, gaat eel in LONDEN - John en Anne Darwin zijn gisteren ieder wegens fraude tot ruim zes jaar cel veroordeeld. De 57-jarige Brit Darwin wendde voor dood te zijn om pensioen- en verzekeringsgelden te incasseren. Zijn 56-jarige echtgenote hielp hem daarmee en werd eerder door een jury schuldig bevonden. John werd dood verklaard nadat hij Ver dween' tijdens een kanotochtje. Spanje waarschuwt voor zeer heet weer MADRID - De autoriteiten in Span je waarschuwen voor zeer hoge temperaturen in de regio Madrid en de provincies Ciudad Real, Cor doba, Granada, Jaén, Sévilla en To ledo. Oorzaak is de zuidenwind die uit de Sahara over het Iberisch schiereiland waait. De meteorologi sche dienst verwacht dat het zeker 40 graden Celsius wordt. EU dreigt de VS met visumplicht BRUSSEL - Brussel onderneemt stappen als de VS een visumplicht handhaaft voor twaalf EU-landen. Gedacht wordt aan een visum plicht voor Amerikanen met een diplomatiek of dienstpaspoort. Brussel vindt het fout dat Amerika nen visumvrij mogen komen maar dat omgekeerd Europeanen soms een visum nodig hebben. Keulen^ Spotgoedkope cruise-aanbiedingen! Dankzij onze goede samenwerking met de rederij Trans River Line is KRAS.NL erin geslaagd 2 schitterende riviercruises Duitsland in te kopen! Een 6-daagse cruise over de Rijn kunt u al boeken vanaf slechts 389! Wilt u ook de pittoreske dorpjes aan de Moezel verkennen? Boek dan voor onze 4-daagse Rijn en Moezel Cruise vanaf slechts 239! Absolute spotprijzen als u bedenkt dat de busreis en alle maaltijden aan boord zijn inbe grepen! Ervaring leert dat deze korte en complete riviercruises zeer snel zijn volgeboekt. Wees er dus snel bij! 4 dgn RIJN MOEZEL CRUISE v.a. 239 Alléén op 26 september Dag 1: busreis naar Koblenz, inscheping. Dag 2: aankomst in Cochem met vele pittoreske straatjes en het gezellige marktplein. Dag 3: door naar het wijnstadje Boppard. Dag 4: ontscheping Koblenz, busreis Nederland. Zie www.kras.nl/30120 Rijn Moezel Cruise per MS VIRGINIA*** Dit comfortabele schip beschikt over een receptie, sfeervolle salon met bar, gezellig restaurant en een (deels overdekt) zonnedek. 6 dgn RIJNCRUISE v.a. 389 Alléén op 5 oktober Dag 1: busreis naar Keulen, inscheping. Dag 2: we cruisen naar het fraaie Andernach, één van de oudste stadjes aan de Rijn Dag 3: naar het bekende wijnstadje Rüdesheim, gelegen aan de voet van het Niederwald. Dag 4: aankomst in Koblenz met het Deutsches Eek en de rotsvesting Ehrenbreitstein. Dag 5: we zetten koers naar Domstad Keulen met de prachtige Altstadt. Dag 6: ontscheping en busreis naar Nederland. Zie www.kras.nl/30097 Rijncruise per MS ESMERALDA*** Dit schip beschikt over een receptie, lift, lounge/ bar, restaurant en een zonnedek. INCLUSIEF: busreis naar/van Duitsland (Koblenz of Keulen), verblijf op het MS Virginia of MS Esmeralda in een 2-persoonshut op het beneden- dek, alle maaltijden aan boord, prachtig vaar- programma. Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen in een hut op het benedendek. Zie www.kras.nl/30120 of www.kras.nl/30097 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9