'We houden 't hoofd net boven water' O Meer informatie is te vinden op de site www.scaldisnaturalis.nl. Nieuwe muziék van Jan Morks in Middelburg Boxtelaar veroordeeld na ontucht met nichtje Scooter spoorloos verdwenen na ongeluk Duits jongetje breekt been bij aanrijding S PZC Donderdag 24 juli 2008 29 Multifunctioneel centrum in (te) rustig vaarwater gekomen. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - 'Kom maar op. We zijn er klaar voor'. Chris Koopman van Scaldis Naturalis in Sint-Maartensdijk zou het wel van de daken willen schreeuwen. Na een moeizame start is het multi functioneel centrum - dat vooral over natuur en milieu gaat - in rus tiger vaarwater terecht gekomen. „Nu gaan we er alles aan doen om het gebruik omhoog te krijgen", al dus Koopman. Scaldis Naturalis is open sinds zooi. Het gebouwtje staat op een mooie locatie aan de Kastelijns- weg, midden in het Muiepolder. Door een fikse ruzie tussen het be stuur van het multifunctionele centrum en dat van de naastgele gen kinderboerderij verliep de eer ste periode nogal onrustig. Inmid dels zit er een nieuw bestuur dat het verleden achter zich wil laten en Scaldis Naturalis eindelijk wil laten floreren. Dat is volgens voor zitter Chris Koopman hard nodig, want het gebruik van het centrum is niet optimaal. Hij vindt dat voor al de gemeente het gebouwtje best eens iets vaker mag afhuren. Daar heeft hij overigens ook goede hoop op nu de raad heeft besloten meer aan natuur- en milieueduca tie op de scholen te willen doen. In het centrum is een permanente tentoonstelling over het Thoolse landschap ingericht. De bezoekers kunnen er verder van alles en nog wat te weten komen over milieu en natuur in het algemeen. Ook Staatsbosbeheer en het Nationaal Park Oosterschelde hebben hun ei Chris Koopman, voorzitter van de stichting die Scaldis Naturalis draaiende houdt, toont een spin aan bezoeker Leroy. gen hoekje in het gebouw. Los van de toeristen doet Koopman er al les aan om meer activiteiten in het centrum te krijgen. Hij belt naar de organisatoren van bijvoorbeeld een fietstocht om te vragen óf ze een stop kunnen maken bij Scal dis Naturalis. Soms lukt het, soms niet. Het multifunctioneel cen trum is niet alleen af te huren voor natuuractiviteiten. Wie er zijn verjaardag wil vieren of een bedrijfsfeest wil houden, kan ook aankloppen. Verder zijn er vrijwel permanent exposities van kunste naars te zien. „Dat is niet onze pri maire functie, maar we hebben dat soort dingen hard nodig om het hoofd boven water te hou den", vertelt Koopman. „Finan cieel gezien staat het water ons echt tot aan de lippen." Scaldis Na turalis moet het qua subsidie doen met de 5700 euro, die ze elk jaar van de gemeente krijgt. „Daar zijn we op zich helemaal niet ontevre den over", zegt Koopman. „Maar het gaat helemaal op aan allerlei vaste lasten." Penningmeester Hil- bert Brinkman knikt. „Meer dan foto Ronald den Dekker helemaal zelfs. Het is eigenlijk tweeduizend euro te weinig. En dat terwijl we juist wat over zou den willen houden om een kleine reserve op te bouwen. Want op. een gegeven moment zal er een keer iets kapot gaan." zone voor kort Provincie hoeft niet bij te dragen parkeren is i t i weer iets groter aan rebound voor Calvijn College door Maurits Sep MIDDELBURG - De blauwe zone voor kort parkeren in Middelburg wordt weer iets groter. Op aandrin gen van bewoners wordt op het ge deelte van de Noordweg tussen de Noordsingel en de Klarenbeeklaan de parkeerschijf verplicht. Omdat de Noordsingel al een blau we zone is, zetten mensen die in de binnenstad van Middelburg werken hun auto iets verderop aan de Noordweg. Daardoor konden bewoners de hele dag niet bij hun huis parkeren. Meer dan driekwart van de betrokken bewoners wil daarom een blauwe zone, waar door het parkeren wordt beperkt tot twee uur. Daarmee voldoet de straat aan de eis van de gemeente. Als de Noordweg gedeeltelijk een blauwe zone wordt, bestaat het ge vaar dat langparkeerders weer een stukje verderop parkeren en het probleem zich dus verplaatst, er kent verkeerswethouder Frank Streng. Hij wijst erop dat mensen die in het centrum werken hun au to kwijt kunnen op een terrein op Ramsburg/De Punt of een abonne ment kunnen nemen voor de par keergarages. „Dat gebeurt inder daad. nog niet voldoende, maar het gaat wel langzaam vooruit. Lang parkeerders beseffen steeds beter dat ze het beste kunnen uitwijken naar die alternatieven." Raad van State verwerpt alle argumenten van school in hoger beroep. door Mieke van der Jagt GOES - Als het Calvijn College in Goes een eigen crisisopvang wil voor leerlingen die buiten de boot dreigen te vallen, moet de school het zelf betalen. De Raad van State stelde de school, die in hoger be roep was gegaan tegen een uit spraak dat de provincie niet hoeft mee te betalen, in het ongelijk. Het Calvijn College had van de provincie 90.000 euro willen heb ben om een crisisopvang voor drop-outs binnen de eigen school- middelburg - Vanaf de Lange Jan in Middelburg klinkt de komende tijd muziek van Jan Morks. De componist van het Zeeuwse volks lied was er beiaardier tot de jaren twintig van de twintigste eeuw. De muziek die nu over'Middel burg klinkt, was hier in 1907 ook te horen. Het gaat om drie stuk ken van Morks en een vierde van Frits Spindler, dat door hem is be werkt voor de speeltrommel. omgeving te maken. De provincie echter subsidieert per regio samen werkingsverbanden van scholen, die de zogenaamde rebounds sa men inrichten. Het Calvijn Colle ge kan daaraan, zo stelt de provin cie, gewoon meedoen. De scholen steken de rijkssubsidie voor dat doel in het samenwerkingsver band. Het Calvijn College ging in hoger beroep omdat de school op het standpunt staat dat ook de re bound valt onder de verplichting van gelijke bekostiging van onder wijsinstellingen. Bovendien staat in de bepalingen over de rechten van de mens dat iedereen recht heeft op onderwijs volgens de ei gen godsdienstige en filosofische MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 33-jarige man uit Boxtel voor het plegen van ontucht met een Vlis- sings nichtje een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden opgelegd. De man gaf het meisje, dat destijds nog jonger dan zestien jaar was, een tongzoen. Dat hij ook haar zusje over haar kleren heen ontuchtig had betast, achtte de rechtbank niet bewezen. principes. De school denkt ouders maar moeilijk te kunnen overtui gen van het heil van een gang naar een rebound buiten de eigen refor matorische kring. De Raad van State bleek van geen enkel argument van het Calvijn College onder de indruk. De pro vincie handelt niet in strijd met de beleidsregels door vast te houden aan sluitende regionale samenwer kingsverbanden om schooluitval tegen te gaan. Het Calvijn College kan immers te allen tijde met de rest meedoen. Dat de school vol doende leerlingen heeft om een ei gen rebound in te richten, bete kent niet dat de provincie daar voor hoeft te betalen. VLISSINGEN - De politie zoekt getui gen van een aanrijding tussen een scooter en een bedrijfsauto giste ren in Bonenburg in Vlissingen. De 16-jarige bestuurder van de scooter kwam in botsing met een bedrijfsauto, bestuurd door een 61-jarige man uit Oost Souburg. De scooter is vlak na het ongeval weggenomen en is sindsdien spoorloos. De scooterrijder liep een beenbreuk op. Opknapbeurt Zuidzaksedijk door Lilian Dominicus heinkenszand - De Zuidzaksedijk tussen Nisse en Heinkenszand krijgt een grote opknapbeurt. Dat hebben burgemeester en wethou ders van de gemeente Borsele be sloten na aandringen van de dorps raden van Nisse en Heinkenszand. Het pad krijgt een nieuwe asfalt- laag en aan het eind een flauwe trap met fietsgoot. Voetgangers en fieters kunnen zo makkelijker op de dijk komen. De werkzaamhe den beginnen in het najaar. Het project wordt gefinancierd door het waterschap, de provincie en de gemeente. Wethouder Marga Ver- mue-Vermue (CDA, verkeer en vervoer) wil zich niet uitlaten over de kosten. „We moeten het project nog aanbesteden." BRESKENS - Een vijfjarig jongetje uit het Duitse Munster-Mayfeld heeft dinsdag zijn been gebroken bij een aanrijding in Breskens. Hij rende de straat op bij de kruising tussen de Dorps'straat en het Spui- plein in het vissersdorp. Een 76-jarige automobilist uit de gemeente Sluis kon hem niet meer ontwijken. De jongen is met een ambulance naar een zieken huis in Knokke gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77