PZC 25 Recreatie als één blok in overleg Chinese naakthond Droopy weer terecht déDRVKKERY 31 SCHOUT 45 /EN-DUIVELAND Tholen krijgt nieuwe kazerne brandweer Sportvisboot in de problemen Computer Blik in het leven van Gilden en Rederijkers Brasseriemenu met tomatensoep, Provencaals Zeeuwse organisaties zijn wanhopig op zoek naar vrijwilligers Ronnie den Boer levert topprestatie met outrigger in Knokke. Donderdag 24 juli 2008Tip? redzzee@pzc.nl Branches gaan samen met gemeente praten over toeristenbelasting. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Recreatie-onderne mers op Schouwen-Duiveland trekken samen op tegen de ge meente. Zes branche-organisaties hebben hun handtekening gezet onder een brief aan wethouder Wijnand Renden (financiën), waarin ze onder meer pleiten voor afschaffing of ten minste verlaging van de toeristenbelasting en zich keren tegen het systeem van belas- tingdifferentiatie. De brief is ondertekend door Re- cron, Horeca Nederland, VeKaBo (kampeerboeren), Hiswa (water toerisme), Vereniging Hotel en Pensions Schouwen-Duiveland en Pomona (fruitboeren). Renden haalde afgelopen maand de woede van ondernemers op de hals door een belastingverhoging voor te stellen, zonder dat eerst met hen te overleggen. Daarnaast wil Renden een systeem van belas- tingdifferentiatie, waarbij gasten van campings minder betalen dan andere logees. Tenslotte zou de op brengst van de toeristenbelasting niet langer in een potje voor toeris me gaan, maar naar de algemene middelen, waardoor het overal voor gebruikt kan worden. De gemeenteraad stoorde zich zo aan het gebrek aan communicatie, dat ze Renden opdroeg eerst met de betrokken partijen om de tafel Zes brancheorganisaties van re creatieondernemers pleiten bij de gemeente voor afschaffing van de toeristentax. Ook zien ze niks in het differentiatiesysteem. te gaan. Als voorproefje daarop stu ren die de wethouder alvast een brief met hun standpunten. Om maar meteen duidelijk te maken waar ze staan, noemen de organi saties de belasting 'ondoorzichtig, ondemocratisch, ondoelmatig, be werkelijk en onrechtvaardig'. Ze pleiten daarom voor afschaffing of in ieder geval verlaging van de tax, om die vervolgens in de toekomst hoogstens met het inflatiecijfer te verhogen. De schrijvers zien niks in differen tiatie, zoals bijvoorbeeld de ge meente Sluis wel al heeft, want: „Alle toeristen kunnen op dezelf de wijze gebruik maken van alle voorzieningen." De organisaties wijzen er ook op dat de opbrengst van de belasting volledig ten goe de moet komen aan het toerisme op het eiland. Tenslotte geven de schrijvers aan dat ze het vreemd vinden dat dag toeristen en bedrijven die deze mensen bedienen, geen belasting betalen. „Is het invoeren van baat belasting en/of reclamebelasting wellicht een oplossing in deze?" De partijen gaan binnenkort met Renden om de tafel. THOLEN - De bouw van een nieu we brandweerkazerne in Tholen lijkt nabij. Na een lange voorberei ding wordt het plan in augustus in procedure gebracht. „In 2009 ho pen we te kunnen beginnen met de bouw", aldus gemeentelijk com mandant Koos de Feijter. De nieu we kazerne komt op een lap grond in de zuidelijke lus van de afrit van de Nieuwe Postweg. De provincie, eigenaar van de grond, verleent alle medewerking. De nieuwe kazerne is nodig, omdat het huidige onderkomen aan de Ten Ankerweg niet meer voldoet. Diverse ruimtes zijn te klein, ter wijl sommige voorzieningen, zoals een douchegelegenheid en een op slagruimte, helemaal ontbreken. De kazerne is bovendien niet groot genoeg om alle functies te huisvesten. Zo staat het wateronge- vallenvoertuig noodgedwongen in een stalling op het nabijgelegen be drijventerrein. De nieuwe kazerne, die wordt gebouwd naar het idee van de kazerne in Sint-Annaland, moet soelaas bieden. Daar komt bij dat de aanrijtijden iets verbete ren. „Op dat punt is het echt een ideale locatie", stelt wethouder Eric Goossen. STELLENDAM - De mensen van KN- RM-post Stellendam moesten woensdag in actie komen voor een sportvisboot met motorproble men. De boot werd aangetroffen 1,5 mijl noordwest van het lichtei- land op de Noordzee en vandaar naar Stellendam gesleept. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 HOOGERHEIDE - De Chinese naakt hond Droopy, die sinds vorige week donderdag was vermist, is te ruggevonden. Hij werd woensdag middag gesignaleerd in een veld in de buurt van de A58 bij Hoogerhei- de. De langharige hond was verma gerd en zijn vacht zat onder de klit ten, takjes en teken. Volgens fok ster Mignon Tijdhof uit Helmond, die sinds de vermissing van het dier elke dag is gaan zoeken, maakt het dier het verder redelijk goed. „Hij kwispelt en is heel blij." Voor de zekerheid heeft ze Droo py naar een dierenarts gebracht voor controle. De éénjarige Droopy was vorige week donderdag weggelopen van zijn vakantieadres in Hoogerheide. Kort daarna is hij gezien in het bos bij landgoed Matthenburg. Vanaf daar is hij Zeeland ingelopen en za terdag werd hij gesignaleerd in de buurt van de A58 bij Rilland. Maandag zou hij zijn gezien bij Kruiningen. Tip? redactie@pzc.nl Dat Goese echtpaar was welis waar al op leeftijd, maar besloot met de tijd mee te gaan en een computer aan te schaften. Zij had nog nooit een toetsenbord aangeraakt en was de eerste keer dan ook best zenuwachtig, bang om van alles kapot te maken. Het kan geen kwaad, was haar verzekerd. Er kan niets misgaan. Dat stelde haar al enigszins ge rust. Onder deskundige begeleiding raakte ze voor het eerst enkele toetsen aan. Prompt verdween de fraaie klok die op het welkomst- scherm van het apparaat stond. Nog uren zijn de deskundigen daarna bezig geweest om de klok terug te vinden. Tevergeefs. ZIERIKZEE - De Nieuwe Kerk in Zierikzee biedt meer bakker, kleermaker, zakkendrager en bouw- 2000ste bezoeker van de tentoonstelling begroe- met de presentatie Middeleeuwse Toestanden de vakker van weleer worden in beeld gebracht. De ten. Het betrof een echtpaar uit Zuid-Afrika dat bezoekers deze zomer een blik in het leven van Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk, die te- door organist Mar Veer werd onthaald op het be de Gilden en de Rederijkers. Het werk van onder kent voor de inrichting, kon gistermiddag al de kende liedje Sari Marijs. foto Marijke Folkertsma vanavond vanaf 17.30 uur kipstoofpotje of romige groenten met noten en chocolademousse 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73