heeft altijd iemand pauze bijdrageverzo'k Belgen steken wél geld in Zwiiipaiid De Kikkers fietsen voor Nachtuuln Olympische Spelen komen naar Sluiskil ZPZC Donderdag 24 juli 2008 27 door Frank van Cooten AARDENBURG - V.C. de Kikkers uit Aardenburg houdt zondag 3 augus tus de 31e editie van de fiets-puz- zel-gezelligheidstocht. Deze tocht staat geheel in het teken van colle ga-vereniging De Nachtuuln. Deze vereniging viert de 33e verjaardag. Vorig jaar deden 169 deelnemers mee aan de tocht die toen in het teken stond van het eigen veer tig-jarig jubileum van de volleybal club. Oude rotten Mare Moens en Ron- ny Wijffels doen organisatorisch niet meer mee. Opvolgers zijn Rob bie d'Hondt en Griet de Coster. Sa men met Stephanie Wijffels en Giovanni la Gasse is de organisatie van de tocht dit jaar compleet. De tocht start op het plein voor de gymzaal in Aardenburg en leidt door de polders en over wegen en paden door dorpen rond Aarden burg. De afstand is ongeveer 25 ki lometer. Inschrijven kan tussen 12.30 en 13.30 uur. Deelnemers tot en met veertien jaar betalen 1,50 euro, vanaf vijftien jaar 2,50 euro. SLUISKIL - In de week dat de Olym pische Spelen in Peking in volle he vigheid losbarsten, houdt het ka naaldorp Sluiskil zijn eigen Olym pische Speelweek. In speeltuin De Miertjes houdt de stichting Sociaal Kultureel Initia tief (SKI) vanaf maandag 11 augus tus de Sluiskilse Olympische Speel week. Na een spelletjesmiddag en viswedstrijd op de eerste dag, be ginnen de echte Spelen op dins dag. Dan worden teams samenge steld. Op woensdag strijden zij in het zwembad in Sas van Gent met andere dorpen tijdens de Olympi sche Waterspelen. Een dag later wordt er in de speeltuin een Olym pisch dorp gebouwd. In de avondu ren is er een sportparade door het dorp, waarna alle 'Olympische sporters' worden gehuldigd. De deelnemers blijven daarna in hun eigen dorp slapen. Op vrijdag ein digt de week met een disco. Meer informatie via 0115-477040 of 0115-471599. In café The Pub in Terneuzen trekt de eigenaar zich niets aan van het rookverbod. foto's Peter Nicolai „Nu kun je in Biervliet uitgaan van goed vertrouwen als het gaat om het opschrijven van genuttig de drankjes. Maar daarnaast heb ben we toch ook camera's hangen. En hoewel er geen personeel in de rookruimte mag zijn, hebben we daar met goedkeuring van onze medewerkers ook iets op gevon den. Er heeft bij ons altijd wel ie mand pauze. Want in pauzes mag je wel in het rookgedeelte zijn", zegt Mussche met een knipoog. Het rookverbod was voor haar de reden om een knoop door te hak ken. Mussche: „Ons restaurant loopt heel goed, maar het cafébe zoek liep terug. We hebben buiten 'We moeten niet zeuren. Het rookverbod hoort er vanaf nu nou eenmaal bij' maar twee stoeptegels tot onze be schikking. Dat kun je de rokende klanten toch niet aandoen? Boven dien willen we de buren geen over last bezorgen. Daarom is de tijd van boeren en stomme cafépraat uitslaan bij ons nu echt passé. Na een etentje kun je in het rookge deelte met een sigaretje even lek ker uitbuiken." Bij café De Ambassadeur in Ter- neuzen worden geen creatieve al ternatieven toegepast. Uitbater An- gelo van Drongelen werkt liever met een recht toe recht aan oplos sing. 'Hier wordt gewerkt aan een gezellig rookgedeelte', staat er in witte letters op het raam van zijn etablissement gekalkt. Van Dronge len had al twee ingangen tot zijn beschikking, waarvan hij er nu een laat leiden naar een rookka mer. „Ik maak een paar kozijnen in een hokje van vier bij vier me ter. Rokers hebben daardoor toch nog het idee dat ze gewoon in het café staan. We moeten niet zeu ren, het rookverbod hoort er vanaf nu nou eenmaal bij. En die boetes vind ik iets te hoog om de regels aan mijn laars te lappen." HULST - Burgemeester Jan Frans Mulder was verbaasd in de krant te lezen dat de Stichting Kinder boerderij Terneuzen-Clinge finan ciële steun van Hulst wil. „Een beetje apart, want een officieel ver zoek om een bijdrage heeft ons nooit bereikt." Mulder las in het artikel ook dat de stichting vooral geld nodig heeft voor het opknappen van voorzieningen bij de kinderboerde rij in Terneuzen. Ook heeft wet houder Frank van Driessche, voor zitter van de stichting, nooit in het college gefilosofeerd over een fi nanciële bijdrage van Hulst. Mul der: „Dat neemt niet weg dat wij een officieel en goed onderbouwd verzoek om steun natuurlijk se rieus tegen het licht houden." Bezoekerscentrum aan Vlaamse zijde wordt juist groter. door Frank Gijsel KNOKKE-HEIST - Het provinciaal na tuurpark Het Zwin in Knok- ke-Heist wordt verder uitgebouwd tot een modern bezoekerscentrum waarin het oorspronkelijk gedach tegoed van stichter graaf Léon Lip pens op een eigentijdse wijze wordt voorgesteld. Net nu de gemeente Sluis het be zoekerscentrum aan de andere zij de van de grens wil sluiten, heeft de provincie West-Vlaanderen een nieuw plan gelanceerd. Sluis is op de hoogte van de plannen, maar zal niet participeren in het cen trum. Een woordvoerster deelde mee dat er wel overleg is in het ka der van het verder op de kaart zet ten van het reservaat. „We gaan sa men met alle betrokken partijen bekijken wat de mogelijkheden voor die samenwerking zijn. Een specifieke invulling is er op dit mo ment nog niet." De provincie West-Vlaanderen nam het park over van de Compag nie het Zoute. Tegelijk kwam het daarop aansluitende natuurgebied Het Zwin in handen van het Agentschap Natuur en Bos van het Vlaamse Gewest. De plannen makers willen het natuurpark uit bouwen tot een eigentijds toeris- tisch-educatief centrum, waar be zoekers niet enkel terechtkunnen voor een schat aan informatie, maar ook voor natuurbeleving. Voor het nieuwe project put de provincie niet alleen uit ideeën van de vorige eigenaar van Het Zwin, maar wordt ook elders inspi ratie opgedaan. Zo vormen het Noord-Franse park van de Marquenterre en 'The Lon don Wetland Centre' mooie voor beelden van eigentijdse bezoekers centra die de natuur op een verras sende manier aan het grote pu bliek voorstellen. Het huidige vo gelpark wordt heraangelegd tot een wandelpark waar bezoekers Het Zwin wordt aan Vlaamse zij- de uitgebouwd tot een eigentijds toeristisch-educatief centrum. Aan Nederlandse kant gaat het bezoekerscentrum wellicht dicht. kennis kunnen maken met typi sche landschapselementen en be woners uit de Zwinstreek. Het park wordt groter en het bezoe kerscentrum moet een 'venster op de Zwinstreek' worden. Tijdens de wandeling door het park kunnen bezoekers straks stapsgewijs ken nis maken met verschillende bioto pen. Publiekstrekker moet een per manente tentoonstelling worden, waarin het reservaat wordt gepre senteerd als een internationale luchthaven voor vogels. Naast de nodige aanpassingen in het park komt er een ecohuis en een dienstgebouw. Het restaurant wordt vernieuwd en een insecta- rium moeten van Het Zwin in Knokke-Heist een trekpleister ma ken voor natuurliefhebbers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67