Voedselbank heeft te weinig voedsel PZCI25 Wietgeld moet in staatskas ZEEUWS-VLAANDEREN 45 31 Belg rijdt 59 kilometer te hard Stadsraad wil autoproef doorzetten Brasseriemenu met tomatensoep, Provencaals Donderdag 24 juli 2008Tip? redtern@pzc.nl Ronnie den Boer levert topprestatie met outrigger in Knokke. Zeeuwse organisaties zijn wanhopig op zoek naar vrijwilligers Plan om volkstuintjes beschikbaar te stellen aan minderbedeelden. door Frank van Cooten en Peter Oggel TERNEUZEN - De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen heeft moeite om de eindjes aan elkaar te kno pen. De organisatie slaagt er slechts met kunst- en vliegwerk nog in om ruim 220 gezinnen in de hele regio wekelijks aan een voedselpakket te helpen, zegt ini tiatiefnemer en coördinator Mi riam Hemelsoet van de Voedsel bank Zeeuws-Vlaanderen. Maar ze geeft daarbij wel nadruk kelijk aan dat die pakketten verre van compleet zijn. „Van sommige levensmiddelen is er gewoon te weinig om alle cliënten van het no dige te kunnen voorzien. Een nor maal pakket is niet meer te vullen. Ik heb zojuist een verdeling ge maakt en dan merk je dat er bij voorbeeld niet voor iedereen een pak melk is. En dat er maar voor veertig mensen fruit is. Soms vraag ik me zelfs af of de kosten die mensen maken om een pakket te komen ophalen, wel opwegen tegen de inhoud." Volgens Hemelsoet is de aanvoer al geruime tijd 'echt slecht'. „De aanvoer vanuit de Voedselbank in Rotterdam is eigenlijk triest. Bo vendien zijn voedingsmiddelen om te kopen momenteel erg duur. Er zijn gelukkig nog wel bedrijven die levensmiddelen aan de Voed- 1^ De Voedselbank Zeeuws-Vlaande- ren heeft te weinig producten om goede voedselpakketten sa men te stellen. Volkstuintjes zou den een uitkomst kunnen zijn. selbank schenken, maar van de grootwinkelbedrijven komt er he laas maar mondjesmaat. Het zijn moeilijke tijden." Hemelsoet zegt dat hulp dringend nodig is. Eerder al kwam er een extra bijdrage van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten, waar voor rijst en pasta is gekocht. Afge lopen week kreeg ze van de man- nenkookclub Het Kookhuys in Axel een cheque van 2250 euro, de opbrengst van de actie Eten voor eten afgelopen mei. Hemelsoet is er wat blij mee. „Werken voor de Voedselbank is op vrijwillige basis; we zijn afhankelijk van giften. En ook die worden steeds minder." In de gemeente Sluis heeft wethou der Henk Luijendijk inmiddels een plannetje om in navolging van enkele andere Nederlandse plaat sen volkstuintjes beschikbaar te stellen voor cliënten van de Voed selbank. Hij zei dat nadat Oostbur ger Francois Babijn de karige in houd van een voedselpakket aan de wethouder liet zien. Luijendijk is bezig met het inventa riseren van de beschikbare volks tuinen. Hij bespreekt het plan bin nenkort in het Sluise college. Zeeuws-Vlamingen moeten bijna 95.000 euro aan Staat betalen. MIDDELBURG - Drie inwoners van Zeeuws-Vlaanderen, die medio vo rig jaar tot celstraffen werden ver oordeeld voor het runnen van hen nepkwekerijen, moeten het geld dat zij daarmee hebben verdiend in de staatskas storten. De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren besloten. In totaal gaat het om een bedrag van 94.441 eu ro. Twee inwoners van Hulst (45) en Nieuw-Namen (44) mogen res pectievelijk 58.484 en 17.147 euro ophoesten en een 34-jarige inwo ner van Terneuzen 18.810 euro. De officier van justitie had beduidend hogere bedragen gevorderd en een totaalbedrag van 132.636 euro wil len zien. De mannen uit Hulst en Nieuw-Namen hadden in 2005 en 2006 wietplantages opgezet in Hulst, Nieuw-Namen, Waterland kerkje, Vogelwaarde, Clinge, Kuit aart en Sas van Gent. De Terneuzenaar kweekte even eens hennep en verkocht zijn oog sten aan coffeeshop Checkpoint in Terneuzen. daan. Behalve in het Zorgsaam-ziekenhuis in Ter neuzen. Daar zijn gisteren de zogenoemde cou veusesuites officieel in gebruik genomen. Moe der, vader en kind kunnen in een huiselijke suite voor, tijdens en na de bevalling bij elkaar zijn. Ook als de nieuwe aanwinst nog couveusetijd no dig heeft. Het ziekenhuis heeft daarmee een Euro pese primeur. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Een vader of moeder wil toch niets liever dan 24 uur bij zijn of haar pasgeboren spruit zijn? Maar met een baby die in een couveu se moet liggen, is dat makkelijker gezegd dan ge- AXEL - Op de provinciale weg in Axel moest een 29-jarige motorrij der uit het Belgische Schoonaarde dinsdagavond zijn rijbewijs inleve ren omdat hij veel te hard reed. De man scheurde met 119 kilometer per uur over de weg, waar zestig als maximumsnelheid geldt. Voorzitter: experiment verkeer in Noordstraat in voorjaar evalueren. door Wout Bareman AXEL - De Stadsraad Axel blijft, on danks groeiend verzet van onder nemers en bezoekers, voorstander van een proef met autoverkeer in de Noordstraat. Het plan van de ge meente zou komend najaar moe ten worden uitgevoerd. Met steun van de Stadsraad. Voor zitter Pierre Eijsackers: „Ik vind de negatieve reacties van de mensen op zich niet zo verbazingwekkend. Je ziet immers overal pogingen bin nensteden autoluw of zelfs hele maal autovrij te maken. In Axel wordt al tien jaar over de Noord straat gepraat. Tja, als de gemeente ruimte biedt voor een experiment, waarom zouden we het er dan niet op wagen? Het is immers niet meer dan een proef Laten we de ervaringen vervolgens volgend voorjaar objectief evalueren." Eijsackers heeft alle begrip voor de bezwaren van actievoerster Patri cia Mahu van lunchroom De Kra keling, die vreest dat haar legale terras moet wijken voor het ver keer in de straat. „Als ze recht op dat terras heeft - en daar ziet het naar uit - dan moet dat worden ge respecteerd. De suggestie van ie mand van de gemeente om haar terras dan maar bij de buurman voor de deur te zetten, is natuur lijk onzin." Patricia Mahu biedt een pakket handtekeningen donderdag 28 au gustus op het stadhuis aan ver keerswethouder Co van Schaik aan. Die heeft al geruime tijd 375.000 euro op de plank liggen voor het experiment. Maar wordt het alsnog afgeschoten, dan gaat het bedrag niet voor Axel verloren. Van Schaik denkt er dan aan het geld te besteden aan verfraaiing van de winkelstraat of het stads centrum. 171^1^1315 V Markt51 1 Mlddelbur§ LLC I J i\ 1/ IV l\ r, l\ T T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur kipstoofpotje of romige groenten met noten en chocolademousse 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118-886866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65