ons echt tot aan de lippen knjgTsnei De natuur laat zich niet opjagen nieuwe kazerne Opknapbeurt Zuidzaksedijk Heinkenszand PZC Donderdag 24 juli 2008 27 Nieuw onderkomen voor brandweer wordt volgend jaar gebouwd. door Rob Paardekam THOLEN - De bouw van een nieu we brandweerkazerne in Tholen lijkt nabij. Na een lange voorberei ding wordt het plan in augustus in procedure gebracht. „In 2009 ho pen we te kunnen beginnen met de bouw", aldus gemeentelijk com mandant Koos de Feijter. De nieuwe kazerne komt op een lap grond in de zuidelijke lus van de afrit van de Nieuwe Postweg, niet ver van de begraafplaats. De provincie, eigenaar van de grond, verleent alle medewerking. De nieuwe kazerne is nodig, om dat het huidige onderkomen aan de Ten Ankerweg niet meer vol doet. Diverse ruimtes zijn te klein, terwijl sommige voorzieningen, zo als een douchegelegenheid en een opslagruimte, helemaal ontbreken. De kazerne is bovendien niet groot genoeg om alle functies te huisvesten. Zo staat het wateronge- vallenvoertuig noodgedwongen in een stalling op het nabijgelegen be drijventerrein. De nieuwe kazerne, die wordt gebouwd naar het idee van de kazerne in Sint-Annaland, moet soelaas bieden. Daar komt bij dat de aanrijtijden iets verbeteren. „Op dat punt is het echt een ideale locatie", stelt wethouder Eric Goossen. „Je bent zo op het bedrijventerrein, in het stadje zelf of op de weg naar de rest van het eiland." Chris Koopman, voorzitter van de stichting die Scaldis Naturalis draaiende houdt, toont een spin aan bezoeker Leroy. Als het aan Koopman ligt, wordt er in de toekomst veel meer gebruik gemaakt van het multifunctioneel centrum, waar alles draait om natuur en milieu. foto Ronald den Dekker Slecht weer vertraagt groei van spuitgras op Kruiningse rotonde. door Cijs Kamhuis kruisingen - Groen is de nieuwe rotonde aan de Zandweg/oprit A58 bij Kruiningen nog niet. Maar het gras begint wel langzaam te ko men, door het onkruid heen. T\vee weken geleden brachten me dewerkers van het bedrijf Dolman Landscaping Zeeland uit Oudelan- de op het talud en de bermen van het rondpunt 'spuitgras' aan. Dit is een mengsel van (gras)zaad, houtvezelpulp, kleefstof en water die op de nog kale aarde gespoten wordt. Deze nieuwe techniek heet hydroseeding. Het zorgt er voor dat het saaie grijs van de aarde in geen tijd mooi groen is. Regioma nager Gilles Dellebeke van Land scaping Zeeland verzekerde dat dit binnen veertien dagen het geval zou zijn. „Misschien had ik beter een maand moeten zeggen", be dacht hij gisteren, precies twee we ken na de behandeling. De natuur laat zich niet opjagen door een da tum en tijd, zoveel is wel duide lijk, concludeert Dellebeke. Hij heeft wel een verklaring waarom het gras nog niet groeit: het slech te weer van de afgelopen tijd. 'Gras groeit het beste bij lekker warm weer en af en toe een buitje' De frisse nachten en najaarstempe- raturen overdag hebben ervoor ge zorgd dat het gras minder snel ge groeid is dan verwacht. „Want", zo weet Dellebeke, „gras groeit het beste bij lekker warm weer en af en toe een buitje." Dat er wel onkruid boven is gekomen, vindt hij niet gek. „Onkruid groeit altijd, bij elk weertype, dat is een natuurlijk proces, daar is niets aan te doen." Dellebeke wil zich niet wagen aan een nieuwe voorspel ling wanneer de rotonde vol gras staat. Maar hij denkt dat dit geen maanden meer gaat duren. Al was het maar omdat de weers verwachting voor de komende tijd gunstig is. Voorlopig moeten de automobilisten die gebruik maken van de rotonde zich dus tevreden stellen met de toewuivingen van fleurige koolzaadbloemen, want de grashalmen laten nog even op zich wachten. door Lilian Dominions HEINKENSZAND - De Zuidzaksedijk tussen Nisse en Heinkenszand krijgt een grote opknapbeurt. Dat hebben burgemeester en wethou ders van de gemeente Borsele be sloten na aandringen van de dorps raden van Nisse en Heinkenszand. Het pad krijgt een nieuwe asfalt- laag en aan het eind een flauwe trap met fietsgoot. Voetgangers en fieters kunnen zo makkelijker op de dijk komen. De werkzaamhe den beginnen in het najaar. Het project wordt gefinancierd door het waterschap, de provincie en de gemeente. Wethouder Marga Ver- mue-Vermue (CDA, verkeer en vervoer) wil zich niet uitlaten over de kosten. „We moeten het project nog aanbesteden." Het pad op de dijk is een veelge bruikte sluiproute voor fietsers die van Nisse naar Heinkenszand wil len of andersom. Zij moeten an ders bijna een kilometer omrijden via de Dorpsstraat. Kinderen uit Nisse en omliggende dorpen ge bruiken de route om naar het zwembad te fietsen. De Zuidzakse dijk loopt van de Heinkenszandse- weg (de doorgaande weg van Hein kenszand naar 's-Heerenhoek) tot bij de Stenevate, waar het gemeen tehuis van Borsele is. Het opgespoten gras wil nog niet erg groeien. Het onkruid wel. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55