Zeelan i Politiek neemt spoorplan serieus PZCI25 File na ongeval vistruck déDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 45 31 Borsele koopt grond voor Sloerandzone Computer Spoetnik bottelt duizend Emelissebiertjes per dag Brasseriemenu met tomatensoep, Provencaals 'j' - Ronnie den Boer levert topprestatie met outrigger in Knokke. V P8Ü M 'T-i. f ----- Zeeuwse organisaties zijn wanhopig op zoek naar vrijwilligers Donderdag 24 juli 2008Tip? redgoesgpzc.nl Partijen zetten wel vraagtekens bij het financiële aspect. door Dewi Gigengack GOES - De Goese politiek is het er grotendeels over eens: het plan voor een volledig verdiept spoor in Goes ziet er prachtig uit, maar is peperduur. CDA, WD, PvdA en SGP/ChristenUnie zijn sceptisch. Groenlinks en D66 reageren iets positiever. De meeste partijen wil len het plan 'serieus bekijken' en wijzen het niet op voorhand af. Groenlinks en D66 zijn voorstan der van een verdiept spoor tot na de Van Hertumweg. Beide partijen vinden het voorstel van HB Archi tecten beter dan een half verdiepte spoorbak, omdat de grond rond de spoorlijn nog geëxploiteerd kan worden. „Het biedt meer mogelijk heden om het gebied te ontwikke len", zegt Groenlinks-fractievoor zitter Carel Bruring. Als dat ge noeg extra opbrengsten oplevert, is het volgens D66'er Sjaan Huis- soon 'helemaal geen onbetaalbaar plan'. „Ik zeg nog niet volmondig 'ja' tegen dit idee", reageert ze, „maar ik wil het zeker niet meteen afschrijven." Groenlinks ziet nog liever een extra spoorlijn om Goes heen, speciaal voor goederentrei nen. Bruring: „Dat zou de mooiste en meest structurele oplossing zijn." WD, SGP/CU, PvdA en CDA zien qua financiën meer beren op de weg. Het zal volgens WD-fractie- FWj De Goese fracties vinden het plan voor een volledig verdiept spoor mooi, maar duur. Vooral PvdA is sceptisch. GroenLinks en D66 zien mogelijkheden. voorzitter Sjoerd Heijning 'niet makkelijk' zijn om de hoge kosten terug te verdienen. CDA'er Guust de Kok vraagt zich af of de NS meebetalen aan de verlaging van de perrons. „Landelijk gezien is sta tion Goes daar misschien te klein voor." Hij zegt dan ook 'voorzich tig nee' tegen het plan. De PvdA is het meest kritisch over het concept van HB Architecten. „Het is denk ik niet realiseerbaar", zegt fractievoorzitter Henk Hoo- gerland. „Er moet wat gebeuren, maar tenzij de rijke oom van Do nald Duck ons uit de brand helpt, denk ik dat wethouder Dieleman gelijk heeft als hij zegt dat dit plan onbetaalbaar is voor Goes." De Pv dA zet zelfs vraagtekens bij een plan van veertig miljoen euro, 'want ook met die toezeggingen weet je het maar nooit'. Ook de meeste andere partijen be grijpen de reactie van CDA-wet- houder Rinus Dieleman, dat het plan een veel te grote stap is voor Goes. Weststrate (SGP/CU): „De angel in het hele gebeuren blijft de betaalbaarheid." Heijning (WD): „We moeten met beide benen op de grond blijven staan." KAMPERLAND - Het is nog even wennen, want de Spoetnik staat er nog maar een halve dag. Be drijfsleider Tom ter Horst, brouwmeester Kees Bubberman en medewerkster Jennifer Reule van bierbrouwerij Emelisse in Kamperland, nemen de bottelstappen nog even één voor één door: flesje eronder, bier erin, kroonkurk op het stempel, met een grote sis de dop erop en dan hup, in de etiketteermachine. Over een poosje gaat het alle maal automatisch. Met de Spoetnik, tweede hands gekocht in de Moezelstreek, kan de Emelis- sebrouwerij in principe duizend flesjes per dag vullen. Dat is achthonderd meer dan tot nu toe. Ter Horst: „We hebben de brouwcapaciteit en de distributiecontracten om onze bieren door heel Nederland te verkopen, maar de bottelcapaciteit ontbrak tot nu toe." Emelisse is, nu de Schelde- brouwerij uit 's-Gravenpolder naar het Belgische Meer is verhuisd, het enige Zeeuwse bier dat daadwerkelijk in Zeeland wordt gebrouwen. De nieuwe bottellijn scheelt de brouwer en zijn medewerkers een heleboel werk. Tot gisteren moest alles met de hand, tot en met het plakken van de etiketten. foto Ronald den Dekker Markt 51 Middelburg T0118 886 886 'S-GRAVENPOLDER - Een ongeval gis terochtend op de A58 bij 's-Gra- venpolder met een vrachtwagen vol vis heeft tot lange files geleid. De 54-jarige bestuurder uit Zierik- zee is met met kneuzingen en snij- wonden aan zijn rechterarm over gebracht naar het Oosterschelde ziekenhuis in Goes. De man reed in de richting van Vlissingen. Door nog onbekende oorzaak begon zijn truck in de buurt van 's-Gravenpolder te slin geren, waarna de wagen kantelde. Het ongeval zorgde voor een kilo meters lange file omdat de snel weg vanaf de Vlaketunnel tijdelijk werd afgesloten. door Rob Paardekam 'S-HEERENHOEK - De gemeente Bor sele is erin geslaagd 15 hectare grond te verwerven voor de zoge heten Sloerandzone tussen Borsse- le en 's-Heerenhoek. Dat is een groene zone, die de in dustrie wat aan het zicht moet ont trekken. De verworven grond ligt aan de Korte Noordweg in Borsse- le. De gemeente moet er 1,3 mil joen euro voor neertellen. „We be talen dat onder meer met de 9 ton die we nog hebben van de provin cie", zegt wethouder Marga Ver- mue. „De rest kunnen we waar schijnlijk dekken met het geld dat terugvloeit, omdat we de huizen die op de grond staan weer in de verkoop doen." De groene Sloerandzone wordt in totaal 200 hectare groot. Daarvan is al 120 hectare verworven en 100 reeds ingericht door Natuurmonu menten. De gemeente heeft er geen zicht op wanneer alle gron den zijn aangekocht. „We voeren geen actief aankoopbeleid", aldus Vermue. „Op het moment dat we horen dat iets beschikbaar is, on dernemen we actie." De aankoop van de grond moet nog worden be krachtigd door de gemeenteraad. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Dat Goese echtpaar was welis waar al op leeftijd, maar besloot met de tijd mee te gaan en een computer aan te schaften. Zij had nog nooit een toetsenbord aangeraakt en was de eerste keer dan ook best zenuwachtig, bang om van alles kapot te maken. Het kan geen kwaad, was haar verzekerd. Er kan niets misgaan. Dat stelde haar al enigszins ge rust. Onder deskundige begeleiding raakte ze voor het eerst enkele toetsen aan. Prompt verdween de fraaie klok die op het welkomst- scherm van het apparaat stond. Nog uren zijn de deskundigen daarna bezig geweest om de klok terug te vinden. Tevergeefs. vanavond vanaf 17.30 uur kipstoofpotje of romige groenten met noten en chocolademousse 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53