Beste tijd sinds jaren in Haamstede 'Acht plakken lukt niet' Olympisch elftal laat povere indruk na in oefenduel tegen de Belgen PZC Donderdag 24 juli 2008 43 Christiaan van Beusichem komt met een minuut voorsprong over de meet in Haamstede. foto Marijke Folkertsma Oud-voetballer Van Beusichem loopt 9,9 kilometer in 32.02. door Roeland van Vliet HAAMSTEDE - Hij mag dan pas sinds twee maanden serieus aan at letiek doen, Christiaan van Beusi chem liep gisteren wel de snelste Bombokaalloop sinds tijden. De soepele loper uit Mijnsherenland raffelde de 9,9 kilometer af in 32 minuten en 2 seconden. Van Beusichem (27) is in mei ge stopt met voetballen bij zater dag-derdeklasser GOZ. Sindsdien zit hij bij het Loopteam Ed Slig- chers. En hij blijkt een revelatie te zijn: overal waar hij deze zomer aan de start komt, haalt hij het po dium. „Het is natuurlijk niet zo, dat ik helemaal uit de lucht kom vallen", zei hij. „Terwijl ik voetbal de, liep ik natuurlijk al wel een beetje. En als ik geschorst was of een vrij weekend had, zocht ik ook wel eens wedstrijd op. Maar ik merk nu, na een paar maanden training, dat ik veel vooruit ga." Jan Kloet, trainer bij Top Running Zeeland, stond zo trots als een pauw bij de finish. Hij had Van Beusichem naar Haamstede ge haald om Arjan Beije, zijn pupil, in zijn honderdste Bombokaal loop wat extra tegenstand te ge ven. Ook Jorit van Malsen (derde) en Pascal Troost (vierde) hadden zo'n speciale invitatie gekregen. Kloet: „Die Van Beusichem loopt heel makkelijk, goed op zijn voor voeten. Maar hij is nog niet te oud om nog extra aan hem te kunnen schaven. Ik denk dat hij over één a twee jaar nog een paar minuten van deze tijd afkan halen." De wedstrijd werd op gang getrok- HN Ex-voetballer Christiaan van Beu- sichem is het snelstr in de Bom bokaalloop in Haamstede. Hij klokt over 9,9 kilometer 32 minu ten en 2 seconden. ken door Wim Padmos uit Roc- kanje. Maar na 3,3 kilometer had hij Van Beusichem, Van Malsen en Van Troost al moeten laten gaan. Van Troost moest in het tweede rondje een gaatje laten vallen en in de derde omloop kon ook Van Malsen het tempo van de ex-voet baller niet meer volgen. Uiteinde lijk finishte die in 32.02, een tijd die in de laatste tien jaar niet in Haamstede op de klokken kwam. Padmos, veelvoudig winnaar van de Bombokaalloop, werd tweede in 33.03. De beste Zeeuw was Vlis- singer Michel Schrier. Beije, die uit gebreid gehuldigd werd na afloop, passeerde de meet als achtste. PZC-stratenloopcircuit Tim Pleijte is na de vierde wed strijd nog leider in de stand van het PZC-stratenloopcircuit. De Vlissinger werd zevende. Bij de vrouwen leidt Sandra de Block uit Hulst. Zij werd derde in de Bombokaalloop in 40.50. De wedstrijd werd gewonnen door Marlies Jongerius uit Zie- rikzee. Met 38.01 bleef ze de Middelburgse Anjolie Engels (39.43) ruim voor. In Vlissingen is volgende week de slotwedstrijd. Ondanks i-o-zege is er nog veel werk aan de winkel. door Roel Wiche GENK - De olympische ploeg van Foppe de Haan won met ï-o van de Belgen door een doelpunt van captain Roy Makaay, maar de zege kon niet camoufleren dat Oranje nog lang niet het gedroomde olym pische niveau heeft. Op papier ziet het er allemaal prachtig uit, maar met papier win je geen eeuwige roem. Op het veld moet alles kloppen en dat is, twee weken voor de olympische vuur doop regen Nigeria, zeker nog niet het geval. Oranje speelde gistera vond lange tijd flets en onwennig, waarbij zelden een spoor van eni ge automatismen was te zien. Zo blijft de vraag fascineren of en wanneer de klik tussen de toch doorgewinterde profs Makaay en Sibon gaat komen. Dat de speelse Belgen, die met deze lichting lang zaam uit het diepe dal kruipen, een groot deel van de wedstrijd voor het meeste gevaar zorgden, zal De Haan er niet geruster op hebben gemaakt. Pas halverwege de tweede helft deed zijn elftal de jonge Rode Duivels voor het eerst pijn en pas toen bleek dat er ge noeg specifieke kwaliteiten onder de kap van Oranje zijn verborgen. Een van de grootste is wellicht het Torinstinct van Roy Makaay. Vlak voor het laatste fluitsignaal pikte hij een steekpass op, die hij uiterst koel tot doelpunt promoveerde. De overwinning verbloemde ech ter niet dat de onzekere Oranje-de fensie het geluk een aantal keren opzichtig aan haar zijde had. Olympisch elftal België-Olympisch elftal Nederland 0-1 (0-0). 85. Ma kaay 0-1Scheidsrechter: Wouters. Ge le kaart: Simaeys (België), Pieters (Ne derland). Aantal toeschouwers: 2500. Nederland: Velthuizen (46. Vermeer)' Zuiverloon (46. Sno), Jaliens, Marcellis en Pieters' Beerens (46. De Guzman), Maduro, Bakkal en Emanuelson (46. Babel)' Makaay en Sibon (75. Drenthe). SYDNEY - Ian Thorpe gelooft niet dat de Amerikaan Michael Phelps er in slaagt bij de Olympische Spe len een recordaantal van acht gou den medailles te veroveren. „Ik denk niet dat het hem lukt", zei de inmiddels gestopte Australische zwemlegende. „Als er iemand toe in staat is, is hij het. Ik zou het hem ook gunnen. Maar ik geloof niet dat het gaat gebeuren, hoe jammer dat ook is". Phelps wil in Peking het record van zijn landgenoot Mark Spitz verbeteren. Hij won in 1972 zeven olympische titels. In 2004 kwam Phelps er met zes keer goud al dichtbij. De Olympische Spelen in Pe king worden de 'schoonste' Spelen ooit. John Fahey, de baas van het mondiale anti-dopingbureau Wa- da, heeft dit gisteren beweerd. Fa hey gelooft hierin omdat sporters met de huidige technieken steeds beter betrapt kunnen worden op het gebruik van verboden midde len. Fahey kon geen volledig 'scho ne' Spelen garanderen. De Thaise tennisster Tamarine Tanasugarn heeft een speciale uit nodiging gekregen om mee te doen aan de Olympische Spelen in Peking. Haar positie op de ranglijst was officieel niet goed genoeg om in China haar opwachting te ma ken. Omdat vier speelsters onder wie de geblesseerde Michaëlla Krajicek zich hebben afgemeld, no digde de ITF haar toch uit. De win naar van het grastoernooi in Ros malen dankte de invitatie ook aan haar optreden op Wimbledon, waar ze tot de kwartfinales kwam. HYunooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45