Carlos Sastre neemt de droom over m 43 39 42 Van Beusichem wint Bombokaalloop in zeer snelle tijd Donderdag 24 juli 2008 Veel winnaars aan de start bij wielerronde van Kortgene Tip? sport@pzc.nl Carlos Sastre is in de koninginnenrit van Embrum naar Alpe D'Huez op weg naar de etappezege en de gele trui. foto Patrick Hertzog/ANP Eendrachtige samenwerking brengt CSC successen. door Ad Pertijs ALPE D'HUEZ - Het beeld achter de finishlijn zei veel, zo niet alles. Te midden van de hectiek drukte de grote lohnny Schleck de kleine Carlos Sastre gelukzalig tegen de borst. Hij kuste hem op de wang, alsof het zijn eigen zoon was. De Spanjaaard keek een beetje ongelo vig op tegen de Luxemburger. Op de dag dat zijn droom waarheid werd, eindigde immers die van Frank Schleck. „Frank en Andy hebben zich van daag opgeofferd voor mij", zei de man, die gisteren op Alpe d'Huez met een vroege aanval de ritzege en de gele trui verdiende. Die nam hij dus over van zijn ploeggenoot Frank Schleck. Lachend gaf hij het tricot door. „Ik heb toch gezegd dat het echt niet uit maakt wie van ons in het geel Parijs bereikt. Wij zijn een team", vertelde de oudste van twee broers nog maar eens. 'Het Team', de ploeg dweept met die twee woorden. Het is hun evangelie, geschreven door de visi onair Bjarne Riis. Kleine Carlos Sastre was aanvankelijk niet een van de grootste volgelingen van de Deense ploegleider. Het survival kamp in de ijskoude winter, het strikte teamwork, het wakende oog van de meester, Sastre moest er heel lang niets van hebben. Het gevolg was dat Riis en hij amper met elkaar spraken. Bjarne Riis bleef echter in Sastre geloven. Hij was ooit zijn eerste kopman en na het echec met Ha milton en Basso had hij de Span- Hoewel Frank Schleck niet meer in de gele trui rijdt, blijft het tri cot toch in het bezit van CSC. Het hangt nu om de schouders van Carlos Sastre. jaard harder nodig dan ooit. Deze winter vonden de twee elkaar ein delijk. CSC had voor de start van de ronde niet de topfavoriet in huis. De ploeg is in de breedte ech ter wel zo sterk dat het zijn pion nen in deze Tour beetje bij beetje kon uitspelen. Gisteren toverde Riis het laatste stukje teamwork uit de hoge hoed. Op de voorlaatste col werd het tempo zo hoog opgevoerd, dat de groep met favorieten vermoeid aan de voet van Alpe d'Huez arri veerde. Sastre: „Mag ik aanvallen. Ik voel me goed, vroeg ik aan Frank. Hij ging akkoord en toen ging ik." De eerste tempoversnel ling werd nog beantwoord door Denis Mentsjov, maar bij de twee de was hij weg. „Dit was mijn kans. Het is mijn kracht om een ge lijkmatig tempo te rijden. Achter mij offerden Andy en Frank zich op. Geweldig." Sastre was er ge woon beduusd van. Zijn baas Bjarne Riis glunderde als nooit tevoren. Zijn beste tijdrijder rijdt nu in de gele trui. 'Wat nu?', luidt de vraag die Riis iedere dag voorgelegd krijgt. „Misschien is dit genoeg om de Tour de winnen. Misschien ook niet. Het maakt me niet uit. We rijden een geweldige Tour. Als een team, en daar gaat het me om." Sastre-Evans in Tourtijdritten Op basis van de Tourhistorie en de huidige stand moet de Australiër Cadel Evans zaterdag in de tijdrit kunnen afrekenen met geie-truidrager Carlos Sastre. De Spanjaard is geen specifiek tijdrijder en krijgt in de 20e etappe 53 individueel af te leggen kilometers voor de kiezen. De afgelopen jaren was Evans altijd - en meestal duidelijk - sneller in het rijden tegen het uurwerk. J.Hll.l.lJUWJJ.l dertiende etappe, 54 km Evans 2e, Sastre 26e. Verschil: 2.47 negentiende etappe, 55 km Evans 2e, Sastre 16e. Verschil: 2.33 PZC Felix Binicewicz bron ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41