moet heerlijk buiten spelen Blauwe zone voor parkeren iets groter West-Vlaanderen investeert wel in Zwincentrum Bianca en Lou Clarisse winnen sjezenrijden Olympus E-520 WPZC Donderdag 24 juli 2008 27 Langparkeerders kiezen langzaam maar zeker voor alternatieven. door Maurits Sep MIDDELBURG - De blauwe zone voor kort parkeren in Middelburg wordt weer iets groter. Op aandrin gen van bewoners wordt op het ge deelte van de Noordweg tussen de Noordsingel en de Klarenbeeklaan de parkeerschijf verplicht. Omdat de Noordsingel al een blau we zone is, zetten mensen die in de binnenstad van Middelburg werken hun auto iets verderop aan de Noordweg. Daardoor konden bewoners de hele dag niet bij hun huis parkeren. Meer dan driekwart van de betrokken bewoners wil daarom een blauwe zone, waar door het parkeren wordt beperkt tot twee uur. Daarmee voldoet de straat aan de eis van de gemeente. Als de Noordweg gedeeltelijk een blauwe zone wordt, bestaat het ge vaar dat langparkeerders weer een stukje verderop parkeren en het probleem zich dus verplaatst, er kent verkeerswethouder Frank Streng. Hij wijst erop dat mensen die in het centrum werken hun au to kwijt kunnen op een terrein op Ramsburg/De Punt of een abonne ment kunnen nemen voor de par keergarages. „Dat gebeurt inder daad nog niet voldoende, maar het gaat wel langzaam vooruit. Ook al zijn het kleine stapjes, langparkeer ders beseffen steeds beter dat ze het beste kunnen uitwijken naar die alternatieven." door Marlies Lampert ZOUTELANDE - Voor het eerst in hun sjezencarrière wonnen Bianca en haar vader Lou Clarisse de wed strijd in de Langstraat in Zoutelan- de. Van de achtentachtig te steken ringen misten zij er slechts één, waarmee ze de onbetwiste win naars waren. In de pauze stonden ze nog samen aan kop met Inge borg Coppoolse en Lou Vos, die meerdere keren deze wedstrijd wonnen, maar nu op het eind niet meer meededen voor de ereplaat sen. Ilona en Marco Janse, daags tevo ren tweede in de sjezenwedstrijd te Meliskerke, moesten opnieuw genoegen nemen met een tweede plaats met twee gemiste ringen. Het leek er even op dat om de der de plaats gekampt moest worden tussen Christel en Arno Francke en Rian Janse en Jos Wisse, tot Rian Janse haar allerlaatste ring miste. Zodoende ging de derde be ker naar de Franckes die een totaal van vierentachtig ringen staken. De rode lantaarn, een troostprijs voor het minste aantal ringen, was voor Ineke Verweij en Ramon Job- se met 45 ringen. Agenda. Vrijdag 25 juli, Aagteker- ke rondom het Dorpsplein, sjezen- rijden van 17.00-21.00. KNOKKE-HEIST - Het provinciaal na tuurpark het Zwin in Knok- ke-Heist wordt verder uitgebouwd tot een modern bezoekerscen trum. Net nu de gemeente Sluis het bezoekerscentrum aan de an dere zijde van de grens wil sluiten is door de provincie West-Vlaande- ren een nieuw plan gelanceerd. Sluis is op de hoogte van de plan nen, maar zal niet participeren in het centrum. De plannenmakers willen het natuurpark uitbouwen tot een eigentijds toeristisch-educa- tief centrum, waar bezoekers niet enkel terecht kunnen voor een schat aan informatie, maar ook voor een unieke natuurbeleving. Het bezoekerscentrum moet een 'venster op de Zwinstreek' wor den. Tijdens de wandeling door het park kunnen bezoekers straks kennismaken met verschillende biotopen. Publiekstrekker moet een permanente tentoonstelling worden, waarin het reservaat wordt gepresenteerd als een inter nationale luchthaven voor vogels. De tijdelijke voetbalkooi in Koudekerke blijkt in een grote behoefte te voorzien. Niet alleen voetbalgoochelaars maken er gebruik van. Vooral ook de meis jes trappen er gretig tegen de bal aan. foto Ruben Oreel E-520 met 14-4o__. 9roothoek2oomlens. Normaal 749,. Breda Lange Brugstraat. Ridderstraat Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr. Brabersstraat Oosterhout Arendstraat Steenbergen Kaaistraat Rijen Wilhelminaplein Ook voor uw digitale vakantie-album gaat u naar www.fotoverschuren.nl. U heeft er al één vanaf 8,95 Schitterende camera met 7.1 megapixels én 4x groothoekzoom voor de mooiste vakantiefoto's! Topfoto's gegarandeerd met 10 megapixels, comfortabel V autofocus Live View en ingebouwde beeldstabilisator!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29