Veerse jeugd Ondernemer ziet nog kansen voor kanoroute Schouwen-Duiveland Overdag therapie en 's avonds restaurant Dichter laat werken te water in Serooskerke Wandelen en rennen in Westkapelle Parkeerstroken bij Kustlicht verwijderd Boxtelaar veroordeeld na ontucht met nichtje Scooter spoorloos verdwenen na ongeluk Rechter moet oordeel vellen over havendijk 26 Donderdag 24 juli 2008 PZC W SEROOSKERKE - Morgen, op de eer ste dag van de Walcherse kunst en cultuurroute, zal Wilco Onder- dijk enkele van zijn gedichten te water laten in Park Welgelegen in Serooskerke. De jonge dichter is daar opgegroeid. Voor de werken heeft hij zich laten inspireren door het park. Ze zijn tot eind augustus te lezen langs de oever. www.kcrmw.nl W«er®t Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) Provincialeweg 12 's-Gravenpolder Overzandseweg 4 a Oudelande telefoon/fax: (0113) 31 27 08 I mobiel: 06 29 30 16 24 email: bartkees@zeelandnet.nl Op traject van Den Osse naar Ellemeet zijn geen kano's te huur. door David Duijnmayer DEN OSSE - Hij werd in 1999 met groot enthousiasme geopend: de kanoroute van bungalowpark Zee land Vakantiewoningen in Den Os- se naar minicamping Op 't Oefje in Ellemeet. De zeven kilometer lange route zou een 'wezenlijke bij drage aan de recreatieve ontwikke ling van Schouwen-Duiveland' le veren. Maar wie nu de route wil varen, zal zijn eigen kano mee moeten brengen, want er een hu ren langs de route kan niet meer. Zowel Op 't Oefje als Zeeland Va kantiewoningen verhuurden tot vorig jaar kano's via leverancier Pieter de Haas. Deze opende twee jaar geleden echter een groot wa tersportcentrum aan de Kabbe- Arduin neemt nieuw pand in gebruik aan Vlasmarkt Middelburg. door Maurits Sep MIDDELBURG - Stichting Arduin opent een restaurant in Middel burg. Aan de Vlasmarkt wordt een pand verbouwd waar 's avonds gas ten kunnen komen eten en waar overdag cliënten activiteiten kun nen volgen. In september moet het pand klaar zijn. Arduin biedt nu al activiteiten voor beweging en zintuigen aan in een pand aan de Piet Heinstraat in Middelburg. Dat wordt echter ver laten. Daarvoor in de plaats be trekt Arduin twee nieuwe panden: aan de Vlasmarkt in Middelburg en aan de Spuistraat in Vlissingen. Dit past ook in het streven zo min mogelijk gebruik te maken van gro te locaties en zo veel mogelijk te WESTKAPELLE - Sportievelingen ko men morgen aan hun trekken in Westkapelle. Daar houdt voetbal vereniging de Noormannen wan deltochten van vijf, tien en twin tig kilometer vanaf het Kasteel van Batavia. Inschrijven vanaf 15.00 uur, deelnamekosten drie euro. Om 19.30 uur begint de prestatie loop over twee, vier en acht kilo meter. Inschrijven vanaf 18.00 uur. Er is een verloting om 21.00 uur. ZOUTELANDE - De kustweg van Zoutelande naar Westkapelle is vei liger geworden. Ter hoogte van bungalowpark Het Kustlicht zijn de parkeerstroken verwijderd. In plaats daarvan is los van de weg een nieuw parkeerterrein aange legd. De oversteek van het parkeer terrein naar het strand is voor voet gangers veiliger gemaakt door ver keerslichten aan te leggen. laarsbank en nam de meeste ka no's mee daar naartoe. Het vonnis voor de kanoroute was geveld. „Tot 2006 was het wel degelijk ren dabel", zegt Anneke Smits van Op 't Oefje. „Maar toen kwam er een leuker en veelzijdiger alternatief en gingen potentiële klanten alle maal naar het watersportcentrum. Voor ons was het toen kiezen tus sen zelf kano's kopen of stoppen." Dat werd stoppen en dus is de rou te alleen nog bevaarbaar voor men sen met een eigen kano. Maar die groep heeft weinig behoefte aan een route van 7 kilometer stil staand water. „Met alle respect, maar voor ons is dat niet erg inte ressant", klinkt het bij kanovereni- V Op de enige kanoroute van Schouwen-Duiveland zijn geen kano's te huur. Zeeland Vakantie woningen wil de verhuur volgend jaar weer oppakken. kiezen voor kleine groepen. „Nu werken we in de Piet Heinstraat met een groep van veertig men sen, straks met vijfentwintig maxi maal", zegt René van der Waal. Het pand aan de Vlasmarkt wordt op weekdagen overdag gebruikt als sociëteit voor verstandelijk gehan dicapten, zegt Van der Waal. „Zij kunnen beneden koffie drinken en de krant lezen, en boven draait het om de zintuigen: geur, smaak, kleur. Denk aan multimedia, zodat ze niet alleen een concert kunnen beluisteren maar ook bekijken." De bewegingsactiviteiten vinden straks plaats in de Spuistraat in Vlissingen. „Het is ook de bedoe ling dat onze cliënten na een paar dagen wisselen van locatie: dus dat ze zowel beweging krijgen als met hun zintuigen werken." Het pand aan de Vlasmarkt gaat op weekdagen vanaf 17.00 uur open als restaurant en in het week MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 33-jarige man uit Boxtel voor het plegen van ontucht met een Vlis- sings nichtje een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden opgelegd. De man gaf het meisje, dat destijds nog jonger dan zestien jaar was, een tongzoen. Dat hij ook haar zusje over haar kleren heen ontuchtig had betast, achtte de rechtbank niet bewezen. VLISSINGEN - De politie zoekt getui gen van een aanrijding tussen een scooter en een bedrijfsauto giste ren in Bonenburg in Vlissingen. De 16-jarige Vlissingse scooterrij der kwam in botsing met een be drijfsauto, bestuurd door een 61-ja- rige Oost-Souburger. De scooter is vlak na het ongeval weggenomen en is sindsdien spoorloos. De scoo terrijder liep een beenbreuk op. ging KANOA uit Wolphaartsdijk. Marius Vonk van kanoclub Zee land heeft zelfs nog nooit van het bestaan van de route gehoord. „Langs de kustlijn van Schouwen varen we wel, maar niet op de bin nenwateren", zegt hij. De route is dus primair bedoeld voor toeris ten of Schouwenaren die voor de verandering eens een dagje willen kanoën. En die gelegenheidska- noër is aangewezen op huren. Smits koos defintief voor stoppen, Stefan Boots van Zeeland Vakantie woningen nog niet. Weliswaar ver huurt hij deze zomer geen kano's, maar hij ziet nog wel mogelijkhe den. „Ik ben niet gestopt met ver huur omdat het niet zou lopen. Ik huurde ze tot vorig jaar twee da gen per week in, en dat werd me te duur. Volgend jaar wil ik zelf ka no's gaan kopen, dan liggen ze hier altijd en kunnen mensen iede re dag kano's huren." einde de hele dag (vanaf 10.00 uur). Er worden licht verstandelijk gehandicapte jongeren opgeleid tot kok, kelner, serveerster en gast vrouw. Arduin voert hierover ge sprekken met het ROC Zeeland. „Wij bieden dan de werkervarings- plek. Het is ons streven dat de jon geren door die opleiding ook el ders aan de slag kunnen." Het restaurant gaat 'gezond, vers Wethouder Melse roept iedereen op in de jeugd te investeren. door Henk Postma KOUDEKERKE - Eigenlijk mogen er maar twee balgoochelaars tegelijk in. Voor een potje van hooguit drie minuten. Maar in de voetbal- kooi op speelterrein Het Putje is dat zelden het geval. De Koude- kerkse jeugd gebruikt de nieuwe speelvoorziening als dat zo uit komt gewoon om met z'n allen te gelijk een balletje te trappen. De pannakooi, zoals het ronde, omheinde pleintje officieel heet, trekt niet alleen balvaardige jonge tjes aan. Die zijn op deze woens dag, even na de middag, zelfs in geen velden of wegen te beken nen. Er spelen louter meisjes. San ne en Katelijn Boerma, dertien en twaalf jaar oud. Tessa Jansen van elf En tussen hen in nog wat klein tjes. Met z'n achten schoppen ze naar de bal. En er mag gerust nog een negende of een tiende bij. De Koudekerkse pannakooi blijkt overduidelijk in een behoefte te voorzien. Het is één van de ver plaatsbare speelvoorzieningen in de gemeente Veere die deze maand met enig feestgedruis in ge bruik zijn genomen. Een landelij ke primeur. Want de voorzienin gen verhuizen om het half jaar naar een ander dorp. En dat is iets nieuws. Nog niet eerder was een gemeente op het idee gekomen speelvoorzieningen te laten roule ren. Over een halfjaar verhuist de Kou dekerkse pannakooi naar een an der dorp. En komt bij Het Putje misschien wel weer wat anders te staan. Dat kan het skate-element zijn, waarmee de hangplek in Grijpskerke deze maand is verrijkt. Maar als het aan Sanne Boerma ligt, wordt het 'een mooie nieuwe wip'. Het is de bedoeling dat de ko mende jaren in alle dertien Veerse woonkernen speelvoorzieningen worden 'opgeplust', zowel met mo biele als vaste voorzieningen. Bij het Koudekerkse Putje gaat dat dit jaar nog gebeuren. De voorzie ningen richten zich daar vooral op en verantwoord' eten serveren voor een redelijke prijs, belooft Van der Waal. Wanneer het open gaat, is nog niet bekend. „We gaan eerst onze mensen opleiden." Arduin gebruikt het nieuwe pand in Middelburg overdag voor cliën ten en 's avonds als openbaar res taurant. Ook in Vlissingen wordt een nieuw pand geopend. de wat jongere jeugd. Want het is niet de bedoeling dat het weer een hangplek wordt, zoals enkele jaren geleden. Dat bezorgde de buurt toen veel overlast. Hangplekken, of zoals de gemeen te het noemt 'Jongeren Ontmoe- tings Plaatsen' (jop's) worden op andere plaatsen gecreëerd. Op voorwaarde dat jongeren er zelf voor zorgen dat het niet uit de hand loopt. Want taferelen als laatst in Grijpskerke en wat eerder in Serooskerke hoopt SGP-wethou- der Jaap Melse niet meer mee te maken. De gemeente had er contai ners geplaatst. Jongeren sleepten er huisraad heen, en daar ging ver- 'Als ze er met z'n allen op gaan staan lallen, zetten we 'm ergens anders neer' volgend de brand in. In Grijpsker ke staat nu weer een andere contai ner. De jongeren zelf hebben 'm groen geschilderd. De gemeente betaalde de verf. De ingebruikne ming werd gevierd met een barbe cue, waarvoor ook de ouderen uit het dorp waren uitgenodigd. „Kijk", zeg SGP-wethouder Jaap Melse, „zo kan het dus ook." Als de jeugd er goed mee om weet te gaan, dan blijft de container er staan. „Maar komt het nog eens voor dat ze er 's nachts om half drie met z'n allen boven op gaan staan, om de buurt wakker te bral len en te lallen, dan zetten we'rn meteen in een andere woonkern neer." Dit jaar alleen al stopt de gemeen te 85.000 euro in nieuwe speel voorzieningen, zowel vaste als ver plaatsbare. Daar is 35.000 euro rijksgeld bij. Wethouder Melse heeft dorpsraden, ondernemers, de woningstichting, en vermogen de particulieren opgeroepen ook een centje bij te dragen. Zoals ge beurde in Zanddijk. Daar betaalde iedereen mee aan de realisering van een skaterpark. Want, zegt de wethouder: „De Veerse jeugd moet heerlijk buiten spelen. Veel bewegen. En vooral niet achter computers hangen." MIDDELBURG - De afsluiting van de Westelijke Oude Havendijk tussen Nieuw- en Sint Joosland en Mid delburg mondt uit in een rechts zaak. Bij de bestuursrechter in Mid delburg is beroep aangetekend te gen het voornemen van de ge meente om de dijk af te sluiten. Daardoor vervalt ook een belangrij ke fietsroute mssen Nieuwland en Middelburg. Wie het beroep heeft aangetekend kon de rechtbank gisteren niet ver tellen. Ook een datum voor de rechtszaak is nog niet bekend. Eerder hadden al diverse organisa ties en particulieren bij de gemeen te bezwaar gemaakt tegen het af sluiten van de Westelijke Oude Ha vendijk. Die bezwaren werden af gewezen door de gemeente. De be zwaarmakers zouden - op de Fiet sersbond na - geen belanghebben de zijn. Bovendien worden andere fietsroutes aangelegd. Arduin verbouwt een pand aan de Vlasmarkt in Middelburg tot sociëteit en restaurant. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28