Reddingspoging Fonteyne «■661311(1 Van de Hoef trekt zich terug uit waterschap ADZ wil directeur ontslaan deDRVKKERY WALCHEREN 45 25 31 File na ongeval vrachtwagen Brasseriemenu met tomatensoep, Provencals Computer Ronnie den Boer levert topprestatie met outrigger in Knokke. Zeeuwse organisaties zijn wanhopig op zoek naar vrijwilligers Donderdag 24 juli 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Gemeente Vlissingen en eigenaar BAM erkennen probleem van leegstand. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een nieuwe makelaar, een quickscan en misschien wel de terugkeer van het Marktstraat]'e. De gemeente Vlissingen en eige naar BAM zetten alles op alles om huurders én consumenten naar de Fonteyne te lokken. Een jaar na de oplevering van het winkelcentrum gapen er nog grote donkere gaten op plekken waar nu eigenlijk mensen vol volgestouw de plastic tassen winkels uit moe ten lopen. Daarom heeft de BAM de Te huur-posters van makelaar Aerssens Pateer inmiddels ver vangen door die van Rood Winkel vastgoed uit Amsterdam. „Omdat er meer energie moet worden ge stoken in het benaderen van lande lijke ketens", zegt Jan Ruitenberg. „Rood heeft die contacten, Aers sens Pateer is toch meer gericht op de lokale markt." Die contacten heeft Rood al aange boord, vertelt Roderik Lüschen van het Amsterdamse kantoor. „Al leen is Vlissingen voor sommigen ver weg. Daarom moet je grote ke tens hebben met meer vestigingen in Zeeland, zodat hun vrachtwa gen niet dat hele eind voor één winkel hoeft af te leggen. Maar goed, dat probleem hebben Maas tricht, Den Helder en Delfzijl even goed. Dat lossen wij wel op. We gaan gewoon proberen het eiland dichterbij te halen. Het scheelt dat er al grote trekkers zitten als de He- ma, New Yorker en Xenos." De Fonteyne is geen zorgenkindje, beweert de BAM. „Het gebeurt va ker in Nederland dat de laatste units leeg blijven, maar er is wel aandacht nodig. De Oude Markt is natuurlijk niet de Ai-locatie die de Lange Zelke wel is." En bovendien verborgen. Onderne mers uit de binnenstad hebben al De nieuwe makelaar voor de Fon teyne in Vlissingen, Rood Winkel vastgoed uit Amsterdam, heeft er alle vertrouwen in dat de lege panden alsnog gevuld raken. geopperd bij de gemeente Vlissin gen om het Marktstraatje tussen de Oude Markt en de Lange Zelke terug te halen. Die passage langs het kantoortje van de BAM be stond vroeger ook. In dat idee kan de voorzitter van de winkeliersver eniging, Hans Knuyt, zich prima vinden. „Dan zou je de Lucardi moeten verplaatsen." Zo ver is de gemeente nog lang niet. Wel denkt die na over het creëren van een loopcircuit, ver klapt wethouder Rob van Dooren. Bovendien heeft een bureau, ge specialiseerd in detailhandelvisies, gevraagd een quickscan te maken. „In augustus praten we verder." Makelaars Aerssens 8c Pater waren niet bereikbaar voor commentaar. De Fonteyne is geen zorgenkindje, beweert de BAM. 'S-GRAVENPOLDER - Een ongeval gis terochtend op de A58 bij 's-Gra- venpolder met een vrachtwagen vol vis heeft tot lange files geleid. De 54-jarige bestuurder uit Zierik- zee is met met kneuzingen en snij- wonden aan zijn rechterarm over gebracht naar het ziekenhuis in Goes. Door nog onbekende oor zaak begon zijn truck in de buurt van 's-Gravenpolder te slingeren, waarna de wagen kantelde. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur kipstoofpotje of romige groenten met noten en chocolademousse 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118-886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - Bert van de Hoef verlaat het waterschap Zeeuwse Ei landen. Hij doet niet mee aan de waterschapsverkiezingen in no vember van dit jaar. Van de Hoefis nu lid van het dage lijks bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilanden (WZE). Hij heeft de portefeuille wegen en ver vangt de dijkgraaf, de hoogste baas van het waterschap. Hij is veertien jaar lid geweest van het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden, en daarvan tien jaar waarnemend dijkgraaf Van de Hoef behoort tot de groe Commissarissen hopen met ontslag onrust bij personeel te sussen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Directeur Bert Beer man van ADZ moet vertrekken om de onrust onder het personeel bij de sociale werkvoorziening te sussen. Dat adviseert de Raad van Commissarissen aan de aandeel houders van ADZ (Lété, Betho en Dethon). De commissarissen zijn tot dit ad vies gekomen na overleg met de di recteur zelf, de ondernemingsraad en het managementteam. Zowel de ondernemingsraad als het ma nagementteam vroegen de Raad van Commissarissen vorige week om schorsing van Beerman omdat zij het vertrouwen in de directeur hebben verloren. Hij zou onzorg vuldig zijn, afspraken niet nako men en personeel in een slecht daglicht gesteld hebben. Directe aanleiding was een toelich ting die hij in de PZC heeft gege ven op een onderzoek naar een re organisatie van ADZ. Het streven is opheffing van het bedrijf en een verdeling van het personeel over de regionale werkvoorzieningen Lété, Betho en Dethon. Met een ontslag van Beerman is een reorga nisatie niet van de baan. 'Het uit eindelijke besluit over de hervat ting van het herstructureringspro ces onder andere leiding wordt in verband met het vakantieseizoen verwacht in de tweede helft van augustus', schrijft president-com missaris Pim de Pagter aan de aan deelhouders. Vanwege diezelfde vakantieperio de kunnen de aandeelhouders niet reageren op het geadviseerde ont slag van de ADZ-directeur. De Raad van Commissarissen spreekt wel zijn waardering uit voor de voortvarende manier waarop Beer man met de herstructurering was begonnen. foto Lex de Meester ne fractie in het bestuur van het waterschap. Tot nu toe worden be stuursleden als persoon gekozen. Binnen het bestuur zijn wel sa menwerkingsverbanden, zoals tus sen mensen die zich vooral inspan nen voor het milieu. Bij de komen de verkiezingen wordt geen perso- nenstelsel maar een lij stenstelsel ingevoerd. Politieke partijen leu nen daardoor ook meedoen aan de verkiezingen. Natuur- en mi lieuorganisaties komen ook met een lijst maar Van de Hoef staat daar niet op. Hij vindt het tijd wor den voor nieuwe gezichten. SgSBSIl Tip? redactie@pzc.nl Dat Goese echtpaar was welis waar al op leeftijd, maar besloot met de tijd mee te gaan en een computer aan te schaffen. Zij had nog nooit een toetsenbord aangeraakt en was de eerste keer dan ook best zenuwachtig, bang om van alles kapot te maken. Het kan geen kwaad, was haar verzekerd. Er kan niets misgaan. Dat stelde haar al enigszins ge rust. Onder deskundige begeleiding raakte ze voor het eerst enkele toetsen aan. Prompt verdween de fraaie klok die op het welkomst- scherm van het apparaat stond. Nog uren zijn de deskundigen daarna bezig geweest om de klok terug te vinden. Tevergeefs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27