'Patiënt verliest keuze' PZC U p* 2008 Explosie bij Urenco Almelo Kinderuitje zonder 'lastige' ouders De spieren zijn los voor Folklorefestival Zeeland Donderdag 24 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 173 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Ziekenhuizen moeten Mededingingsautoriteit opnieuw overtuigen. goes - De Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) zet grote vraagtekens bij het nut van een fu sie tussen de ziekenhuizen boven de Westerschelde. Samen krijgen ze een dusdanige machtspositie dat de NMa vreest dat patiënten in hun keuzemogelijkheden worden belemmerd. Dat blijkt uit een eerste onderzoek naar aanleiding van het fusiever- zoek dat de ziekenhuizen bij de NMa indienden. De NMa komt tot dezelfde conclusie als in 2005, toen de ziekenhuizen ook met een fusieverzoek kwamen. Over een week verwachten de ziekenhuizen een fusievergunning aan te vragen. Dat moet, nu de NMa het fusiever zoek afwijst. Als dat verzoek was ingewilligd had de aanvraag van een fusievergunning achterwege kunnen blijven. „Die afwijzing ver wachtten we", zegt woordvoerder Jaap Nelemans van de ziekenhui zen. In de vergunningaanvraag ge bruiken de ziekenhuizen dezelfde argumenten als in 2005. Verschil is dat ze nu andere argumenten meer benadrukken. Nelemans: „In 2005 was het efïiciencyvoordeel het hoofdargument, nu benadruk ken we het patiëntenbelang. Als de fusie niet doorgaat gaat de kwa liteit achteruit en moeten patiën ten voor meer ingrepen naar een ziekenhuis buiten Zeeland." Dat de NMa gisteren liet weten het fu sieverzoek af te wijzen, is voor de fusiepartners geen teleurstelling. De Oosterscheldeziekenhuizen en het Ziekenhuis Walcheren mo gen niet zonder meer fuseren. Kartelwaakhond NMa start spoe dig een uitgebreid onderzoek. Of de argumenten van de NMa de ziekenhuizen hoop geven kan Ne lemans niet zeggen. „De komende dagen bestuderen we het besluit." Wanneer de kartelwaakhond de vergunningaanvraag voor de fusie binnen heeft, start een tweede on derzoek. Dat vergt minstens 13 we ken. In 2005 duurde het tweede onderzoek een half jaar. Nog voor de NMa een besluit nam trokken de ziekenhuizen toen het verzoek in. Nelemans: „Nu hebben we ver trouwen in de uitkomst." pagina 3: commentaar 17e Etappe 1Sastre (Spa) 6.07.58 2. Sanchez (Spa) +2.03 I 3. A. Schleck (Lux) z.t. 24. Weening +9.22 Algemeen klassement 1Sastre (Spa) 74.39.03 2. F. Schleck (Lux) 1.24 3. Kohl(Oos) 1.33 23. Ten Dam 29.10 i Vandaag de etappe: Bourg d'Oisans-Saint-Etienne (196,5km) zie pagina's 39,40 en 41 en www.pzc.nl I almelo - Bij de opwerkingsfabriek voor verrijkt uranium Urenco in Almelo heeft zich gisteravond laat een explosie voorgedaan. Volgens de eerste berichten vielen er geen gewonden. Onduidelijk is nog of er schadelijke stoffen zijn vrijgekomen. Bij Urenco Almelo wordt uranium verrijkt tot brand stof van kerncentrales. NMa moet streep halen door ziekenhuisfusie Website kan nooit een ambtenaar vervangen 72% oneens 28% aantal reacties: 392 breskens - De officiële opening is vanavond pas in Sas van Gent, maar op de tweede Dolle Woens dag mocht Breskens gisteravond al even ruiken aan het Folklorefestival Zeeland. 'Zeeland meets the world' is al 34 jaar in de maand juli een traditie in Zeeuws-Vlaanderen, met Sas van Gent als uitvalsbasis voor de interna tionale dansgroepen. In Breskens maakten de Russische groep Solnechnaya (foto) en de Baski- sche volksdansgroep Kresala de spieren los voor het vierdaagse festijn, met optredens in diverse plaatsen in de streek. Het slot, met alle deelne mende groepen, is zondagmiddag op het Keizer Kareiplein in Sas van Gent. foto Peter Nicolai en 3MÖ Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Eco nomie: 15; Cultuur: 16 en 17; Boe ken: 21; Weer; 22; Strips: 23; Zo- merkrant: 35 t/m 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. BURGH-haamstede - Natuurmonu menten gaat tijdens kinderexcur sies op Schouwen een afzonderlijk programma voor ouders aanbie den. Dat is vooral bedoeld om 'las tige' vaders en moeders van de kinderuitstapjes te weren. Zo staan er voor de excursie door het Slotbos in Haamstede voortaan twee gidsen klaar. Kinde ren gaan met de ene mee, ouders mogen kiezen. De tochten hebben ongeveer dezelfde route en in houd, maar zijn uiteraard specifiek gericht op de doelgroep. „We maken het nogal eens mee dat ouders zich wat bemoeizuch tig opstellen", legt boswachter lan de Roon uit. „Dan gaan ze vragen beantwoorden die eigenlijk voor kinderen bedoeld zijn of willen zelf steeds dingen van de gids we ten." Het is niet altijd vervelend be doeld. „Vaak zijn ze gewoon erg geïnteresseerd." Volwassenen krijgen straks de kans alles aan de gids te vragen tij dens een 'eigen' excursie. Wie met de kinderen mee wil, mag dat na tuurlijk ook. Maar dan geldt wel: mondje dicht en niet steeds voor aan gaan staan. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 8 711688 55553 waarom zou je verder zoeken Met hotel in het centrum van Granada Alleen op 30 en 31 aug! r.kras.nl/35278

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1