KPN behaalt prima tweede kwartaal Accell Group: Dure benzine is zegen voor netsfabrikanten iwr deOndernemerni Test je wielerkennis! LEZERSEMTRA PZC Waar kan ik mijn klanten wél vinden? Kroes verbiedt steun aan DHL PZC Donderdag 24 juli 2008 1 5 NEW YORK - De Amerikaanse frisdrankfabrikant PepsiCo heeft in het twee de kwartaal geprofiteerd van de zwakke dollar. Het bedrijf boekte een net towinst van 1,7 miljard dollar tegen 1,56 miljard dollar een jaar eerder. PepsiCo wist een zwakkere thuismarkt te compenseren met een sterke in ternationale vraag naar zijn producten. Daarbij werd het geholpen door gun stige wisselkoerseffecten. De omzet steeg met 14 procent tot 10,95 miljard dollar. foto Nati Harnik/AP Telecombedrijf gaat niet langer uit van afname resultaten over 2008. DEN HAAG - KPN lijkt zich aan de malaise in de telecomsector te ont trekken. In tegenstelling tot Vodaf- one, dat gisteren aankondigde dat de omzet dit jaar waarschijnlijk la ger zal uitvallen, kan het Neder landse telecomconcern terugkijken op een prima tweede kwartaal. KPN heeft de verwachtingen voor heel 2008 naar boven bijgesteld. Het concern gaat niet langer uit van een afname, maar van resulta ten die globaal op het zelfde ni veau liggen als over 2007. KPN heeft in het tweede kwartaal een omzet geboekt van 3,66 mil jard euro. Dat is meer dan in de zelfde periode vorig jaar, toen de omzet 3,01 miljard euro bedroeg en een fractie boven wat analisten verwacht hadden. Ook het bedrijfs resultaat (ebit) steeg licht, van 649 miljoen euro naar 656 miljoen eu- 1^ Telecomconcern KPN kijkt terug op een prima tweede kwartaal. Het Nederlandse bedrijf heeft de verwachtingen voor heel 2008 naar boven bijgesteld. BRUSSEL - Europees Commissaris Neelie Kroes van Mededinging heeft de Duitse regering verboden nog langer garant te staan voor koeriersbedrijf DHL. De garantie van een half miljard euro verstoort de vrije concurrentie. De Duitse autoriteiten hadden in april 2006 de portemonnee getrok ken om het grote DHL-distributie- centrum van Brussel naar Leipzig te halen. De overheid garandeerde DHL tot 500 miljoen euro voor het geval Leipzig Airport de ko mende dertig jaar niet zou kun nen voldoen aan de eisen van DHL, zoals het uitvoeren van nachtvluchten. Kroes verbood eerder deze maand Duitse subsidies van 6,1 miljoen euro om de verhuiskosten van Brussel naar Leipzig te betalen. ro. De nettowinst daarentegen daalde van 400 miljoen naar 353 miljoen euro in het afgelopen kwartaal. Maar desondanks toonde KPN-be- stuursvoorzitter Ad Scheepbou wer zich gisteren tevreden over de resultaten. Volgens Scheepbouwer begint de in februari aangekondig de strategie 'Terug naar Groei' vruchten af te werpen. In Nederland presteerde KPN bo ven verwachtingen dankzij een flinke groei in nieuwe diensten als IntemetPlusBellen, televisie en mo biele data. De afname van het aan tal klanten voor traditionele dien sten (vaste telefonie) was in het tweede kwartaal lager dan in het vorige (een daling van veertigdui zend tegen een min van zeventig duizend). IntemetPlusBellen telt inmiddels bijna een miljoen klan ten en het aantal abonnees voor di gitale televisie steeg met ruim tach tigduizend tot 636.000. In Duitsland deed dochter E-plus (mobiele telefonie) het uitstekend. E-Plus wist 780.000 nieuwe klan ten te trekken; de sterkste groei sinds 2000. E-Plus telt nu 16,2 mil joen klanten; dat is 19 procent meer dan in het tweede kwartaal van 2007. Rijwielfabrikant boekt over eerste helft 2008 20 procent meer winst. HEERENVEEN - De hoge benzine prijs doet consumenten vaker naar de (elektrische) fiets grijpen. Dat heeft rijwielfabrikant Accell Group (onder meer Batavus, Sparta en Koga) gisteren gemeld. De omzet steeg in de eerste helft van 2008 met 11 procent. De nettowinst van 19,3 miljoen euro is 20 procent ho ger dan vorig jaar. De verwachtin gen voor heel 2008 blijven onver minderd hoog: plus 10 procent. De fietsengroep wist in Europa en de Verenigde Staten 573.000 fiet sen te verkopen, 12.000 stuks meer dan in de eerste helft van 2007. Vooral juni was een topmaand. De groepsomzet steeg met 11 pro cent tot 306 miljoen euro. Daar van was 5 procent te danken aan de overname van de Duitse fabri kant Ghost begin dit jaar en Bras ser in België eind vorig jaar. Vooral Ghost zorgde met zijn mountainbi kes voor een betere productmix. Accell zag mede daardoor de ge middelde verkoopprijs in een jaar stijgen van 378 naar 413 euro. Accell weigert per merk of type Rijwieifabrikant Accell Group boekte een halfjaarnettowinst van 19,3 miljoen euro. Dat is 20 procent hoger dan vorig jaar. Me de dankzij de elektrische fiets. productieaantallen te noemen. Het staat wel vast dat de vraag naar elektrische fietsen groot is. Deze fietsen zijn populair bij vijf tigplussers, een groep die in het al gemeen de circa 2200 euro kosten de fietsen nog steeds kan betalen. De omzetstijging van de fabrikant is ten dele te verklaren door de ho ge kostprijs van elektrische fietsen. Ondanks de kredietcrisis in de VS wist de Amerikaanse tak beter te scoren zowel in de verkoop van fietsen als van onderdelen. Dat kan niet gezegd worden van de nog kleine fitnesstak. Mede door de zwakke dollar en het Britse pond daalde de omzet het eerste halfjaar van 18,9 miljoen euro vo rig jaar naar 17,7 miljoen nu. Gericht op succes Telecombedrijf Tele2 lijdt opnieuw verlies STOCKHOLM - De Zweedse tele com- en internetaanbieder Tele2 heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een verlies van bijna 6 mil joen euro geleden. Het is de vierde keer in de afgelopen vijf kwartalen dat Tele2 een negatief resultaat heeft. Het verlies is echter minder hoog dan vorig jaar, toen het con cern in het tweede kwartaal voor 49 miljoen euro in het rood be landde. In Duitsland verloor Tele2 in het tweede kwartaal 298.000 klanten; in Nederland verlieten 46.000 klanten het bedrijf Nieuwbouw kantoren stijgt met 15 procent VOORBURG - Het aantal nieuw ge bouwde bedrijfsgebouwen is in Nederland in 2007 fors toegeno men. Vergeleken met het voorgaan de jaar zijn er bijna 15 procent meer kantoren gebouwd. Dat meldde het CBS gisteren. Ook werd er flink geïnvesteerd in het herstel en de verbouwing van be staande gebouwen. Deze investe ringen stegen afgelopen jaar 7,7 procent. In een aantrekkende eco nomie richtten bouwbedrijven zich meer op het bouwen van kan toren dan op woningbouw. Monsterverbond tussen CE en Arabieren NEW YORK - Het Amerikaanse con glomeraat General Electric (GE) is een langjarig samenwerkingsver band aangegaan met een van de prominentste staatsfondsen uit het Midden-Oosten, Mubadala. Beiden willen onder meer een in vesteringsfonds van 8 miljard dol lar (5,1 miljard euro) opzetten. Het geld wordt gebruikt voor investe ringen in sectoren, zoals infrastruc tuur en vastgoed. Zowel GE als Mubadala steekt de komende drie jaar 4 miljard dollar in het fonds. Tourfans let op! De Tour de France van 2008 is officieel van start gegaan. Wie heeft de beste U 0. *jAgO benen dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de tour op de voet. U maakt elke dag kans op een Efteling Hotel arrangement. Dit arrangement bevat een overnachting in het Efteling Hotel en toegang tot het park voor maximaal 2 volwassen en 2 kinde ren. De prijs wordt aangeboden door de Efteling. Elke dag staat er een Tour-vraag in de krant. SMS uw antwoord naar 2002. Is het antwoord correct dan dingt u mee naar de prijs. Uiteraard mag u zo vaak meedoen als u wilt. Vraag donderdag 24 juli: Wat is geen Duitse wielerploeg? A. T-mobile B. Gerlosteiner C. Euskatel-Euskadi Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIET0UR24 spatie A, BofC Bijvoorbeeld: ACTIET0UR24 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 26 oktober 2008 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid Alles over klanten werven, marketing en méér. deOndernemer.nl is het business-to-büsiness platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, iCT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis .aan bij de grootste regionale kennisbron voor .ondernemers. Home Mijn Netwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15