Oleguer, geen doorsnee voetballer Feyenoord onderuit tegen Real Mallorca Net geen dubbele cijfers voor Sparta Heerenveen lijft ook spits Elyounoussi in Jones vraagt president Bush om gratie Schalke 04: Rafinha mag niet naar Peking Alsnog promotie voor futsallers Dauwendaele Ottey mist laatste kans op achtste Spelen B oostkapelle - De Spartanen Rydell Poepon (midden) en Arne Slot (rechts) zijn de verdedi ging van Oostkapelle te snel af. De Rotterdamse profs speelden gisteravond hun eerste oefenwed strijd van deze week op Zeeuwse bodem. Het elf tal van trainer Foeke Booy was met 1-9 te sterk HnBBBHHnHBBHBHBBHHSBIHHHi voor de zaterdag-tweedeklasser. Bij rust stond het ai 1-6. Slot (2x, waarvan één strafschop), Poe pon (2x), Jerold Promes en Nathan Rutjes scoor den voor Sparta. Poepon zag nog een penalty ge stopt worden door doelman Wilco Filius. Harold Vermeulen scoorde vlak voor rust namens Oost kapelle wél vanaf elf meter (1-6). In de tweede helft zagen de ruim 1200 toeschouwers hoe op nieuw Slot, Charles Dissels en Joshua John de sco re opvoerden tot 1-9. Sparta sluit het trainings kamp vrijdag af met een oefenwedstrijd in Bres- kens tegen KV Kortrijk. foto Lex de Meester heerenveen - Heerenveen heeft zich gisteren versterkt met aanval ler Tarik Elyounoussi. De twintig jarige Noor van Marokkaanse af komst komt over van Frederikstad FK, de huidige nummer twee van de Noorse competitie. Volgens Noorse media betaalt Hee renveen ongeveer 3,7 miljoen euro voor de jonge aanvaller, die een vijfjarig contract tekende in Fries land. Heerenveen verzekerde zich maandag al van de diensten van Bonaventure Kalou. De Ivoriaan speelde eerder bij Feyenoord. los angeles - Dopingzondaar Ma rion Jones heeft de Amerikaanse president George Bush om gratie gevraagd. De 32-jarige atlete zit sinds 7 maart een gevangenisstraf van zes maanden uit voor mein eed. Ze loog tegen de rechter over haar dopegebruik. De atletiekunie van de VS reageerde woedend in een open brief op de website. „Ze loog tegen agenten. Ze gebruikte anabolen. Ze kwam met valse ver klaringen. En nu wil ze vrijgelaten worden. Dit is ongelooflijk", aldus voorzitter Douglas Logan. gelsenkirchen - Na Kaka (AC Mi lan), Robinho (Real Madrid) en Di ego (Werder) krijgt nu ook Rafin ha geen toestemming om met het olympisch elftal van Brazilië naar Peking af te reizen. Schalke 04 wil de verdediger niet afstaan. Rafinha zelf weigert echter met de Duitse club van trainer Fred Rutten op trainingskamp te gaan. „Als de bond niet ingaat op onze wens, gaan we desnoods naar het internationaal sporttribunaal", zei Schalke-manager Andres Müller gisteren. middelburg - De futsallers van FC Dauwendaele spelen komend sei zoen toch in de eerste klasse. Het Middelburgse team moest de titel in de tweede klasse afgelopen sei zoen aan Groene Ster laten, maar leek dankzij een beslissingsduel met East Boys alsnog een herkan sing voor promotie krijgen. De Bra banders zagen echter af van die extra wedstrijd, waardoor FC Dau wendaele automatisch promoveer de. Met Groene Ster, Schouwse Boys en de Middelburgers her bergt de eerste klasse komend sei zoen drie Zeeuwse ploegen. maribor - Sprintster Merlene Ot tey ontbreekt voor de eerste keer sinds 1980 op de Olympische Spe len. De 48-jarige atlete liep giste ren in het Sloveense Maribor op de 100 meter 0,28 seconden boven de limiet voor Peking. Het was de laatste kans voor de geboren Jamai- caanse om zich te kwalificeren. Ottey, die sinds 2002 voor Slove nië uitkomt, kon de eerste atlete worden die aan acht opeenvolgen de Spelen deeJ zou nemen. Ze won in totaal acht medailles (3 keer zilver, 5 keei brons). Ajax wil Catalaanse verdediger als vervanger van Heitinga. door Jop van Kempen de lutte - Ajax staat op het punt Oleguer Presas Renom over te nemen van FC Barcelona. De 28-ja- rige verdediger moet drie tot vijf miljoen euro kosten. Behalve voet baller is Oleguer ook schrijver, eco noom en Catalaans nationalist. De verdediger die Ajax graag wil inlijven is dus niet in één adem te vangen. Oleguer past niet in het clichébeeld van een voetballer. Niet veel voetballers hebben een studie economie afgerond. En de 28-jarige uit het Catalaanse stadje Sabadell heeft ook een boek op zijn naam staan (Cami d'Itaca, de weg naar Ithaka). Daarin vertelt t- AUTOSPORT Renesse. Autocross. Regioklasse 1600cc: 1. Jacco Nieuwenhuijze ('s-Gravenpolder); 2. Hen ri Terrijn (Bruinisse); 3. Dennis Meijer (Delft). Regioklasse 2000cc: 1. David Verstappen (Deurne); 2. Pelo de Cock (Kruiningen); 3. Peter Sommeijer (Ovezande). Toerwagens 1600cc: 1. Robin Kok (Breukelen); 2. Rolf de Graaf (Loosdrecht); 3. Martin de Kok (Maars- sen). Toerwagens 2000cc: 1. Jan de Rond (Hoogerheide); 2. Mark de Rond (Huijbergen); 3. Mervin Klaassen (Wolphaartsdijk). Toer wagens 3800cc: 1. Fons Picavet (Kloetinge). Kevers: 1. Janus Rokven (Goes); 2. Arthur Eijk (Woerden). Sprinters: 1. Daaf de Geus (Nu- mansdorp); 2. Rob van Zweeden (Middelburg); 3. Kees Buijzerd (Schelluinen). Jeugdklasse: 1 Rick van Herwijnen (Hellevoetsluis); 2. David Braai (Renesse); 3. Bart Verhoef (Wagenberg). TENNIS Yerseke. ABN Amro Yerseke Open. HE4: J. Helmons-M. van Gastel 2-6 7-6 6-2. HE6: S. Goossens-j. de Keijzer 6-2 6-1, J. in 't Hout-C. Vogelaar 6-7 7-6 6-2, P. de Waard-G. Menhee- re 6-1 6-2 HE7: D. de Witte-L. de Koeyer 6-2 2-6 opg DE6. L. Huyzen-N. van de Zande 6-2 6-2 DE7: M.L Eversdijk-|. de Marco 6-1 6-0, D. van den Dries-A. de Bourgraaf 4-6 6-4 7-6. HD7: R. Bakker/T. Meyvogel-H. van Liere/M. hij niet alleen het verhaal van het winnen van de Champions Lea gue in 2006, maar hij snijdt ook onderwerpen aan als het Catalaan se nationalisme, het antiglobalis- me en de genezing van een dierba re vriendin van anorexia. In het dagelijkse leven heeft Ole guer zich ook uitgesproken over thema's waarvan bijvoorbeeld zijn schoenensponsor Kelme vond dat hij dat beter niet had kunnen doen. Nadat de doorgaans baard- dragende verdediger een artikel had gepubliceerd over de veroordeelde ETA-terrorist Inaki de Juana Chaos, zette het bedrijf een punt achter het sponsorcon tract. Zonder de moordaanslag van de Baskische onafhankelijkheidsstrij der te vergoelijken plaatste Ole guer in het artikel vraagtekens bij van Liere 0-6 6-4 6-1. DD6: K. Dieleman/E. Mol-M. van den Beld/M. Zevenbergen 4-6 6-7 6-2. GD6: A. Walhout/R. de Ruiter-L. Bustraan/P. Joosen 6-2 2-6 6-4. WIELRENNEN Clinge. Jo Verstraeten-criterium voor elite/ beloften/amateurs A: 1 Koen van de Velde, Stekene; 2 Johnny Hoogerland, Yerseke; 3 Tony Heirbaut, Belsele; 4 Peter van Agtmaal, Huijbergen; 5 Sander Stiegelis, Sluiskil; 6 Wal- ly Buurstede, Sint-Willebrord; 7 Bram van Oosterhout, Terheijden; 8 Rik van IJzerdoorn, Tiel; 9 Ronald Roos, Hoogstraten; 10 Paul Dekkers, Nuenen; 14 Niek Rentmeester, Goes; 17 Ruud Rentmeester, Goes; 10 John ny van der Klooster, Lewedorp; 21 Marco Minnaard, Wemeldinge; 24 Dirk van Dam, Ar- nemuiden; 25 Peter Israel, Kruiningen; 31 Jack van der Horst, Oost-Souburg; 32 John van de Vreede, Krabbendijke. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG ATLETIEK Bom Bokaalloop Vierde wedstrijd PZC-250- stratenloopcircuii Aanvang: 19.30 uur. TENNIS Yerseke Open. Locatie: tennisvereniging Yer seke. Aanvang: 15.15 uur. het Spaanse juridische systeem dat De luana Chaos na het uitzitten van zijn eerder vastgestelde straf nog steeds achter de tralies hield. De ETA-aanhanger had volgens justitie via pro-ETA getinte krante nartikelen vanuit de gevangenis voor 'bedreigingen' gezorgd, waar op hij langer in hechtenis werd ge houden. Vervolgens ging de ver oordeelde terrorist in hongersta king, waarbij hij de steun kreeg van Oleguer. „Er kleeft een geur van hypocrisie aan deze zaak", schreef de voetballer over de recht staat. De moeizame houding van Ole- De Spaanse verdediger Oleguer, die waarschijnlijk naar Ajax komt, is een bijzondere man. Hij is onder meer overtuigd Cata laans nationalist. wortl - Feyenoord heeft gister avond de eerste serieuze oefen wedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe seizoen verloren. In het Oostenrijkse Wörtl was Real Mallorca met 2-0 te sterk voor de ploeg van trainer Gertjan Ver beek. Denny Landzaat kreeg na bijna twintig minuten vanaf de straf schopstip de mogelijkheid om Feyenoord op voorsprong te zet ten, maar hij schoot naast. luan Arango maakte na dertig minuten de openingstreffer namens Real Mallorca, tien minuten na rust was de aanvaller opnieuw trefze ker. Verbeek hield zijn internationals guer ten opzichte van de federale regering in Madrid hebben een rol gespeeld bij zijn weigering voor het Spaanse elftal te spelen. Hoe wel hij de uitnodiging voor een trainingskamp van bondscoach Aragones in 2006 accepteerde, heeft Oleguer gezegd dat hij niet voor het Spaanse elftal wil uitko men. Wel speelt hij graag voor het Catalaanse elftal. Bij Ajax treft Oleguer twee andere Catalanen: Gabri en Albert Luque. Ook zij doorliepen de jeugdoplei ding van Barcelona en werden op de lange duur te licht bevonden voor het grote werk. Oleguer had weliswaar een basisplaats in de Champions Leaguefinale van 2006, maar de vorige twee seizoe nen kwam hij door nieuwe aanko pen van de club niet veel aan spe len toe. aan de kant. Aankoop Karim EI Ahmadi speelde niet mee vanwe ge een lichte blessure. De Brazili aan Manteiga maakte na rust zijn debuut bij de Rotterdammers. Ook Schalke 04, de Duitse ploeg van trainer Fred Rutten, oefende in Oostenrijk. In Stegerbach werd de nationale ploeg van Bahrein met 4-1 verslagen. Orlando Engelaar, gekomen van FC Twente, maakte zijn eerste doelpunt voor Schalke 04 al in de eerste minuut. Jefferson Farfan (ex-PSV) verdubbelde twee mi nuten later de voorsprong vanaf elf meter. Na de vroege 2-0 kwam de overwinning niet meer in ge vaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54