Alles of niets in laatste bocht Ward heeft nog zeven dagen om limiet te halen Na Athene geschorste Thanou wil naar Peking PZC Woensdag 23 juli 2008 j 37 Middelpunt van Griekse dopingrel heeft zich weer gekwalificeerd. DEN HAAG/ATHENE - Dopingzon-, dares Katarina Thanou is door het olympisch comité van Grie kenland toegevoegd aan de selec tie voor de Olympische Spelen in Peking. De 33-jarige atlete heeft zich vorige week met een tijd van 11,39 seconden gekwalificeerd voor deelname aan de olympische 100 meter. Het is echter nog maar de vraag of de atlete, die in 2000 in Sydney be slag legde op het zilver op de 100 en 200 meter volgende maand in Peking inderdaad aan de start mag verschijnen. Want volgens het IOC is ze een 'bespreekgeval' na de dopingrel waarvan de atlete in*. 2004 in Athene het middelpunt was. Samen met een andere Griekse sprinter, Kostas Kenteris, miste ze aan de vooravond van de Spelen in Griekenland een dopingtest. Het tweetal wendde een motoron geval voor en kon volgens een arts in een ziekenhuis niet worden las tig gevallen voor de voorgenomen dopingtest. Op grond van die gemiste test werd het duo voor twee jaar ge schorst. Die straf hebben ze intus sen uitgezeten. Thanou en Kente ris worden in eigen land nog wel strafrechtelijk vervolgd. De disciplinaire commissie van het IOC stelde vast dat een even tuele nieuwe deelname aan de Spe len van de Griekse dopingzonda- res niet zomaar zonder slag of stoot geaccepteerd zou worden. Volgens haar advocaat Nikos Kol- lias is er echter geen vuiltje aan de lucht. „Er is geen juridische grond om haar te weigeren." Het IOC wilde gisteren geen com mentaar geven op de 'nieuwe affai re Thanou' omdat de Grieken de officiële lijst met deelnemers nog niet hebben ingeleverd. Maar het is vrijwel zeker dat haar deelname hoog op de agenda staat, als het IOC op 2 en 3 augustus in Peking vergadert. Belg Koen van de Velde stuift zonder te remmen af op finish in Clinge. door Peter van Kouteren clinge - Waar iedereen zich op maakte voor een sprint van een sterk uitgedund peloton, kreeg het Jo Verstraeten-criterium in Clinge toch nog een verrassende ontkno ping. Koen van de Velde uit Ste- kene ging als een kamikazepiloot door de laatste bochten en legde met die waaghalzerij de basis voor zijn overwinning. De Belg liet de sterk rijdende Johnny Hoogerland en zijn vriend en landgenoot Tony Heirbaut enkele fietslengtes achter zich. Hoogerland, die zaterdag in Philip pine voor de zevende keer dit sei zoen won, werd in de laatste ronde van de koers kansloos toen hij in één van de laatste bochten vol in de remmen moest. „Iemand voor me ging wel zó langzaam door de bocht, dat ik stil viel", zei de Yerse- kenaar. „Ach, het was een goeie training. Ik heb al een paar mooie koersen gereden en heb al met al een superseizoen." Koen van de Velde sprak later van een cruciaal moment. „Ronald Roos schoof in de voorlaatste bocht naar voren en Tony Heir baut ging mee. Ik ben zelf die bocht ingegaan zonder te remmen. Daarna was het alles of niks. Ik heb alleen maar volle bak gere den." Het was de derde seizoenszege van de Belg, die eerder in Zuiddorpe en Belsele als eerste over de streep kwam. De dertigjarige renner be kroonde met zijn zege een attent gereden koers. „Ik rijd veel in Zeeuws-Vlaanderen en pik er mijn wedstrijdjes uit. Eigenlijk zou ik nog iets beter moeten kunnen pres teren", zei hij. „Ik heb wel al veel ereplaatsen gereden, maar kan niet zo veel trainen." De koers in Clinge had 55 vertrek kers. Dat aantal werd door pech in een hoog tempo snel uitgedund. Na een halfuur hadden al acht ren ners zich bij de jury afgemeld. Na een uur was dat aantal verdubbeld en na anderhalf uur maakten slechts 32 amateurs zich op voor de slotfase. Ronald Rozenveld uit Nu- mansdorp, drie jaar geleden nog winnaar in het grensdorp, was één van de uitvallers. „Het is een hob belig rondje", verklaarde hij de vele lekke banden en gebroken spaken. Martijn Simons luidde na een uur wedstrijd de eerste serieuze ont- Koen van de Velde uit Stekene wint de ronde van Clinge voor Yersekenaar Johnny Hoogerland, die gehinderd wordt in de slotme- ters. snapping in. Marco Minnaard sprong met de Brabander mee. Het tweetal werd na twee ronden ach terhaald door Johnny Hoogerland en de actieve Johnny van der Klooster, maar onder leiding van vooral Gerwin de Regt en Ronald Roos werd die vluchtpoging na acht ronden verijdeld. Nadat Niek Rentmeester en Gerwin de Regt nog eens op avontuur waren ge gaan, waagde Johnny van der Klooster twee ronden voor het ein de zijn kans. Het jagende peloton rekende de Zeeuw met nog één ronde te gaan in. In die laatste omloop ging het tem po nog verder omhoog. Waar hal verwege de koers het peloton gere geld rondjes van 2.27 minuten liet noteren, werd de laatste ronde in 2.07 minuten afgeraffeld. Koen van de Velde had daarin aan een klein gaatje genoeg om een beslissende slag te slaan. Koen van de Velde heeft niet geremd in de laatste bocht en kan daardoor onbedreigd op de finish afrijden. foto Camile Schelstraete Atleet uit Hulst is wel fit, maar mist nog wedstrijdritme. door Roeland van Vliet GOES - Tot 30 juli kunnen sporters zich plaatsen voor de Olympische Spelen. Hardloper Daniel Ward, af komstig uit Hulst, hoopt zich deze week nog te kunnen kwalificeren op de 200 of 400 meter, maar weet dat die kans uiterst klein is. „Ik loop zaterdag pas de eerste wed strijd van mijn seizoen. Ik ben wel in vorm, maar heb niet genoeg wedstrijden in m'n benen." De 24-jarige Ward heeft in de afge lopen maanden pech gehad. De Zeeuws-Vlaming, die in Texas stu deerde, moest langer in de Verenig de Staten blijven dan gepland. Daardoor miste hij alle belangrijke Europese toernooien. „Ik zou aan vankelijk in mei afstuderen", ver telt hij. „Maar doordat de universi teit me verkeerd had ingedeeld, bleek dat ik te weinig uren had ge maakt. Ik had dus nog enkele maanden nodig om mijn studie te kunnen afronden." Ward trainde al die tijd wel door. „Ik deed alles om klaar te zijn voor Peking, ik ben dus hartstikke fit. Maar ik had al drie maanden wed strijden moeten lopen om nu te kunnen pieken. Als ik zaterdag in Oordegem in actie kom, zal ik voornamelijk ritme missen." De limiet op de 200 meter is 20,41 seconden, op de dubbele afstand is 45,23 seconden de eis. Ward: „Op de 400 meter moet ik bijna een se conde van mijn pr afhalen. Ik denk dat het, net als op de 200 me ter heel moeilijk wordt. De tijd die ik nog heb is te krap." De snelle atleet - in 2004 was Ward in Athene reserve van de Ne derlandse estafetteploeg - kijkt daarom al naar volgend seizoen. Omdat hij nu klaar is met zijn stu die grafische vormgeving, kan hij zich vanaf nu beter richten op zijn sport. „Ik heb een baan bij een be drijf in Phoenix, Arizona, maar ik kan mijn werk gewoon vanuit El Daniel Ward heeft nog een water- kansje op olympische deelname, maar weet dat de tijd eigenlijk te krap is om de limieten op de 200 en 400 meter te halen. Paso doen. Of vanuit Hulst of van waar ik een wedstrijd heb. Ik voer grafisch opdrachten uit en ik kan daarbij zelf mijn dag indelen. Dat is handig met trainingen en wed strijden." Ward zou bijvoorveeld tijdens het indoorseizoen naar Ne derland kunnen komen om in Eu ropa aan kampioenschappen mee te kunnen doen. En hij kan dus volgend jaar mei wel op tijd terug zijn voor de grote wedstrijden. „Nu ben ik gelukkig heel flexibel. Met een 9-tot-5-baan zou het atle tiek erbij in schieten." Wards uitvalsbasis blijft El Paso. „Met Paul Ereng en Bob Kitchens heb ik goede trainers. En het groep je waarin ik zit, met ook Churan- dy Martina, bevalt me goed. Voor lopig wil ik daar nog niet weg." Daniel Ward

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39