Gemeente slaapt online Breskens in ban van granaat 27 dode honden Aanhangers Karadzic koelen woede over arrestatie zie pagina Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 Algemeen klassement 1. F. Schleck (Lux) 68.30.16 2. Kohl(Oos) 0.07 3. Evans (Aus) 0.08 20. Ten Dam 17.44 Vandaag de etappe: Embrun -l'AIpe d'Huez (210,5 km) zie pagina's 33,34 en 35 l en www.pzc.nl Internetservice van Zeeuwse gemeenten loopt achter. door Cornelleke Blok GOES - Zeeuwse gemeenten preste ren slecht op het gebied van dienst verlening via internet. Negen van de dertien Zeeuwse gemeenten staan onderaan een landelijke rang lijst op de website www.ad- vies.overheid.nl. Noord-Beveland is bijna hekken sluiter op de ranglijst. Die gemeen te staat op plaats 432 van de 443 Nederlandse gemeenten. Sluis en Hulst staan daar net iets boven: op plaats 426 en 427. De gemeente Veere heeft de beste Zeeuwse ge meentelijke website en staat op de 81e plaats. Ook Kapelle (158), Schouwen-Duiveland (170) en Middelburg (171) staan in de bo venste helft van de ranglijst. De stichting ICTU doet elk jaar on derzoek naar websites van over heidsinstellingen, in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ze kijkt in dit onderzoek al leen naar de mogelijkheden van de websites; niet naar kwaliteit en gebruiksgemak. Elke maand wordt de ranglijst bijgewerkt met ver nieuwingen die gemeenten doorge ven. De gemeente Kapelle steeg onlangs van de 299e naar de 158e plaats. Noord-Beveland, Sluis en Hulst scoren zo laag, omdat het on mogelijk is om via internet bijvoor beeld verhuizingen door te geven of een uittreksel uit de gemeentelij ke basisadministratie op te vragen. „Die aspecten wegen het zwaarst, want daar maken burgers en be drijven het meeste gebruik van", zegt projectleider Ivonne Moes kops van ICTU. Ook is bij de laag 1^ Negen van de dertien Zeeuwse gemeenten staan onderaan de lijst op www.advies.overheid.nl. Veere en Kapelle scoren het best in Zeeland. scorende gemeenten informatie over vergunningen en regelingen niet gekoppeld aan provincies en waterschappen. Moeskops: „Een burger weet niet waar hij moet zijn voor een milieuvergunning. Overheidsinstellingen moeten daar op de website bij helpen." Noord-Beveland zegt hard te wer ken aan een nieuwe website. „We vinden de notering spijtig. Deze website kan eigenlijk niet meer an no 2008. Eind dit jaar werkt de nieuwe website volledig", zegt een woordvoerster Pagina 2 en 3: gemeentelijke Vjx service kan digitaal stuk beter. 16e Etappe 1. Dessel (Fra) 4.31.27 2. Casar(Fra) z.t. 3. Arroyo (Spa) z.t. 38. Ten Dam 6.39 EOD laat Duits explosief op een zandplaat ontploffen. door Frank van Cooten en Wilma Valk 8RESKENS - Een Duitse granaat uit de Tweede Wereldoorlog heeft gis teravond Breskens in zijn ban ge houden. Het zeventig centimeter lange projectiel was rond zessen aangetroffen op de Westhaven- dam. Het projectiel was er 'neerge legd' door zandzuiger Schotsman, die in de buurt aan het werk was. De hulpdiensten werden gealar meerd en die waren snel ter plaat se. Toen halverwege de avond de Ex plosieven Opruimingsdienst (EOD) arriveerde was het gevaar snel geweken. De EOD besloot het explosief met een politieboot naar een zandplaat te brengen om het daar tot ontploffing te brengen. De bemanning van de zandzuiger Interballast 1 zegt tevergeefs tegen het laten ontploffen van de bom op de zandplaat te hebben gepro testeerd. „Dit is een plaats waar zeehonden uitrusten", aldus A.K. de Vries. Hij vindt het onbegrijpe lijk dat voor die plek is gekozen. Volgens het Korps Landelijke Poli tie Diensten is ter plaatse gekeken of er geen dieren waren en is de gunstigste plaats uitgekozen. Voor zover bekend waren er op dat mo ment ook geen zeehonden in buurt. Na de vondst van de granaat werd de omgeving van de Westhaven- dam afgezet. Het verkeer werd om geleid en het scheepvaartverkeer in de haven uit voorzorg tijdelijk stil gelegd. Omdat in het afgezette deel alleen bedrijfsgebouwen staan, hoefde de gemeente niet tot ontruiming van woningen over te gaan. Op het mo ment van de afzetting was nie mand in de panden aanwezig. GELDENAKEN - In sloten in de Bel gische gemeente Orp-Jauche bij Tienen zijn 27 dode honden gevon den. Ze zijn kennelijk doodgesla gen met een stok of knuppel. De politie van Geldenaken riep giste ren getuigen op om zich te mel den. Zondag ontdekten passanten negentien dode honden. Gisteren v werden.-acht kadavers gevonden. Website kan nooit een ambtenaar vervangen reageer op www.pzc.nl Hans Warren verdient een eigen straat jéens62% oneens 38% aantal reacties: 346 mkWMiiïï' 1 A. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Zomerkrant: 14 t/m 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 28; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. BELGRADO - Aanhangers van Radovan Karadzic hebben De politie heeft enkele arrestaties verricht. foto AP in Belgrado met geweld geprotesteerd tegen de arresta tie van de voormalige Bosnisch-Servische president. Zij ,Ai A reacties op de arrestatie en achtergronden op de bekogelden de politie met fakkels, flessen en stoelen. s pagina's 8, 10 en 11. De opruiming bij Interieur Paauwe is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruimingscollectie op: www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20° Zonnemaire 0111401318

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1