Estafettes printers alsnog naar Peking Een zege verveelt echt nooit Hoek begint weer in de regen Van der Lijke haalt zevende overwinning 36 Dinsdag 22 juli 2008 PZC S BIERVLIET - Het begint bijna een traditie te worden, dat Hoek de eerste training in de voorbereiding op een nieuw seizoen afwerkt in een nat decor. Ook gister avond regende het weer, toen de twee nieuwe trainers Paul Telussa en Jan Verdegem de selectie van de zater dag-hoofdklasser verwelkomden. Alan Crozdanic, Mamadouba Cueye en Kenneth Okor- ley lieten in Biervliet nog verstek gaan, maar de nieuwe aanwinsten waren wel van de partij. Op de foto vanaf links de nog geblesseerde Brian de Bruijn, de trainers Jan Verdegem en Paul Telussa en de andere nieuwelin gen Corné Schilperoort, Regilio Pinas, Geert Bosschaart, Josimar Pattinama, Tim Mechelink en Tijn Tielemans, die net als De Bruijn afkomstig is uit de eigen jeugd. Aanstaande vrijdag speelt Hoek de eerste oefenwed strijd. Eveneens in Biervliet is zoals ieder jaar de West-Zeeuws-Vlaamse selectie dan de tegenstander. Het duel begint om 19.30 uur. foto Peter Nicolai Kerkhove vijftiende op wereldranglijst GOES - Door de toernooizege in het Oostenrijkse Wels heeft tennis ster Lesley Kerkhove een reuzen stap gemaakt op de wereldranglijst voor junioren. Gisteren steeg de zestienjarige Zierikzeese liefst 26 plaatsen, waardoor ze nu vijftien de staat. Nooit eerder stond ze zo hoog. Op het EK voor speelsters tot acht tien jaar ging de Zeeuwse door met winnen. In het Oostenrijkse Bad Hofgastein versloeg ze in de eerste ronde de Sloveense Marcela Ouderman. Kerkhove won de eer ste set met 6-3 en trok de tweede set met 6-4 naar zich toe. Nieuwe clubs voor Boulahrouz en Kalou STUTTGART - Khalid Boulahrouz keert terug in de Bundesliga. De 26-jarige Oranje-international on dertekent een contract bij VfB Stuttgart, dat hem overneemt van Chelsea. De Engelse topclub ver huurde Boulahrouz vorig seizoen aan het Spaanse Sevilla. Heerenveen heeft zich versterkt met Bonaventure Kalou, die een contract voor twee seizoenen te kent. De Ivoriaanse aanvaller (30) vertrok in maart bij Al-Jazira Club uit de Verenigde Arabische Emira ten. Kalou speelde eerder in Neder land voor Feyenoord. Ploeg profiteert van afzegging Australische bond voor 4x100 meter. door Wilko Voordouw PAPENDAL - Het is met de hakken over de sloot en vooral een 'geluk- kie', maar daar zullen de Neder landse estafettesprinters Guus Hoogmoed, Patrick van Luijk, Cai- min Douglas en Maarten Heisen niet om malen: ze mogen naar de Olympische Spelen in Peking. De bevrijdende uitnodiging kwam gis termorgen binnen bij de Atletiek- unie. UIT 5> DUIVENSPORT Sourdun. Concours met 4562 oude duiven. Rayon 1: 1. H. Mookhoek&Zn (1539 m/m), 2. C. de Graaf, 3. I. den Dekker. Rayon 2: 1. B. Herman (1562 m/m), 2. gebr. Scheele, 3. comb. Delzenne/Verpoorte. Rayon 3: 1. P. d'Hondt (1591 m/m), 2. E. van Acker&Zn, 3. Em. De Beule&Zn. Rayon 4: 1. J. van Malde- gem (1561 m/m), 2,5. J. Steenhard, 3. Mattie de Witte. Rayon 5: 1. H. Kosten (1562 m/m), 2. M. van Iwaarden, 3. M. Hengsdijk. Rayon 6: 1. S. Berkey (1571 m/m), 2. M. de Graaf, 3. JJ. Bolier. Rayon 7: 1,2,3. G. de Nooijer (1555 m/m). Creil. Concours met 11667 jonge duiven. Rayon 1: 1. B. Provoost (1672 m/m), 2. J. den Hamer, 3. H. Mookhoek&Zn. Rayon 2: 1. comb. JL. Braet&Zn (1659 m/m), 2. J. Hage- man, 3. P. Baecke. Rayon 3: 1. I. Merckx (1692 m/m), 2,3. gebr. Van Beveren. Rayon 4: 1. comb. De Kooning (1694 m/m), 2,4. D. Wagen aar, 3. Fr. Franse. Traas. Rayon 5: 1,3. J. Bras (1685 m/m), 2. A. Mieras. Rayon 6: 1,2. P. La- ban 1660 m/m), 3. comb. Hommel/Walpot. Rayon 7: 1. G. de Nooijer (1682 m/m), 2,4,5. comb. Wielemaker, 3. K. Kwekkeboom. Provinciaal Sourdun: 1,6,7. P. d'Hondt, 2. E. van Acker&Zn, 3. Em. De Beule&Zn. SCHIETINGEN Ovezande. Eerste hoofdvogel: P. de Jonge (Zeelandia), tweede hoofdvogel: B. Dossche (De Westerschelde), eerste zijvogel: H. van Hekke (Victoria), tweede zijvogel: J. van Iwaar den (Aardenburg), derde zijvogel: M. Suij (Zuid- dorpe), vierde zijvogel: J. Rentmeester (Willem Teil), eerste kal: B. Dossche (De Westerschel de), tweede kal: J. Verberkmoes (De Wester- De vier sprinters - aangevuld met de reserves Virgil Spier en horde- sprinter Gregory Sedoc - mogen deelnemen aan de olympische 4xtoo meter estafette. Want de At- letiekunie accepteerde de uitnodi ging van wereldatletiekbond IAAF, dit in tegenstelling tot de Australische bond, die volgens de wereldranglijst eigenlijk recht had op de plek. Het Nederlandse kwartet had de olympische limiet volgens de re gels (de IAAF wijst de zestien sterkste landen aan) nèt niet ge haald. Maar als zeventiende op de lijst van beste landenteams stond schelde), derde kal: M.C. Verdonk (Concordia), vierde kal: L. van Dijke (A.D.L.M.). Heinkenszand. Soranus. Eerste hoofdvogel: J. Vermeule (Willem Teil), tweede hoofdvogel: J. Harinck (Diana), derde hoofdvogel: S. Raas (Vic toria), eerste zijvogel: S. Raas (Victoria), twee de zijvogel: W. Voet (Gilze-Rijen), derde zijvo gel: R. Proost (Zorgvlied), vierde zijvogel: A. Rijk (A.D.L.M.), vijfde zijvogel: P. Proost (Doel naar Hoger), zesde zijvogel: W. Voet (Gil- ze-Rijen), eerste kal: W. Voet (Gilze-Rijen), tweede kal: A. v.d. Dries (Vrije Schutters), der de kal: P. Proost (Doel naar Hoger), vierde kal: A. Rijk (A.D.L.M.), vijfde kal: P. Maat (Doel naar Hoger). TENNIS Burgh-Haamstede. Westhoekdubbeltoer- nooi. Mannendubbelspel. HD3: P. Meuldijk/J. Quaak-R. Kort/R. Schimmelpennink 6-4 7-5. HD5: R. van Dijke/J. Meerman-M. Holm/J. Nou- wen 6-1 6-3. HD6-35+: H. van Buuren/S. Sla- ger-J. Kieviet/A. Kobessen 2-6 6-2 6-4, M. Quist/L. Verhage-V. Pijl/K. Rijnberg 6-0 7-5. Gemengddubbelspel. GD3: C. van Schelven/W. Dettingmeijer-B. den Ouden/L. Weeda 6-2 6-2. GD5: A. Marteijn/J. van der Linden-V. Hoogerwaard/M. Razenburg 6-0 6-3. GD6-35+: T. Kort/G. Kort-P. Dirks/C. Verhoeve 4-6 6-0 6-0. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DINSDAG TENNIS Westhoekdubbeltoernooi. Locatie: tennisver eniging Westerschouwen te Burgh-Haamstede. Aanvang: 17.00 uur. het wel eerste reserve. Toen de Au stralische atletiekbond besloot dat het geen representatief team kon samenstellen, waren de Nederlan ders als 'beste van de rest' aan de beurt. 'Dat ik nu al naar de Spelen mag, is natuurlijk helemaal geweldig' Voor sprinter Maarten Heisen (24) worden de Spelen de tweede grote internationale wedstrijd van zijn carrière. Eerder dit jaar reikte de at leet uit Woerden al tot de halve fi nale van de 60 meter op het WK-indoor in het Spaanse Valen cia. „Ik zei toen al dat die interna tionale toernooien naar meer sma ken, maar dat ik nu al naar de Spe len mag, is natuurlijk helemaal ge weldig", aldus Heisen, die zegt dat het team nu moet gaan mikken op een plaats in de finale. „Natuurlijk, het is moeilijk, het zal zwaar wor den. Maar er zit voldoende rek en groei in dit team om tot de finale te komen." De estafettesprinters lo pen zaterdag in Londen nog een wedstrijd. „Dat is voor ons een goede laatste test", aldus Heisen. Paul d'Hondt is met zijn duiven aan een prima seizoen bezig. OOSTBURG - Paul d'Hondt uit Hulst weet wat een provinciale ze ge in de duivensport betekent. „Het verveelt nooit", zei hij zater dag na de provinciale zege op het midfondconcours vanuit Sourdun. Voor die winst zorgde zijn 'Ge schelpte Jan' een tweejarige we- duwschapsdoffer. Zijn naam heeft hij te danken aan zijn 'kostuum' en herkomst. „Het is een doffer die ik nog gekregen heb van een goeie maat, Jan van Helsland. Jan heeft dit helaas niet meer mee mogen maken, want hij is inmiddels overleden", aldus de 72-jarige routinier uit Hulst. Zijn doffer 'geschelpte Jan' laat zich dit jaar zien. In de vereniging PV De Herleving uit Hulst was het zijn vierde zege op een midfond concours. „Voor wat dat waard is", voegt d'Hondt er snel aan toe, „want onze vereniging heeft de laatste jaren in kwantitatief op zicht veel in moeten leveren." Zijn 'geschelpte Jan' koos zaterdag de juiste richting. Daarnaast pakte Paul d'Hondt - die zijn oude dui ven dit seizoen goed naar huis krijgt - provinciaal ook nog de zes de en zevende prijs. Dit alles op een veld van 4562 duiven, waaron der 81 invliegers. Minder goed vergaat het hem met de jonge duiven. „We hebben pas vijf concoursen gevlogen en ik heb er nog maar dertig, van de 58 die ik gekweekt heb, over." Die jonge duiven hadden afgelo pen weekeinde een concours van uit Creil. De snelste van de 11667 (1034 invliegers) Zeeuwse duiven werd gemeld in Lewedorp bij de combinatie De Kooning. Met 1694 meter per minuut een unieke prestatie, mede gezien de zuidwestenwind. Gilles de Nooijer uit Arnemuiden won in zijn rayon zowel Sourdun (zelfs de drie eer ste) als Creil. GOES - Wielrenner Nick van der Lijke heeft in het Belgische Herk de Stad zijn zevende overwinning van het seizoen behaald. De Mid delburgse junior was 104 andere renners de baas. Halverwege de koers van bijna 97 kilometer ontstond een kopgroep van acht renners waarin ook Van der Lijke zat. Twaalf kilometer voor het einde zette de Zeeuw sa men met Rune van der Meijden uit Delfgauw, winnaar van het brons op het NK, een ontsnapping op touw. Het tweetal hield stand, waarna Van der Lijke zijn mede vluchter in de eindsprint klopte. Op het NK mountainbike in Oss behaalde Jacob de Roo uit Biezelin- ge bij de junioren een verrassende twaalfde plaats. Leroy Wachtels uit Goes werd in dezelfde catego rie twintigste. Bij de masters 40+ was er een 38e plaats voor Jan Min- naard uit Wemeldinge. Oostkapelle - Sparta Voetbalvereniging Oostkapelle speelt vanavond om 19.15 uur een wedstrijd tegen Sparta. Locatie: Sportpark Duinhelm in Oostkapelle Bijzonderheden Oostkapelle Bram Wattel, zelf uit Oostkapelle, is de scheidsrechter bij het duel. Hij wordt j geassisteerd door Ko Witte en Matthijs Jobse. Tweeënhalve week na Sparta (op 8 augustus) hervat Oostkapelle zijn voorbereiding met een oefenduel tegen DFS. Bijzonderheden Sparta De laatste keer dat Sparta in Zeeland speelde, was twee maanden geleden. Het Zeeuws elftal was toen met 4-3 te sterk. Sparta speelde eerder in de voorbereiding tegen de amateurs van Vitesse Delft (4-3-zege) en TOGB (3-1 -zege). Komende vrijdag speelt Sparta in Breskens. De tegenstander is KV Kortrijk met Vlissinger Istvan Bakx. Scheidsrechter is Dick Jol. PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74