'We hebben nooit ruzie gehad' uitverkoop Plan voor stadshotel in Goes op laag pitje Laatste ronde Hoge molens verstoren radar Woensdrecht Aanrijding op Alvarezlaan Duizend liter diesel uit trekker gestolen Oostburgse exposeert in huisartsenpost ZPZC Dinsdag 22 juli 2008 25 Het diamanten huwelijkspaar Els en Guust Burm. „De kinderen en kleinkinderen komen gelukkig heel vaak langs." foto Peter Nicolai Echtpaar Burm-Neve Groenendijk viert 6o-jarig huwelijksfeest. KLOOSTERZANDE - Hun grootste rijkdom is hun gezondheid. En de kinderen natuurlijk, dat spreekt vanzelf1. Want tel je zegeningen, vinden Els (volgende week wordt ze 83) en Guust (87) Burm-Neve. Natuurlijk, er is wel eens wat, maar mooi toch dat ze op de Groe nendijk nog steeds zelfstandig wo nen en nog al het werk zelf kun nen doen. Even een anekdote. Een kleine twee jaar geleden moest Guust naar het ziekenhuis voor een ge hoorapparaat. Of hij zijn pons plaatje bij zich had? Nee, dat had ie niet, trouwens: nooit gehad ook. Want het was, 86 was hij toen, de eerste keer dat hij voor een behandeling in het ziekenhuis kwam. Nog zo'n zegen: drie kinderen heb ben ze met elkaar gekregen, alle maal meiden. Tel maar op: drie schoonzonen, vijf kleinkinderen en inmiddels alweer één achter kleinkind ('Een heel lief ventje', zegt overgrootmoeder trots) en ie dereen kan prima met elkaar over weg. „Nog nooit ruzie gehad, nou ja, misschien wel eens een klein meningsverschilletje. Want we ko men met de hele familie overeen, zijn allemaal blij om elkaar te zien. Gelukkig, want ja, je hoort ook wel eens andere verhalen," vertelt Els. Zestig jaar getrouwd zijn ze, en dat hebben ze gevierd ook, afgelopen zaterdag bij Van Leuven. Een dik ke veertig gasten, familie vooral, maar ook vrienden. Lekker gege ten, veel gelachen, veel gezongen ook, want muziek zit in de genen van de familie. „Het was een ware happening", glimt Guust nog na. Beiden komen ze van Kreverhille. 'Ik heb heel Zeeuws-Vlaanderen platgereden' Els was aanvankelijk een vriendin van de zus van Guust, kwam dus vaak over de vloer en in de oor logsjaren sloeg de vonk over. Vier jaar hadden ze verkering en op 21 juli 1948 stapten ze in het huwe lijksbootje. Hun eerste huisje koch ten ze op de Drogendijk, het voor malige café De Laatste Stuiver. Guust: „Wilde je een woning heb- COES - Het plan voor een vierster- renhotel in het voormalige GAK-kantoor aan de Goese Van der Spiegelstraat staat op een laag pitje. Volgens woordvoerder Cor van de Zandt van beleggingsmaat schappij Brahold BV ligt dat aan het verslechterde economische kli maat. „We zijn al een tijd op zoek naar een partner voor de exploitatie en beheer van het hotel. De grote ho telketens stellen zich momenteel zeer afwachtend op. Dat is het ge volg van de teruglopende econo mie. De grote bedrijven kijken de kat uit de boom." Van de Zandt is al enkele jaren be zig om zijn droom te verwezenlij- ben, dan was je wel gedwongen om te kopen. Want er waren in die naoorlogse jaren nauwelijks huizen te krijgen." Tien jaar later verhuisde het gezin naar Groenen dijk. Nog steeds in hetzelfde huis, waar de grote tuin - met veel groenten - de dagen van Guust vult. De straat eet er zo af en toe van mee. De kinderen zijn na hun trouwen uitgezwermd, naar Roosendaal, Eindhoven en Monster. Maar in de vakanties komen de (kleinkinde ren maar wat graag bij (o)ma en (o)pa logeren. Dus nog altijd druk. Zij leest graag, borduurt veel en houdt van lekker koken. En Guust werkte voor z'n vut van zijn 15e tot z'n 63e in de wegenbouw bij Hol en AZV, als walsmachinist. „Ik heb heel Zeeuws-Vlaanderen platgereden", grapt hij. ken: een luxe stadshotel. Dat ont breekt immers nog in Goes. Zijn vennootschap 's Gravendelft State I BV kocht het oude GAK-kantoor, een jaren zeventig-doos die deto neert met de historische omge ving. Van de Zandt denkt wel dat het plan levensvatbaar is: „Er is in Goes behoefte aan een luxe hotel aan de rand van de binnenstad. Wij hebben één van de mooiste lo caties daarvoor in handen. Vooral voor langere verblijfsduur - en dan moet je denken aan apparte- ment-achtige suites - is er niets in Goes. De topkant van de markt moet je ook in Zeeland kunnen be dienen." RILLAND - Het nieuwe windmolen park bij de Kreekraksluizen bij Ril land krijgt waarschijnlijk turbines met een ashoogte van slechts zes tig meter. Hogere molens zouden het radarverkeer van de vliegbasis in Woensdrecht verstoren. TNO bekijkt nu of er toch mogelijkhe den zijn om hogere windmolens te bouwen. De windmolens die er nu staan, zijn niet meer van deze tijd. Ene- co, Delta, Winvast en een aantal agrariërs uit de omgeving hebben daarom het initiatief genomen om het park weer bij de tijd te krijgen. In het gebied moeten straks 28 gro tere windmolens komen. Voor de initiatiefnemers zou het een dom per zijn als de windmolens een as- hoogte van 'slechts' zestig meter mogen krijgen. „Tegenwoordig is tachtig meter heel normaal. Er worden zelfs turbines van 105 me ter gebouwd.", zegt Ronald de Coo van Winvast. TERNEUZEN - Op de kruising tus sen de Alvarezlaan en Bachlaan in Terneuzen vond gisterochtend rond kwart over tien een aanrij ding plaats. Een 42-jarige automobiliste uit de havenstad reed over de Bachlaan, komende uit de richting van de Handellaan. Zij verleende op de kruising geen voorrang aan een 38-jarige plaats genoot, die van links kwam. De Al varezlaan is een voorrangsweg. Bei de automobilisten bleven onge deerd. Hun auto's raakten wel be schadigd. NIEUW-NAMEN - Vanuit een trekker die geparkeerd stond aan de Konin ginnestraat in Nieuw-Namen is tussen vrijdagavond 18.00 uur en maandagochtend 8.00 uur diesel gestolen. Om bij de brandstof te komen is de tankdop van de trekker gefor ceerd. Uit de tank is meer dan dui zend liter diesel met een waarde van vele honderden euro's ge haald. OOSTBURC - De Oostburgse kunste nares Anita Martens-Beirens expo seert tot eind september een aan tal schilderijen in de huisartsen post van het Antoniusziekenhuis. Martens, die ook keramiek maakt, laat in haar woonplaats vooral een aantal grote doeken in gemengde technieken zien. De tentoonstel ling is tot dinsdag 30 september tij dens de openingsuren van de huis artsenpost te bezichtigen. Cindy Burm uit Hulst is geslaagd als juriste aan de Juridische Hoge school in Tilburg. Cindy is oud-leerlinge van het Reynaertcol- lege en de Moerschansschool in Hulst. Vanaf dinsdag 22 juli Moschino cheapandchic Strenesse Burberry Brunello Cucinelli Escada halve prijs halve prijs halve prijs halve prijs halve prijs e.v.a halve prijs Alle pantalons 2 halen, 1 betalen Blouses van Laack 2 halen, 1 betalen DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59