'Die verhalen Van Dalen natuursteen Ouders zien nieuwe middelbare school in Kapelle wel zitten Half Nederland is op zoek naar Droopy Kerkdienst heeft boerenleven als thema Dieven houden huis op bedrijfsterrein Rilland Veel vertier tijdens Oogstfeest Oudelande Kapelle zoekt adressen proef opplusproject Pontje op het Haringvliet blijft in de vaart 22 Dinsdag 22 juli 2008 PZC B kortcene - Een kerkdienst met als thema het boerenleven wordt zon dag gehouden in de boerderij van de familie Meulenberg in Kortge- ne. Voorzitter van landbouworga nisatie ZLTO vertelt iets over het hedendaagse boerenleven, waarna dominee Spaans uit Colijnsplaat voorgaat. Daarna kunnen de boer derij en de 'Bijbelse tuin' worden bezocht. De dienst aan de Jonk vrouw Annadijk in Kortgene be gint om 19.00 uur. Isaac Beeckman Academie krijgt 168 steunbetuigingen. door Lilian Dominicus KAPELLE - De Isaac Beeckman Aca demie in Kapelle kan nu al op be langstelling rekenen van ouders uit de wijde omgeving, zegt be stuurslid Misha van Denderen van de middelbare school in oprich ting. Via de website hebben 168 ouders hun steun betuigd voor de nieuwe school voor vmbo, havo en vwo. Toestemming van staatssecretaris van Onderwijs Marja van Bijster- veldt is er echter nog niet. Aanvan kelijk zou het besluit voor de zo mer vallen, maar het werk in de Tweede Kamer stapelde zich op. Van Denderen: „Ik verwacht na het reces een besluit. In elk geval voor oktober, dan is de deadline." Zelfs uit België komen liefhebbers zoeken naar Chinese Naakthond. door Rob Paardekam RILLAND - In Nederland lopen elke dag honden weg, maar zelden zal de vermissing van een viervoeter zoveel stof hebben doen opwaaien als die van Droopy. Half Neder land lijkt ondertussen op zoek te zijn naar het beestje en zelfs van uit Vlaanderen reizen mensen af naar Rilland om de jonge hond op te sporen. Droopy is een éénjarige Chinese Naakthond, een ras dat in ons land niet veel voorkomt. De hond ontsnapte vorige week donderdag vanuit zijn vakantieadres in Hoo- gerheide. Kort erna werd hij nog gezien in het bos bij landgoed Mat- themburg, maar van daaruit lijkt hij Zeeland te zijn ingelopen. Droo- rilland - Dieven hebben afgelo pen weekeinde hun slag geslagen op een bedrijfsterrein in Rilland. Op het kavel aan de Fortweg na men ze van een kraan een aantal kabelhaspels en 150 liter dieselolie mee. Uit een ander voertuig werd een navigatiesysteem gestolen. Ook een brandblusser, een bos kabel- werk en verschillende sloten ble ken verdwenen. Het precieze scha debedrag is niet bekend gemaakt. De Isaac Beeckman Academie wil persoonlijk onderwijs op maat bie den, maar zonder de bijbehorende hoge kosten voor de ouders. Van Denderen gelooft dat het kan. 'Er is in Zeeland geen enkele Alge meen Bijzondere middelbare school', aldus de website. 'Wie na de basisschool Algemeen Bijzon der onderwijs wil volgen, moet naar Breda. Dat is niet te doen en daarom biedt de wet de ruimte om zo'n school in Zeeland op te richten.' De Academie geeft 'de garantie' dat de gemeente Kapelle en zijn bewoners niet op extra kosten wor den gejaagd als de school zich er heeft gevestigd. „Kapelle hoeft niet Staatssecretaris Van Bijsterveldt heeft nog geen toestemming ge geven voor de nieuwe school. Het stichtingsbestuur verwacht voor oktober een besluit. py is afgelopen zaterdag voor het laatst gezien in de omgeving van de A58 bij Rilland. „Hij zou daar een paar keer de snelweg zijn over gestoken", zegt fokster Mignon Tijdhof De hond komt bij haar vandaan en daarom is ze nog altijd erg begaan met het wel en wee van het dier. „Ik vind het verschrik kelijk dat hij wordt vermist", zegt ze. „Ik kan er gewoon niet van sla pen." Tijdhof is vanuit Helmond al drie keer naar Rilland afgereisd om mee te helpen zoeken. Ze is zeker niet de enige. Zo heeft ook Djerina Klaasse uit Vlissingen al heel wat uren rondgelopen in de buurt van Rilland, Krabbendij- ke en Waarde. Zij is de eigenaar van het zusje van Droopy. „Ik maak me best wel zorgen over de hond", vertelt ze. „Niemand weet hoe lang zo'n beestje het volhoudt als hij op zichzelf is aangewezen. Gelukkig heeft hij een dikke vacht. oudelande - Met onder andere een braderie, helikopterrondvluch ten en rondleidingen door de fruit- bedrijven viert Oudelande morgen haar oogstfeest. Naast deze activi teiten zijn er voor de kinderen een ballonenwedstrijd, kindertheater en een traptrekkerrace en treden er in de kerk verschillende koren op. De feestelijkheden worden af gesloten met een optreden van Pie- ter van de Snor. De activiteiten be ginnen om 10.00 uur. kapelle - In Kapelle begint een proef met een opplusproject, waar bij woningen met kleine ingrepen geschikt blijven voor de huisves ting van ouderen. De Senioren raad en de gemeente zijn op zoek naar adressen. Mensen die hun huis levensloopbestendig willen maken, kunnen contact opnemen met de gemeente. meer te betalen dan dat ze krijgt van het ministerie van Onderwijs voor de huisvesting van onze school. Wij kunnen de rest finan cieren vanuit de Wereldschool." De Isaac Beeckman Academie wordt onderdeel van de Wereld- school, die digitaal onderwijs biedt aan Nederlandse jongeren in het buitenland. Van Denderen wil voorkomen dat de lokale bevolking zich keert te gen de komst van de school. Hij verwijst naar de impasse die in Wierden ontstond, toen evangeli sche school De Passie zich wilde vestigen in de gemeente. „Daar zijn toen Kamervragen over ge weest. Bewoners wilden geen ho gere ozb betalen om de huisves ting van de school te kunnen be kostigen. Maar dat hoeven ze in Kapelle niet." www.isaacbeeckmanacademie.svpo.nl Dat kan wellicht wat helpen." Om dat het om een vrij zeldzaam en kostbaar ras gaat, is Klaasse best bang dat iemand de hond mee neemt. Daarom heeft ze getwijfeld om veel bekendheid aan de vermis sing te geven. Toch heeft ze dat uit eindelijk gedaan. Dat heeft ertoe Bed breakfast Den Frisschen Romer in Middeleeuwse herberg. door Dewi Cigengack GOES - Een fris glas wijn, dat bete kent de naam van bed 8c breakfast Den Frisschen Romer aan de Van de Goeskade in Goes. Eeuwen gele den konden dorstige en vermoei de schippers hier al terecht. Het pand waar ooit een herberg was gevestigd, heeft zijn oude functie weer terug. Margreet Roijers en haar man Rob van Tiel openden de accommodatie dit voorjaar. In het gebouw bij de jachthaven in Goes was in de achttiende eeuw de herberg 'Den Frisschen Romer' gevestigd, waar vooral zeelieden kwamen. Uit een raadsbesluit van 1755 blijkt dat het in dat jaar een kroeg werd, waar de toenmalige ei genaar alleen bier, brandewijn en andere sterke dranken 'bij de kleij- ne mate' mocht verkopen. „Dit pand leent zich ontzettend goed voor een bed 8c breakfast", vindt Van Tiel. „Het bestaat uit een voorhuis, waar de gasten sla pen, en een achterhuis, waar wij wonen." Vooral het achterhuis ver telt veel over de geschiedenis van het gebouw. De kelder, die in 1900 is blijven staan toen de rest van het huis is afgebroken, stamt uit de middeleeuwen. Het huis is in verschillende periodes weer opge bouwd, en dat is te zien. Deuren, trappen en gangen leiden naar de vertrekken, die vaak een verrassen de vorm hebben. „Begin vorige eeuw had graanhan del Duvekot een opslag aan de overkant van de straat", vertelt Van Tiel. „Dit pand werd gebruikt als administratiekantoor." Herinne ring aan die tijd is de kolossale kluis uit 1935 die in de kelder staat. „Er staan handtekeningen in van mensen die hier gewerkt hebben. Deze kluis krijg je het huis niet uit zonder het te slopen." Een eigen bed 8c breakfast is al lang een droom van het stel. „Toen ik twintig was wilde ik al iets voor mezelf beginnen", zegt Roijers, die tot voor kort in de zorg werkte. „We zijn een paar geleid dat veel liefhebbers van het ras komen zoeken. „Zelfs mensen uit België en Rotterdam zijn al naar Rilland gekomen", weet ze. „Helaas heeft het nog niet tot resul taat geleid." Wie Droopy heeft gezien, kan bel len naar o6-247t2244. jaar zoekende geweest en hebben verschillende locaties bekeken in 's-Gravenpolder en Hoedekensker- ke. Maar de kinderen wilden niet weg uit Goes." Vorig jaar werd de knoop doorgehakt: ze kozen voor een kleinschalige b8cb met twee kamers aan de Van de Goeskade. Vier weken van verbouwen volg den. „Iedereen zei: dat haal je nooit in die tijd. Maar wij hadden alle afleveringen van 'Bouwval ge zocht' gezien en kenden de valkui len", zegt Van Tiel lachend. „Voor mijn werk zit ik veel in ho tels", vervolgt hij. „Vaak zijn die onpersoonlijk. Wij willen dat gas ten zich hier thuisvoelen." De com fortabele kamers in warme kleu ren zijn net kleine appartement jes. „Ze zijn met hun gratis inter netverbinding ook geschikt voor 'Goes is best 'n leuk stadje, maar dat er zoveel mensen op afzouden komen' de moderne zakenmens." Vanaf de opening in maart was de druk te boven verwachting. Van Tiel: „Tijdens de verbouwing had ik een beetje zitten prutsen met een websiteje voor vrienden. Toen die eenmaal officieel was, werd er di rect gebeld." Roijers: „Ik dacht, Goes is best een leuk stadje, maar dat er zoveel mensen op af zouden komen..." Roijers is vooral verbaasd over de diversiteit van de bezoekers. „Men sen komen uit alle windstreken. Het zijn niet alleen toeristen, maar ook zakenmensen, of mensen die op familiebezoek zijn. Dat maakt dit werk nog leuker dan ik had ver wacht. Onze eerste gasten waren een Spanjaard met zijn Hongaarse vrouw. Ze wilden een boot kopen in Goes. Ik weet eigenlijk niet eens of ze dat nog gedaan hebben." Dat is het gekke van dit werk, be aamt Van Tiel. „]e ontmoet men sen, hoort hun verhalen, maar je weet nooit hoe die verder gaan. Die verhalen hebben allemaal open eindes." www.denfrisschenromer.nl MIDDELHARNIS - Het zomerpontje tussen Hellevoetsluis en Middel- harnis is gisteren gewoon in de vaart gegaan. Het was lang ondui delijk of het veer over het Haring vliet dit jaar op en neer zou varen. Een financiële injectie van drie re creatieondernemers en de omlig gende gemeenten redden het pon tje. Het traject is het meest noordelij ke van het initiatief'fiets een rond je met een pontje', waaraan veer tien pontjes in met name Zeeland verbonden zijn. De route wordt afgelegd met een nieuwe boot, de klipperaak Li- I quenda II. Die vaart tot en met 28 augustus van maandag tot en met donderdag twee keer op en neer. Op woensdag wordt ook het ei land Tiengemeten aangedaan. Q Meer info over het vaarschema op www.rondjepontje.nl AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT ^EJOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! Zaagmolenstraat 32b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 10 75 te Goes Droopy in betere tijden. Nu wordt hij vermist en zoeken mensen uit heel het land en zelfs België naar hem. foto Mignon Tijdhof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46