Zeeland Verdachte moord op Toth ontkent Nieuwe aanpak kindermishandeling en vrouwenopvang in Zeeland WALCHEREN 27 21 25 Opnamestop bij ziekenhuis weer opgeheven Kapsalon Een Blauwe Maandag in Vlissingen De Octopus rukt uit bij problemen op de Westerschelde Dinsdag 22 juli 2008 Half Nederland is op zoek naar Droopy, de Chinese naakthond Tip? redwalch@pzc.nl Advocaat vraagt nog niet om opheffen van beperking Vlissinger. door Maurits Sep VLISSINGEN - De man die wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op Ilonka Toth uit Vlissin- gen, ontkent dat hij iets te maken heeft met haar dood. Dat zegt de advocaat van de man, Mark Duns- bergen. De politie heeft vorige week dins dag een 52-jarige man uit Vlissin- gen aangehouden voor betrokken heid bij de gewelddadige dood van de Vlissingse vrouw. Zij werd op zondag 6 juli dood gevonden op de Noorderbegraafplaats in haar woonplaats. Het voorarrest van de verdachte is vrijdag door de rechter-commissa- ris in Middelburg met twee weken verlengd tot volgende week dins dag. Die twee weken tellen vanaf de dag van zijn aanhouding. De termijn verstrijkt daarom op dins dag 29 juli. Die dag moet de offi cier van justitie bij de rechter-com- missaris opnieuw aangeven of er voldoende redenen of bewijzen zijn de verdacht nog langer vast te houden. In het belang van het onderzoek mag de verdachte nog geen con tact hebben met de buitenwereld, behalve met zijn advocaat. „Dat heeft de officier van justitie be paald", zegt Dunsbergen. „En om dat de verdachte zoals dat heet 'in beperking' zit, mag ik over de zaak ook niets zeggen. Behalve dan dat hij ontkent en dat is wel een be langrijk feit." Een 52-jarige Vlissinger ontkent elke betrokkenheid bij de dood van Ilonka Toth. Justitie houdt hem in beperking. Alleen zijn ad vocaat mag hem spreken. De beperking betekent dat de man ook in de gevangenis geen contact met andere mensen dan zijn advo caat - en uiteraard politie en justi tie - mag hebben. Praten met me degevangenen mag hij niet. De be perking kan net zo lang duren als het Openbaar Ministerie noodzake lijk vindt voor het onderzoek, legt Dunsbergen uit. „Dat kan dus heel lang zijn. Of tot ik het te lang vind duren. Dan zal ik de rechter vra gen om een oordeel te vellen wiens belang zwaarder weegt, dat van de officier van justitie of dat van de verdachte. Ik kan in princi pe elke dag om opheffing vragen, maar dat heeft natuurlijk niet zo veel zin." Dunsbergen zal dat voorlopig ook niet doen. zegt hij. „Het is een zwa re maatregel, maar gezien de ernst van de zaak, het is immers een moordzaak, en gezien het feit dat de verdachte nu een week vast zit, is het te vroeg om nu al de rechter in te schakelen." Dat moment zal zich waarschijn lijk pas voordoen als het voorar rest over twee weken afloopt, kon digt Dunsbergen aan. „Als de be perking daarna nog doorgaat, over weeg ik wel om naar de rechter te stappen." VLISSINGEN - Voor de derde keer heeft de Vlis- Op de kermis zelf traden de 3j s op; Belgisch bier- De Blauwe Maandag moet uitgroeien tot wat de singse kermis zijn Blauwe Maandag gevierd. Op café 't Zottekot was erin geslaagd de Vlaamse Roze Maandag is voor de Tilburgse kermis. Ook de kermis en in de kroegen draaide het gistera- zangeres en radiomaakster Sabrina (foto) naar de Roze Maandag werd gisteren gevierd, vond om Nederlandstalige muziek. Vlissingen te halen. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Er komt een nieuwe aanpak van kindermishandeling en vrouwenopvang in Zeeland. Or ganisaties die zich met deze proble men bezighouden, moeten inten siever samenwerken en beter in spelen op nieuwe problemen. De minister voor Jeugd en Gezin heeft Vlissingen gevraagd het voor touw te nemen om in Zeeland te komen tot een nieuwe aanpak van kindermishandeling. Het kabinet heeft bepaald dat kindermishande ling een urgent maatschappelijk probleem is. Jaarlijks zijn ruim honderdduizend kinderen het slachtoffer hiervan. Gemeenten, de provincie en alle betrokken organisaties moeten een samenwerkingsovereenkomst aangaan die uitmondt in een pro vinciaal plan 'sluitende aanpak kin dermishandeling'. De coördinator daarvan is René Boone die ook al het Zeeuws Kompas maakte, een plan voor maatschappelijke op vang en openbare geestelijke ge zondheidszorg. „We hebben in Zeeland al het Meldpunt Kindermishandeling en het Steunpunt Huiselijk Geweld. Die doen goed werk. Maar ik ga kijken hoe we de zorg nog beter in elkaar kunnen schuiven en de des kundigheid kunnen vergroten", zegt Boone. „Hoe we dat gaan doen, weet ik nog niet. We staan aan het begin van het proces." Het Rijk wil ook dat er een plan van aanpak komt voor het verbete ren van de professionaliteit van de vrouwenopvang. „Ook op dit vlak wordt in Zeeland al veel gedaan", zegt Boone. „Maar maatschappelij ke veranderingen vragen om nieu we taken. Eerwraak is bijvoor beeld iets waar wij tot voor kort niet mee te maken hadden." VLISSINGEN - Het ziekenhuis in Vlissingen is weer open voor alle nieuwe patiënten. Dat betekent niet dat de mrsa-bacterie is ver dwenen. Op verpleegafdeling Oost 2 bestaat nog besmettingsgevaar. Daar werd gisteren zelfs een derde geval van besmetting gemeld. Nieuwe patiënten worden zolang op andere afdelingen verpleegd. De intensive-care, die vrijdag op slot ging, werd maandagmiddag weer in gebruik genomen. Op die afdeling is besmetting bij één pa tiënt 'nog niet volledig uit te slui ten'. Maar daar levert dat geen ge vaar op voor andere patiënten, ver zekert het ziekenhuis. Op afdeling Oost 2 wordt nog een tiental patiënten verpleegd, van wie er twee zijn besmet. Een der de kon naar huis. Op de afdeling gelden strikte maatregelen die ver spreiding van de bacterie moeten voorkomen. Als daar geen nieuwe besmettingen meer bijkomen, kan de afdeling naar verwachting eind deze week helemaal leeg zijn en grondig worden gedesinfecteerd. Tijdens de gedeeltelijke opname stop zijn zes patiënten naar het Goese ziekenhuis verwezen. Tip? redactie@pzc.nl Kortgeleden is een Turkse onder nemer uit de Randstad neerge streken in de Vlissingse Schelde- straat. Hij is een broodjeszaak be gonnen, met als specialiteit dé re cente verovering van Rotterdam en omstreken, het broodje kapsa lon: shoarma, friet, salade, saus en kaas in laagjes gelegd. Een re clamebord met 'broodje kapsalon vijf euro' lokt de buurt bijeen. De parkeerwachters aan de over kant lusten er wel pap van. Toen één van hen zo'n zalige snack ging halen, kwam ook de buur vrouw binnengestoven. Die had alleen nog niet verder gekeken dan het bord. „Ja zeg, als jij voor vijf euro gaat knippen, dan kan ik mijn zaak wel opdoeken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23