Karadzic gearresteerd Mega-onderzoek ouderen Misdaad neemt niet langer af Alles uit de kast 'Schande dat Goes geen straat vernoemt naar Hans Warren' HET WEER: Geregeld zon Dinsdag 22 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 171 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Van oorlogsmisdaden verdachte leider speelde cruciale rol Srebrenica. BELGRADO - De van oorlogsmisda den verdachte Bosnische Serviër Radovan Karadzic is gearresteerd. Dat heeft het kantoor van de Servi sche president gisteravond laat be kendgemaakt. Karadzic was een van de drie nog voortvluchtige ver dachten die worden gezocht door het Joegoslavië-Tribunaal van de Verenigde Naties in Den Haag. Karadzic is in Den Haag aange klaagd wegens onder meer volke renmoord. Als politiek leider van de Bosnische Serviërs speelde hij naar wordt aangenomen een cru ciale rol in het bloedbad in Srebr enica. Naar schatting achtduizend moslimmannen en -jongens wer den onder het oog van Nederland se VN-militairen samengedreven door de Bosnisch-Servische troe pen die op li juli 1995 het door de VN als veilige haven aangewezen Srebrenica binnenvielen. In de da gen daarna werden zij vermoord en hun lijken haastig begraven. De massamoord in Srebrenica is door het Internationaal Gerechts hof in Den Haag aangemerkt als genocide en werd door voormalig VN-secretaris-generaal Kofi An nan omschreven als 'de zwartste bladzij uit de geschiedenis van de VN'. Een andere belangrijke figuur die nog in verband met 'Srebreni ca' wordt gezocht is de legerleider van destijds, Ratko Mladic. 1^ Radovan Karadzic, aangeklaagd door het Joegoslavië-Tribunaal voor onder meer genocide na de val van Srebrenica, is gearres teerd in Servië. Radovan Karadzic TILBURG - 'Alles uit de kast, want wat roze is mag roze zijn' was het thema van Roze Maandag op de Tilburgse Kermis. Deze aankondiging ten spijt keken sommige bezoekers toch verbaasd op bij het zien van sommige passanten. Tijdens het eer ste weekeinde trok de Tilburgse kermis ongeveer DEN HAAG - Het Universitair Me disch Centrum Utrecht (UMC) be gint dit najaar het grootste vaccina- tieonderzoek dat ooit in Neder land is gehouden. Bij 85.000 men sen vanaf 65 jaar wordt de werk zaamheid van een vaccin tegen de pneumokokkenbacterie getest. De bacterie kan bij ouderen met ver minderde weerstand longontste king veroorzaken. Bij één op de drie patiënten met longontsteking is de pneumokok kenbacterie de veroorzaker. Ge schat wordt dat in Nederland elk jaar 48.000 mensen longontste king krijgen door de pneumokok kenbacterie, waarvan 10 procent sterft. Eén op de honderd 65-plus- sers krijgt door de bacterie long ontsteking, hensenvliesontsteking of bloedvergiftiging. De sterfte door pneumokokken kan bij senio ren oplopen tot 50 procent. DEN HAAG - De daling van het aan tal misdrijven zet niet door. De po litie registreerde vorig jaar 1,2 mil joen misdrijven, evenveel als in 2006. Dat maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend. Vanaf 2002 was er jaarlijks een neergaande lijn. De stagnatie kan gevolgen hebben voor de kabinetsdoelstelling om de criminaliteit in 2oro met 25 pro cent terug te dringen. GOES - Cultuurminnend Goes vindt het een schande dat in de nieuwe wijk Riethoek geen straat naar de Zeeuwse dichter, schrijver en literatuurcriticus Hans Warren is vernoemd. In de nieuwbouwwijk dragen de straten namen van Nederlandse schrijvers als Jan Wolkers, Gerard Reve en Boudewijn Büch. Warren woonde tot aan zijn dood in 2001 in de gemeente Goes. Ook de Goese Culturele Raad noemt het bij monde van voorzit ter Marlize Laport een misser van de gemeente Goes. pagina 2 en 3: 'Ruil die charlatan van een Büch in voor Hans War- 250.000 bezoekers. Dat is iets minder dan vorig jaar. Volgens de gemeente ligt dat aan het slech te weer. foto Ed Oudenaarden/ANP zie pagina's 33,34 en op 35 De prijzenpot van de Tour www.pzc.nl Hans Warren verdient een eigen straat Marktwerking holt de zorg uit eens 89% oneens 11% aantal reacties: 395 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Buitengebied: 14 en 15; Cul tuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Zo- merkrant: 29 t/m 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Sinds 2002 is de misdaad met zes tien procent gedaald. Toch denkt de politie dat de doelstelling ge haald wordt. Hoewel in 2007 een kwart miljoen minder diefstallen zijn geregis treerd als in 2002, steeg het aantal winkeldiefstallen en gevallen van zakkenrollerij met negentien pro cent. pagina 2 en 3: braderie en ker mis populair bij zakkenrollers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1