DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR In huisje Marijke is iedereen tevreden NU 950,00 NU 975,00 www.depagterantiekeninterieur.nl Zaterdag 19 juli 2008 De vakantiewoning is de op één na belangrijkste accommodatievorm in Zeeland. Van alle overnachtingen vindt 27 procent plaats in een huisje of bungalow. De camping is met 42 procent nog het meest in trek. Zeeland heeft ruim 25.000 slaapplaatsen in toeristisch verhuurde vakan tiewoningen, verspreid over 77 terreinen. Tweede woningen, boten met vaste ligplaatsen en vaste standplaatsen op campings zijn niet meege teld. Als het over aantallen slaapplaatsen in vakantiewoningen gaat, heeft Lim burg de meeste. Gelderland en Drenthe delen de tweede plaats en Zee land staat op nummer drie. Zo'n 36 procent van de huurders van vakantiewoningen is ouder dan veertig jaar. De helft hiervan is ouder dan vijftig jaar. Huurders van vakantiehuisjes gaan graag uit eten (73 procent), of toeren met de auto (71 procent) of anders we! wandelen (70 procent). Het strand komt op de vierde plaats (64 procent). Sandra Jakobi en Tom Maier met hun kinderen Leni en Martha voor Huisje Marijke Boekenkast met trapje zwart met wit of grijs interieur van 1.650.00 MIDDELBURG Herenstraat 9 Sege'érsstraat 8 S 0118-634133' VÊERE Kaai' .53 e 01-18-501854 Hollands kabinet wit .of grijs van 1.675.00 DOMBURG - Markt 1 Vakantiewoningen in Zeeland Verhuurster: 'Ik beloof niet veel. Vooral het authentieke van deze woning vinden mensen leuk.' door Kim van Zweeden Tom Maier en Sandra Jakobi uit Braun schweig, Duitsland zijn met hun kin deren Leni (3) en Martha (1) voor de vijfde keer op vakantie in Nederland. Deze zomer verblijft de familie in huisje Marijke in Renesse. „We zijn zeer tevreden over het huis en de plek," zegt Tom vrolijk. „Het is echt perfect." De familie komt naar de kust om te windsurfen. „We zijn vorig weekend in Noordwelle ge trouwd. Het was helemaal volgens onze ver wachtingen. Es war wunderschön." Anneke van der Kassteele uit Ingolstadt in Duitsland verhuurt huisje Marijke in Renesse: „Ik ben geboren op Schouwen-Duiveland. Om dat mijn grote liefde in Duitsland woonde, ben foto Ronald den Dekker ik verhuisd. Ik kom ongeveer vier maanden per jaar terug naar Nederland. Hoe ouder ik word, hoe vaker ik terugkom. Het is daarom fijn om ook in Zeeland een huisje te hebben." In Zeeland is het aantal overnachtingen in vakantiehuisjes terug gelopen. Maar Anneke merkt daar helemaal niets van. „Als ik drie huisjes Marijke zou hebben, waren ze nu allemaal al verhuurd. Zo veel aanvragen heb ik. Ik denk er soms over na om nog een extra huisje te kopen." Wat de verhuurster opvalt, is dat het boeken van vakantie steeds meer via internet gebeurt. „Dit jaar werd het huisje opvallend veel via internet geboekt. Wel negentig procent deed het op die manier." Huisje Marijke is zowel bij Nederlanders als Duitsers in trek. Dit is volgens de verhuurster half om half Klachten krijgt zij niet. „Ik denk dat mijn website erg duidelijk is en ik beloof niet veel. Men sen vinden het huisje vooral leuk vanwege het authentieke. Er staat geen goedkope rommel in en er liggen goede matrassen. Bij die grote parken, ik noem ze pretpaticen, heb je een tafel, stoel en bed. Dat is dan je vakantiehuis." Door regels die vakantieparken opleggen, wordt vakantie voor ve len minder leuk, vindt Anneke. „Ik hoor van mijn gasten dat het steeds strenger wordt. Je mag geen huisdier meenemen of je moet ervoor betalen. Je mag niet roken. Op het strand mogen de hon den niet los. Het wordt vreselijk van de gekke. Mensen moeten be ter nadenken over wat ze toeristen te bieden hebben. Die blijven namelijk niet zomaar weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85