Weer overval in Vlissingen natuurbeleving in Hulst zorgen over jeugdzorg pian Reynaertland voor TE KOOP: GARAGEBOX MET VLIERING Tijdelijke Maria in kapelletje bij Kwadendamme Auto's op elkaar op N59 Aanpassingen knooppunt Scharnier Hulst Bus naar Gentse Feesten rijdt dit jaar niet Prijs: 32.500,- k.k. SPZC Zaterdag 19 juli 2008 25 Derde gewelddadige, gewapende beroving in anderhalve week. door Miriam van den Broek vlissingen - Een echtpaar uit Vlis singen is in de nacht van donder dag op vrijdag met grof geweld overvallen in zijn woning. De poli tie heeft kort daarna drie mannen aangehouden die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij de overval. Het gaat om drie Middel burgers van 18,19 en 21 jaar oud. Het echtpaar, de 53-jarige eigenaar van familiepark De Kanovijver in Vlissingen en zijn 52-jarige echtge note, lagen te slapen in hun wo- door Rob Paardekam kwadendamme - In het kapelletje aan de Vreelandsedijk in Kwaden damme staat weer een Mariabeeld- je, maar niet het origineel dat er ruim een maand geleden uit werd gestolen. „We hebben er een tijde lijk beeldje neergezet", zegt pastor Paul Verbeek. „Want een kapelle tje zonder Maria is ook geen ge zicht." Het is de bedoeling dat er uiteinde lijk een replica van het gestolen beeld komt. „Al zou het natuurlijk nog veel mooier zijn als dat ge woon terugkomt", aldus Verbeek. Maar hij betwijfelt of dat er ooit nog van komt. Het beeldje is voor de lokale bevolking zo bijzonder, omdat het werd gebruikt tijdens de sacramentsprocessie van twee maanden geleden. Tijdens die pro cessie werd het beeldje bewierookt en bezongen. Op eerste pinkster dag werd het zelfs ingezegend door pastor Verbeek. De ontzet ting was dan ook groot toen het Mariabeeld uit het kapelletje bleek te zijn losgerukt. ning naast het horecapand toen rond 04.00 uur twee onbekende mannen het huis binnendrongen. Onder bedreiging van een wapen werd het echtpaar gedwongen mee te werken. Tijdens de overval is er veel geweld gebruikt. Volgens politiewoordvoerster Esther Boot heeft de man 'rake klappen' gekre gen. De daders hebben een onbe kend bedrag uit de woning meege nomen. Een signalement is er niet. Drie verdachten zijn aangehouden op verdenking van medeplichtig heid. Zij reden kort na de overval rond in een auto in de omgeving van De Kanovijver. Het drietal is gisteren verhoord. Boot benadrukt dat de drie Middelburgers moge lijk niet de overvallers zelf zijn. Het is de derde keer dit jaar dat De Kanovijver doelwit is van crimine len. Begin dit jaar werd er ingebro ken in het woonhuis en een dag la ter in het horecapand. Maar vol gens een familielid vertoont de overval van gisteren weinig gelijke nissen met die van toen. Wel lijkt de gebeurtenis veel op de overval len in de afgelopen weken in Vlis singen. Het echtpaar was tijdens de beroving vastgebonden met De eigenaar van De Kanovijver en zijn echtgenote zijn 's nachts in hun slaap overvallen door twee onbekenden. Er is daarbij veel geweld gebruikt. 'tie-wraps'. Dat is volgens het fami lielid ook gebeurd bij de andere overvallen. Politiewoordvoerster Boot wil daarover niets zeggen. Het is de derde overval in Vlissin gen binnen anderhalve week. Op donderdagavond 10 juli werd een bewoner van de Jacoba van Beie- renweg in Vlissingen in zijn huis overvallen. Daarbij is geweld ge bruikt. In de nacht van vrijdag u op zaterdag 12 juli hebben twee mannen een horecazaak aan de boulevard overvallen. Het aanwezi ge personeel werd met een wapen bedreigd. En een maand geleden, werd strandtent Panta Rhei over vallen door twee mannen met een wapen. nieuwerkerk - Twee auto's zijn gistermiddag op de N59 ter hoogte van Nieuwerkerk op elkaar gebotst. Een 21-jarige automobilist uit Zierikzee had te laat in de ga ten dat zijn voorganger afremde. Omdat de situatie er in eerste instantie ernstig uitzag werden de traumaheli kopter en de brandweer opgeroepen. Deze werden la ter gecanceld. De aangereden 30-jarige automobilist uit Middelburg en zijn passagiere zijn met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Ze konden na be handeling huiswaarts. foto Marijke Folkertsma hulst - Het eerste deel van de aan passingen aan verkeersknooppunt Het Scharnier in Hulst verloopt zonder hinder voor het verkeer. Er is een nieuwe inrit aan de Absdaalseweg, ter hoogte van de Stuntmarkt. Langs die kant kun nen automobilisten naar de Steen- sedijk rijden. Na de Nederlandse Vestingsteden- dagen eind augustus in Hulst, wordt het grootste gedeelte van de werkzaamheden uitgevoerd. Dan wordt op de kruising van de Absdaalseweg met de Steensedijk een nieuwe oversteekplaats voor fietsers gemaakt. Dat kan verkeers- hinder opleveren. De aanpassingen aan Het Schar nier zijn bedoeld om fietsers meer ruimte te geven om te wachten tot zij kunnen oversteken. De krui sing wordt bovendien overzichtelij ker, omdat de Steensedijk aan die kant wordt afgesloten. door Wout Bareman TERNEUZEN - Vervoersmaatschap pij Veolia ziet dit jaar af van een Gentse Feestenbus. Daarmee wordt een traditie van zestien jaar doorbroken. In het verleden kon den feestgangers tot diep in de nacht gebruikmaken van een recht streekse verbinding tussen het Gentse stadscentrum en verschil lende haltes in Zeeuws-Vlaande- ren. PvdA-raadslid Gijs van den Berg heeft de zaak aangekaart bij verschillende instanties, in de hoop dat er alsnog bussen worden ingezet. Volgens Veolia is de Fees tenbus geschrapt door gebrek aan chauffeurs. Feestgangers kunnen in het weekeinde wel gebruik ma ken van de reguliere busritten van Connexxion tussen Goes en Gent. De Feesten beginnen vandaag. Gedeputeerde Staten voorzien druk door besluit Bussemaker. middelburg - GS voorzien een toe nemende druk op de jeugdzorg als gevolg van het besluit van staatsse cretaris Bussemaker, om de onder steunende begeleiding van kinde ren met ADHD of autisme niet langer uit de AWBZ te betalen. Ze antwoorden dat op vragen van het CDA in Provinciale Staten. Ge deputeerde Staten zijn daar erg be zorgd over. Ouders zullen vaker een beroep doen op gemeenten of zorgaanbieders. Maar die hebben nog geen zicht op de gevolgen van deze maatregel en kunnen er daar door niet adequaat op inspelen. Overigens staat GS niet alleen in hun zorg. Ook de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft aan de bel getrokken en gepleit voor heldere afspraken met het Rijk. Gelegen op eigen grond aan de 's Heer Lauwendorp te Zierikzee. Voorzien van elektra en op afstand bedienbare garagedeur. Afmetingen: 7.00 [I] x 2.98 [b)x2.50[h] m. Bij interesse kunt u bellen met WM Zierikzee, telefoon 010 - 442 39 49. Restanten van oude spoorlijn zijn leidraad voor nieuwe fietsroute. door Harold de Puysseleijr HULST - De stichting Reynaertland uit Hulst wil de natuurbeleving in het uitgestrekte bosgebied tussen de Witte Brugstraat in Hulst en de Expresweg stimuleren. De restanten van de oude spoor lijn tussen Hulst via Sint Niklaas naar Mechelen moeten in de visie van de stichting als leidraad die nen voor nieuwe wandel- en fiets routes met Reynaertland als ver- trek- of eindpunt. De stichting wil in dat verband gidsen opleiden die excursies voor kleine groepen ver zorgen in de bossen en kreekgebie- den in de directe omgeving van Reynaertland. Een concept van dat plan is deze week door de stichting Reynaert land ingediend bij de gemeente Hulst. De stichting is nauw geli eerd aan het themapark waarvan Frans Lievens eigenaar is. Stimule ring van de beleving van het Rey- naertepos is de voornaamste doel stelling van de stichting. Die wil de bossen aansluitend aan Rey naertland aantrekkelijker maken voor een bezoek, door langs de wandel- en fietsroutes het Rey- naertverhaal in beeld te brengen. Lievens heeft inmiddels zijn wens om recreatiewoningen te bouwen in het bos van Staatsbosbeheer, naast Reynaertland aan de Witte- brugstraat, laten varen. Staatsbos beheer heeft de deur daarvoor na melijk in het slot gegooid. Staats bosbeheer staat 'verstening' van het bosgebied naast Reynaertland PJJ Stichting Reynaertland in Hulst wil in het grensoverschrijdende bos wandel- en fietsroutes aan leggen. Restanten van de oude spoorlijn dienen als leidraad. niet toe. Volgens voorzitter Waker Naessens van de stichting Reynae rtland is de rijksdienst wel enthou siast over het plan om de beleving van de natuur in het bos te bevor deren. „Voor de uitvoering van het plan zijn we volledig afhankelijk van financiers", zegt Naessens. „De stichting heeft daar de midde len niet voor." De stichting wil daarom aanspraak maken op Euro pese en nationale subsidiebron nen. Daarnaast mikt ze onder meer op bijdragen van de gemeen ten Hulst en Sint Gillis-Waas, de provincie Zeeland en Staatsbosbe heer. Maar ook de ontwikkeling van verblijfsrecreatie in de directe omgeving van Reynaertland is vol gens Naessens noodzakelijk om het project financieel rond te breien. Lievens wil in dat verband in de directe omgeving van Rey naertland, tussen de Kreekzoom en de Grote Kreekweg, mogelijkhe den krijgen voor recreatiebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73