PZC 21 1 Haast met dorpshuisbestuur wordt Edudelta CDA-vragen verkoop Poorthuisje 27 22 Ook olifant Carla vindt de zee nog koud Horeca bezorgd om overvallen Diefstal ZMF'er Gijs van Zonneveld roept op tot dialoog Zaterdag 19 juli 2008 Een graancirkel wordt altijd 's nachts gemaakt Tip? redzzee@pzc.nl vrouwenpolder - Het duurde een tijdje, maar toen ze er een maal goed door was, spetterde olifant Carla van circus Renz er vrolijk op los. Even maar, want ook met een dikke olifanten huid is het zeewater blijkbaar nog koud. Haar maatje Rani hield het daarom bij pootjebaden en wat met de slurf in het zand wroeten. De twee Indische olifanten brachten gisteren vanuit hun tijdelijke standplaats aan de Noorddijk in Vrouwen polder een bezoek aan het strand bij Breezand. Circus Renz is nog tot en met zondag in Vrouwenpolder. foto Ruben Oree! Gemeente speurt naar daadkrachtige duizendpoten. door Piet Kleemans zierikzee - Visionair, betrokken, ervaren en daadkrachtig. Met min der neemt de gemeente Schou- wen-Duiveland geen genoegen voor wat betreft het nieuwe be stuur van de op te richten overkoe pelende Stichting Dorpshuizen Schouwen-Duiveland. De gemeen te maakt haast met het op poten zetten van de nieuwe beheerstich- ting, maar wil wel kwaliteit. In nauw overleg met de bestaande dorpshuisbesturen gaat binnen kort de werving van bestuursle- vlissingen - Onder horecaonder nemers in Vlissingen heerst er be zorgdheid over de gewelddadige overvallen die de afgelopen weken zijn gepleegd in Vlissingse horeca bedrijven. „Er wordt veel over ge sproken", zegt voorzitter Frans Me ijer van de Vlissingse afdeling van Koninklijk Horeca Nederland. ALit pagina 25: weer overval in --- Viissingen den van start. Het in het leven roe pen van een overkoepelende stich ting voor het beheer van de 18 dorpshuizen op Schouwen-Duive land vloeit voort uit het in 2006 ge nomen besluit om de dorpshuizen te verkopen aan woningbouwcor poratie Zeeuwland. Door de dorps huizen direct terug te huren van Zeeuwland hoopt de gemeente de instandhouding van de dorpshui zen te kunnen garanderen. In de oude situatie werden tien dorps huizen beheerd door afzonderlijke stichtingen en acht door de ge meente. De gemeente Schou wen-Duiveland wil ze nu alle acht tien onder de paraplu van één ei- landelijke stichting hebben en is op zoek naar daadkrachtige dui- zierikzee - De Schouwen-Duive- landse CDA-fractie wil duidelijk heid over de toekomst van het zo geheten Poorthuisje. Dat blijkt uit vragen van het CDA aan Schou- wen-Duivelands dagelijks gemeen tebestuur. Over het Poorthuisje - vastge- bouwd aan de monumentale Noordhavenpoort in Zierikzee - is heel wat te doen geweest. In no vember 2007 presenteerde het Schouwen-Duivelandse college zendpoten die bereid zijn zitting te nemen in genoemd bestuur. De lat wordt hoog gelegd. Termen als visionair, betrokken, ervaren en daadkrachtig worden gebezigd. De beoogde bestuurders moeten daar bij ook nog eens ervaring hebben in maatschappelijke functies, inspi rerend zijn, goed kunnen plannen en organiseren en beschikken over een 'adequaat netwerk'. De taak die het nieuwe bestuur krijg is een belangrijke. „Het bestuur zal eerst een visie moeten ontwikkelen De nieuwe overkoepelende stich ting die de Schouwen-Duiveiand- se dorpshuizen gaat beheren moet er in 2010 staan. De ge meente zoekt bestuursleden. van Burgemeester en Wethouders plannen voor sloop van het leeg staande huisje. Op de plek van het huisje zou vervolgens een toeris tisch informatiepunt aangekleed met watersculptuur komen. Het college haalde zich met de plannen de woede van heemkun dige kring Stad en Lande op de hals. Stad en Lande kreeg bijval vanuit politiek én maatschappij en uiteindelijk leidde dat in decem ber 2007 tot het terugdraaien van voor een effectieve en efficiënte or ganisatie voor de dorpshuizen. Daarbij zal het de ervaring, kennis en deskundigheid van de vele be stuurders en beheerders van de dorpshuizen moeten koesteren, bundelen en benutten. Het nieu we bestuur moet een meerwaarde vormen voor de huidige stichtin gen van de dorpshuizen. De gemeente benadrukt in de brief aan de dorpshuisbesturen dat het werken met vrijwilligers - zo als dat nu in veel dorpshuizen ge beurt - blijft. „Het netwerk, de or ganisatie en de inzet van vrijwilli gers zijn onontbeerlijk voor het welslagen van de plannen om de leefbaarheid in de stads- en dorps kernen te verbeteren. de plannen en het sparen van het Poorthuisje. Het college zegde toe het pandje - waar onder meer van af de zijde van een restauratiearchi tect belangstelling voor was - bij in schrijving te verkopen. Tot op heden is dat echter nog niet gebeurd en het CDA wil van het college weten hoe het ermee staat. Het college van Burgemees ter en Wethouders moet zich nog over de vragen van het CDA bui gen. goes - Edudelta College, dat is van af 1 september de nieuwe naam voor het Groen College in Goes. De naamsverandering hoort bij de nieuwe aanpak van de Edudelta Onderwijsgroep, waar het Groen College onderdeel van is. Alle vestigingen van de groep, in Middelharnis, Barendrecht en Goes, krijgen dezelfde naam en huisstijl. Zo moet een sterker on- derwijsmerk ontstaan. ZEEUWSElHBH^tól Tip? redactie@pzc.nl Slachtofferhulp is een groot goed. De medewerkers bieden slachtoffers van zware ongeval len, calamiteiten en andere mal heur een troostende schouder. In de beginjaren draafden die mede werkers wel eens door. Zo mag een man uit Terneuzen graag ver halen van die keer dat hij een te lefoontje kreeg met de vraag of men iets voor hem kon beteke nen nu onverlaten de antenne van zijn auto hadden gesloopt. Laatst kregen twee meiden uit Terneuzen netzo'n telefoontje, nadat ze de diefstal van hun fiets hadden gemeld. Het antwoord: „Nou nee, wij treuren er niet zo om. Maar misschien onze moe der, want het was haarfiets."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69