Informatie moet stigma wegwerken Vlissings echtpaar met geweld overvallen Auto en gereedschap gestolen uit pand Tochten voor scootmobielers Groen College heet na de vakantie Edudelta Rondweg Sloegebied dag dicht voor werk Diefstal uit schuur in Biervliet Aanpassingen Scharnier Hulst PZC Zaterdag 19 juli 2008 25 TERNEUZEN - De Zorgkoepel Aan Z houdt op dinsdag 12 augustus in Hulst en Terneuzen recreatieve tochten voor scootmobielers. De tochten zijn bestemd voor vijftig plussers. Er zijn routes uitgezet met een afstand van ongeveer twintig kilometer. In Terneuzen is het vertrek om 13.00 uur bij buurt huis Oudelandse Hoeve, in de ge meente Hulst is het vertrekpunt Heikant, het tijdstip is eveneens 13.00 uur. Deelname kost 2 euro. Het informatiecentrum in de Nieuwstraat in Terneuzen moet het imago van de binnenstad opkrikken. foto Canule Schelstraete Centrum over projecten en activiteiten in binnenstad Terneuzen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De inrichting is nog niet helemaal klaar, maar de let ters zijn alvast op het raam ge plakt. Hier komt het infocentrum over de binnenstad van Terneu zen. In voormalig restaurant Kennedy in de Nieuwstraat worden vanaf september alle vooroordelen over het centrum van de havenstad be streden. In een huurpand van woonstich- ting Clavis leggen medewerkers van Piblw Reïntegratie de laatste hand aan het voorlichtingscen trum, dat hoofdzakelijk is opge trokken uit al eerder gebruikt ma teriaal. De oude kledingrekken van Mai- son LeGrand dienen nu als wand decoratie en het hout (in de kleu ren van het wapen van Terneuzen geverfd) is vooral afkomstig uit af braakpanden. Het centrum moet een beeld ge ven van alles wat er in de binnen stad gebeurt: van woningbouwpro jecten tot toekomstvisies en van evenementen in het Scheldethea- ter of cafés tot de kleine weetjes over de historie van de binnen stad. En om misverstanden te voorko men: het centrum is geen concur rent van het VW-kantoor. „Het gaat ons puur om het wel en wee van de binnenstad. Er rust een stig matisering op dit gebied, die er maar niet weg is te krijgen. Terwijl het helemaal niet klopt; het is hier rustig, de criminaliteit is laag... het is hier gewoon goed toeven", aldus wijkraad-voorzitter Hans Vlottes. „En nu coffeeshop Checkpoint is gesloten, is het nog rustiger dan 'In Terneuzen moet het altijd gezelllig zijn. Met én zonder evenementen' eerst." Op een televisiescherm voor het raam wordt uitleg gege ven over verschillende looproutes door het centrum. Vlottes: „We streven er naar dat langparkeerders hun auto's aan de rand van het centrum zetten en dan door de hele binnenstad lo pen. En dus niet alleen door de Noordstraat (de winkelstraat, red). In dat licht proberen we ook het complete centrum bij evenemen ten te betrekken. Het is toch raar dat je in de ene straat de Havenda gen viert, terwijl er een straat ver derop niets is te doen?", aldus Vlottes. „Eigenlijk zouden mensen de agen da's helemaal niet meer moeten raadplegen om naar Terneuzen te komen. Daar moet het namelijk al tijd gezellig zijn. Met én zonder evenementen." Het centrum opent waarschijnlijk op weekdagen in de middag zijn deuren. Vlottes probeert de ge meente Terneuzen zover te krij gen dat het centrum middels een subsidiebaan ook op zaterdag open kan. GOES - Edudelta College. Dat is vanaf 1 september de nieuwe naam voor het Groen College in Goes. De naamsverandering hoort bij de nieuwe aanpak van de Edu delta Onderwijsgroep, waar het Groen College onderdeel van is. Alle vestigingen van de groep, in Middelharnis, Barendrecht en Goes, krijgen dezelfde naam en huisstijl. Zo moet een sterker on- derwijsmerk ontstaan. MIDDELBURG - De N254 langs het Sloegebied tussen Middelburg en Nieuwdorp gaat in de week van 28 juli tot en met 1 augustus één dag dicht voor werk aan de wegmarke ring. De afsluiting duurt van 9.00 tot 16.00 uur. Automobilisten wor den tijdens de afsluiting omgeleid via de Europaweg. Op welke dag in die week de weg dicht is, hangt af van het weer. Het weer bepaalt ook of eventueel een tweede dag nodig is voor de werkzaamheden. SCHOONDIJKE - In een bedrijfspand aan de Nijverheidsstraat in Schoondijke is tussen donderdaga vond 20.00 uur en vrijdagochtend 07.45 uur ingebroken Uit het pand zijn gereedschappen en verwarmingsapparatuur ter waarde van duizenden euro's weg genomen. Uit een garage die naast het pand staat is een bestelauto weggeno men. Familiepark al voor derde keer dit jaar doelwit van criminelen. VLISS1NGEN - Een echtpaar uit Vlis- singen is in de nacht van donder dag op vrijdag met grof geweld overvallen in zijn woning. De poli tie heeft kort daarna drie mannen aangehouden die ervan verdacht worden betrokken te zijn geweest bij de overval. Het gaat om drie Middelburgers van 18,19 en 21 jaar oud. Het echtpaar, de 53-jarige eigenaar van familiepark De Kanovijver in Vlissingen en zijn 52-jarige echtge note, lagen te slapen in hun wo ning toen twee onbekende man nen het huis binnendrongen. On der bedreiging van een wapen werd het echtpaar gedwongen mee te werken. Tijdens de overval is er veel geweld gebruikt. Volgens politiewoordvoerster Esther Boot heeft de man 'rake klappen' gekre gen. De daders hebben een onbe kend bedrag uit de woning meege nomen. Een duidelijk signalement van de daders, is er niet. De drie verdachten zijn kort na de overval aangehouden door surveillanten die het opmerkelijk vonden dat er op dat tijdstip in de buurt van de Kanovijver drie mannen in een au to rondreden. Het drietal is giste ren verhoord. Het is de derde keer dit jaar dat De Kanovijver doelwit is van criminelen. Begin dit jaar werd ingebroken in het woonhuis en een dag later in het horeca- pand. Maar volgens een betrokke ne zijn er weinig gelijkenissen. HULST - Het eerste deel van de aan passing aan verkeersknooppunt Het Scharnier in Hulst verloopt zonder hinder voor het verkeer. Er is een nieuwe inrit aan de Absdaalseweg, ter hoogte van de Stuntmarkt. Langs die kant kun nen automobilisten naar de Steen- sedijk rijden. Na de Nederlandse Vestingstedendagen eind augustus in Hulst, wordt het grootste gedeel te van de werkzaamheden uitge voerd. Dan wordt op de kruising van de Absdaalseweg met de Steensedijk een nieuwe oversteek plaats voor fietsers gemaakt. Dat kan verkeershinder opleveren. De aanpassingen aan Het Schar nier zijn bedoeld om fietsers meer ruimte te geven om te wachten tot zij kunnen oversteken. De krui sing wordt bovendien overzichtelij ker, omdat de Steensedijk aan die kant wordt afgesloten. BIERVLIET - Uit een schuur en uit twee bestelbussen die nabij de schuur aan de Bolderweg in Bier vliet stonden, is tussen woensdag 18.00 uur en donderdag 07.00 uur gereedschap gestolen. Het gaat om bosmaaiers, een slijper, trimmers, kettingzagen, heggescharen en dia mantschijven met een waarde van meer dan 10.000 euro. Kom eens langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanaeren. N O E N S www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38 Zonwering of rolluiken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61