Profs nemen heft in handen in Nisse durft weer te dromen Sle¥® ?a,"Jis "i""1 pzc Zaterdag 19 juli 2008 37 AMSTERDAM - Dennis Bergkamp (naast hoofdtrainer Marco van Basten) is gisterochtend begonnen aan zijn stage bij Ajax. De 39-jarige oud-spits kijkt het komende voetbalseizoen mee bij het eerste elftal van de club. De stage van Bergkamp maakt deel uit van de verkorte cursus coach betaald voetbal. Van Bas ten bood Bergkamp enige maanden geleden zelf de stage plaats aan. Volgens de oud-bondscoach kan Bergkamp in de toekomst van grote waarde zijn voor Ajax. „In de Arena heb ik eigenlijk nooit gewerkt, maar het voelt toch een beetje als thuiskomen. Nederland en Ajax heb ik vijftien jaar geleden ver laten en nu ben ik weer terug", zei Bergkamp na afloop van de eerste training. foto Evert Elzinga/ANP Zeeuwen eisen toch groot aan ereplaatsen op bij Jumpin' de Weel. door Lucien Roelandt nisse - De Zeeuwse deelnemers slaagden er op de tweede dag van Jumpin' De Weel niet in om de succesreeks van donderdag een ver volg te geven. Met Ingrid Jakobsen als winnaar in de finale van de klasse B was ditmaal voor de pro vinciale vertegenwoordigers de koek op. Wel eisten de Zeeuwen een groot aantal ereplaatsen op. De profs namen gisteren het heft in handen en kaapten de meeste oranje erelinten weg. Niet verwon derlijk, want met zo'n vierhon derd talentvolle jonge paarden wa ren de 'broodrijders' in Nisse ruim in de meerderheid. Een groot aantal combinaties plaatste zich voor de barrage op de boerderij van de familie Huige, die in enkele maanden tijd door vrij willigers is omgetoverd in een ac commodatie die kan wedijveren met internationale concoursen. In de klasse Z groep één klassiek ging de zege naar Bas Knijf De rui ter uit Barendrecht stuurde in de barrage de merrie Odine als een scheermes in 39.49 seconden fout loos rond en liet daarmee zijn ach tervolgers kansloos. Carolein van de Plasse uit Yerseke hield zich met Delta Mossels Utah Beach keu rig staande tussen de profs. Zij stuurde de Andiamo-dochter in 42.78 seconden naar haar tweede nulronde, goed voor de vierde stek en de beste Zeeuwse prestatie. Ook in groep twee hield een do zijn deelnemers in het basispar- cours de nul op het strafblad. An ouk Kort (17) reed in de beslissen- Hoewel veel professionele rui ters hun opwachting maken bij Jumpin' de Weel in Nisse, beha len de Zeeuwen er toch een groot aantal ereplaatsen. de ronde Tjambika in 41.54 secon den foutloos naar de finish en nam daarmee de leiding. Carolein van de Plasse haalde daarna met de hengst Delta Mossel Upgrader alles uit de kast In een bloedstol lende rit stuurde de zij de met veel techniek en vermogen springende Heartbreaker-zoon over het par cours. De combinatie kwam ech ter een fractie te kort om Anouk Kort van de leiding te verdringen. Het venijn zat echter in de staart. In een alles-of-niets rit was de Belg Thomas Leemans met de mer rie Olani een tel sneller dan het Zuid-Bevelands talent. In het ZZ was de Zeeuwse hoop gevestigd op de nationale reserve kampioen Chayenne Wiskerke met VDL Rocksina en streekfavo- riet Anouk Kort met Parodie. Met een tijdfout in het basisparcours eindigde Kort met Karandasj-doch- ter op de zesde stek. In de barrage was jeugdinternational Anoek van der Pluym met Armani opper machtig. De amazone uit Made opende de beslissende rit foutloos in een tijd van 33.69. Daarop beten de achtervolgers zich stuk. Chayen ne Wiskerke hield met VDL Rock sina ook in de barrage de nul op de lei. De tijd van 35.27 seconden leverde de amazone uit Kruinin- gen brons op. van vriendenstrijd „Maar het was op dat moment moeilijk te accepteren dat ik een goede auto had, eigenlijk de beste waarin ik ooit heb gereden, en dat ik bezig was aan mijn slechtste pe riode in de Formule 1." Met herwonnen zelfvertrouwen rijdt hij inmiddels meer ontspan nen in de rondte dan pakweg an derhalve maand geleden. De Grand Prix van Frankrijk zorgde voor de ommekeer. „Daar heb ik behoorlijk wat progressie ge maakt", verklaart Heidfeld. „Ook al redde ik het niet tot het derde deel van de kwalificatie, ik zat op maar een paar honderdsten van Robert. De afgelopen maanden hebben we gezocht naar de oorza- en van de problemen." De set-up van de auto werd veran derd, Heidfeld paste zijn rijstijl zelfs enigszins aan. „De laatste ra ces hebben getoond dat het de goe de kant opgaat. Al het werk van de afgelopen maanden begint zich nu uit te betalen." Met zijn tweede plaats tijdens de regenrace op Sil- verstone als laatste wapenfeit. Heidfeld durft weer te dromen. Voor eigen publiek opnieuw een podiumplaats? Waarom niet? Hij heeft van alle Duitse Formule i-coureurs - Adrian Sutil (Force In dia), Sebastian Vettel (Toro Rosso), Timo Glock (Toyota) en Nico Ros berg (Williams) - de beste papie ren. Teamgenoot Kubica toonde al aan dat BMW, met wat geluk, een Grand Prix kan winnen. Nick Heidfeld door Jeroen Mascini AMERSFOORT - Een tenniscoach heeft tijdens een wedstrijd al am per invloed, gisteren zat Reginald Willems er helemaal voor spek en bonen bij. Als een gemiddelde toe schouwer van de Dutch Open zag hij hoe zijn ene pupil, Steve Dar cis, de andere, Christophe Rochus, versloeg. De strijd tussen de twee Belgische vrienden eindigde in 7-5, 6-3 voor de titelverdediger. „Vreemd", had Willems het gevon den, om een keer geen contact te hebben met zijn tennissers tijdens een partij. Het was een logische af spraak nadat duidelijk was gewor den dat zijn pupillen elkaar zou den treffen in de kwartfinale in Amersfoort. Moeilijk kon de coach Darcis tippen hoe de ander te ver slaan om even later hetzelfde te doen bij Rochus. „Ik moest neu traal zijn, maar raar was het wel." De twee Walen communiceerden onderling wel. Bij twijfelachtige uitballen losten ze het samen wel op en bij een knappe bal van de een klonk er zelfs een compliment van de ander. Op 5-2 in de tweede set scoorde Rochus met een prach tige stopvolley, Darcis lachte en riep zijn vriend toe: „Perfecter kan niet." „Ik had liever iemand anders dan Christophe verslagen, maar zo is het leven helaas," zei de 25-jarige titelverdediger Darcis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55