PSV raakt Ismail Aissati en Jonathan Reis kwijt Nick Heidfeld Albert Zoer maakt geen deel uit van Olympische springploeg Peking Ferguson: Cristiano Carson ploeggenoot blijft bij ManUnited Zuiverloon bij Albion Weer dopinggeval in Griekenland Pistorius ontbreekt in Zuid-Afrikaans team Laatste poging Ottey voor achtste Spelen Reinier Saxton mist cut op Brits Open 36 Zaterdag 19 juli 2008 PZC Zeeuwse vraag 2. Stelling 1Theofiel Middelkamp was de eerste Zeeuwse ritwinnaar in de Tour. Stelling 2: Maarten Ducrot was de laatste Zeeuwse ritwinnaar in de Tour. Welke van de onderstaande beweringen is waar? A. stelling 1 en 2 zijn beide niet waar B. stelling 1 is waar, stelling 2 niet waar C. stelling 1 is nietwaar, stelling 2 is waar D. stelling 1 en 2 zijn beide waar Fotovraag 3. Wie is deze renner met de bijnaam Skippy? A. Phil Anderson B. Stephen Hodge C.Alan Peiper D.Henk Vogels ÜGele-truivraag 4. Wie was de laatste Franse renner die de Tour de France won? A. Laurant Fignon B. Bernard Thevenet C. Bernard Hinault D. Jean-Francois Bernard Tijdens de drie grote sportevenementen deze zomer schotelt de PZC zijn lezers op zaterdag een sportquiz voor. Vandaag de derde van vier Tour-quizzen. Na de Tour de France volgt een weekje rust en dan wordt de sportzomer afgesloten met drie olympische quizzen. Elke week verdient de winnaar 25 euro. Wie na elf quizzen de meeste vragen goed heeft beantwoord, wint de eindprijs van 250 euro. Nederlandse vraag 1Jan Janssen greep in 1968 op de slotdag de gele trui en werd de eerste Nederlandse Tourwinnaar. Hoe groot was de achterstand van Janssen op leider Herman van Springel vóór de afsluitende tijdrit? A. 11 seconden B. 16 seconden C.21 seconden D.26 séconden athene - Griekenland heeft er drie weken voor het begin van de Olympische Spelen opnieuw een dopingschandaal bij. De Griekse te levisie maakte gisteren bekend dat een voor Peking genomineerde bokser is betrapt op verboden mid delen. De naam van de sporter werd niet genoemd. Eerder liepen elf gewichtheffers, een zwemmer, een atleet en een roeier uit Grie kenland tegen de lamp. Johannesburg - Oscar Pistorius zal in elk geval nog vier jaar moe ten wachten op eventuele deelna me aan de Olympische Spelen. De gehandicapte atleet is gisteren niet in de olympische ploeg van Zuid-Afrika opgenomen. De 21-ja- rige atleet, die beide onderbenen mist, had nog hoop zich voor de estafetteploeg te kwalificeren. Woensdag miste hij de limiet. JOHANNESBURG - Cristiano Ronal- do speelt ook komend seizoen voor Manchester United. Dat ver telde trainer Alex Ferguson giste ren in Johannesburg, waar United op trainingskamp is. Ferguson gaf aan een goed gesprek te hebben ge had met Ronaldo, die in de belang stelling staat van Real Madrid. „Hij is ook komend seizoen speler van United. Ronaldo wordt niet ver kocht." BIRMINGHAM - West Bromwich Al bion heeft doelman Scott Carson voor vier miljoen euro overgeno men van Liverpool. De 22-jarige Engelse international heeft een contract voor vier jaar getekend. Albion, dat afgelopen seizoen pro moveerde naar de Premier League, trok eerder al de Nederlandse jeugdinternational Gianni Zuiver loon aan. Carson was vorig jaar uit geleend aan Aston Villa. ljubljana - Sprintster Merlene Ot tey doet vandaag en dinsdag een laatste gooi naar een startbewijs voor haar mogelijk achtste Olympi sche Spelen. De geboren Jamai- caanse, die al jaren voor Slovenië loopt, komt op beide dagen in Ma- ribor in actie op de 100 meter. Ot tey is inmiddels 48 jaar. De sprint ster maakte op de Spelen van Mos kou in 1980 haar debuut. southport - De Nederlandse gol fer Reinier Saxton heeft het Brits Open al na twee dagen moeten verlaten. De amateur, die zijn de buut maakte op een major, had voor twee rondes op de Royal Birk- dale-golfbaan in Southport 157 sla gen (+17) nodig. Saxton won in juni het Britse amateurkampioen schap en verdiende zo een deelna mebewijs voor het Brits Open. MaiO uw antwoorden naar sportquDZ@pzc.inil of SMS uw antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCQUIZ spatie antwoorden spatie uw postcode spatie uw huisnummer Bijvoorbeeld: PZCQUIZ ABCD 4462DZ 28 U betaalt 0,90 per verzonden SMS, de helft hiervan komt ten goede aan vogelop vang De Mikke. Spelregels: - nadat u uw sms-bericht heeft verzonden, krijgt u direct per sms een ontvangstbevestiging - uw sms dient uiterlijk 3 dagen na publicatie van de quiz, bij ons binnen te zijn - de winnaars ontvangen persoonlijk bericht - over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd - deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar De juiste antwoorden van vorige week waren: Oplossing ib(intrad) 2 B (Jan Raas) vorige 3 A (Bernard Hinault) 4 C (Marco Pantani) week Van de inzenders met de goede antwoorden is na loting J.J. Buijze uit Terneuzen winnaar geworden van de 25 euro. Vormgeving: Rolant Ouist. Samenstelling: Rudy Boogert Herstel Edison Mendez is meevaller voor Eindhovense ploeg. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV is gisterochtend twee van zijn grootste talenten kwijtgeraakt. De club besloot Is mail Aissati aan Ajax te verkopen. Kort daarop liep aanvaller Jona than Reis een voetblessure op, die hem mogelijk vele maanden aan de kant houdt. De transfer van Aissati hing al da gen in de lucht. Ajax meldde zich gisteren voor de derde keer bin nen een week. PSV zou ongeveer 4 miljoen euro hebben overgehou den aan de transfer. Aissati speel de sinds zijn prille jeugd voor PSV, maar vreesde ook dit seizoen niet aan veel wedstrijden toe te komen in Eindhoven. Hij verzocht de club daarom zijn contract te ont binden. Trainer Huub Stevens zegt het vertrek van Aissati jam mer te vinden. Jonathan Reis haalde zich gisteren het ongenoegen van Stevens op de hals. Tijdens een eenvoudige oefe ning zwikte hij door zijn rechter- enkel. De blessure lijkt dermate ernstig, dat de voet van de Brazili aanse spits in het gips moest wor den gezet. Jonathan kwam eerder in conflict met de medische staf van PSV. Enkele maanden geleden zetten de artsen zijn voet ook al in het gips vanwege de breuk van een botje. De speler verwijderde het gips toen op eigen gezag. Stevens: „Wat er toen gebeurd is, kan gewoon niet. Jonathan moet maar eens goed in de spiegel kij ken. Hij kwam met een duidelijke achterstand hier binnen en is nu weer geblesseerd. Hij zit midden in een bewustwordingsproces van hoe je als voetballer met blessures en met je lichaam moet omgaan." Stevens verwacht niet dat zijn Na het vertrek van Aissati naar Ajax en de voetblessure van Jona than heeft Mika Vayrynen van PSV te horen gekregen dat hij (voorlopig) niet weg mag. spits voor de winterstop al in top conditie zal raken. „Wie de voorbe reiding mist, loopt daar vaak een halljaar achteraan", weet hij. PSV zal na het vertrek van Aissati en de onduidelijkheid over Jona than haast maken met het aantrek ken van een extra aanvaller. Ste vens wil het liefst een ervaren spe ler halen, die meteen inzetbaar is. Overigens heeft de coach ook nieu we plannen met Carlos Salcido. Hij ziet in hem een rechtsback. Volgens Stevens is de Mexicaan dermate allround dat hij alle posi ties in de verdediging kan bezet ten. Verder kreeg Mika Vayrynen te horen dat hij (voorlopig) niet mag vertrekken. Meevaller is het herstel van Edison Mendez. Die liep vorige maand een spierscheuring op, maar maak te gisteren alweer zijn opwachting op het trainingsveld. „Daar ben ik zeer gelukkig mee", zei Stevens. „Hij is de laatste dagen met spron gen vooruit gegaan. Over een paar weken moet Edison weer hele maal fit zijn." Springruiters gaan ondanks tegenslagen toch voor goud. door Robin Campmans velp - Natuurlijk heeft hij gepie kerd. Tot donderdagavond half tien om precies te zijn. Toen kreeg bondscoach Rob Ehrens medisch uitsluitsel over Albert Zoer. Een negatief doktersadvies, dus be hoort de ruiter uit Echten defini tief niet tot de Olympische spring- equipe. Gerco Schroder, Angelique Hoorn, Vincent Voorn en Mare Houtzager vertegenwoordigen over een maand de Nederlandse ploeg in Hong Kong. Leon Thijssen gaat mee als reserve. „Hij wil zelf wel, maar die gok kan ik niet nemen. Ik ben geen dokter, maar krijg niet voor niets dit ad vies", aldus Ehrens over Zoer. De Drentenaar liep begin deze maand bij een training een dubbele been breuk op. Enkele dagen daarvoor won hij het prestigieuze CHIO in Aken. Het afhaken van Zoer is de tweede klap voor de ruiterequipe. Want Jeroen Dubbeldam, Olym pisch kampioen in 2000, gaf vori ge week te kennen dat hij de Olym pische Spelen moest laten schieten vanwege een blessure bij zijn paard BMC Up 8c Down. Volgende week zaterdag gaan de paarden in quarantaine, een week later vliegt de ploeg naar Hong Kong. Bij de paarden in quarantai ne zal ook Van Schijndels Rascin van Piet Raijmakers zitten. Opval lend, omdat Raijmakers geen deel uitmaakt van de selectie. „Hij komt pas in beeld als er zich echt onverhoopte omstandigheden voor gaan doen en er voor vertrek naar Hong Kong dus een beroep moet worden gedaan op een twee de reserveruiter", aldus Ehrens. Op vrijdag 15 augustus staat de eer ste springwedstrijd op het pro gramma. Ehrens: „Ondanks de te genvallers is er met dit team nog steeds niets mis. Dus ja, we gaan gewoon voor goud." Formule i-coureur in eigen land favoriet tijdens GP Duitsland. door Erwin Blatter HOCKENHEIM - Wie wordt morgen tijdens de Grand Prix van Duits land de opvolger van Michael Schu macher? Wat de Duitsers betreft, wordt dat Nick Heidfeld. Hoewel niet minder dan vijf van hun land genoten in de Formule 1 actief zijn, lijkt de coureur van BMW-Sauber de enige Duitser die aanspraak kan maken op de over winning. Heel irreëel is die veronderstelling niet, want een BMW-coureur op het podium is dit seizoen eerder re gel dan uitzondering. Neem Ro bert Kubica. De Pool van BMW won al een Grand Prix (Canada) en heeft slechts twee punten ach terstand op de drie leiders in het kampioenschap. Kubica hoort het hele seizoen al bij de top. Heidfeld niet. Tijdens de laatste drie Grands Prix claimde hij welis waar twee tweede plaatsen, maar bij de 31-jarige coureur is eerder sprake van een comeback. Na een sublieme seizoensstart in Melbour ne (tweede achter Lewis Ha milton) presteerde de bebaarde coureur steeds slechter. Kubica reed consequent harder en Heid feld kwam onder druk te staan. „Deprimerend is niet het juiste woord voor die periode", zegt hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38