Niki Terpstra kan eindelijk genieten Test je wielerkennis! LEZERSE>«TRA PZC Saunier Duval ontslaat Riccö én Piepoli Riccardo Riccó ontkent epo te hebben gebruikt Geschiedenis herhaalt zich in Roosendaal PZC Zaterdag 19 juli 2008 35 Geert van Diepen was eigen lijk teleurgesteld. Hij mócht in 1998 als verzorger met TVM naar de Tour de France, maar van zijn werkgever kreeg hij geen drie weken onbetaald verlof in de zomerperiode. Daarom besloot hij vijf jaar geleden om geen soig- neur meer te zijn die af en toe een paar 'losse dagen' langskomt in het peloton. Van Diepen (54) stop te als postbode en werkt nu fullti me in dienst bij Riis Cycling, het overkoepelende orgaan boven de wielerploeg CSC/Saxo Bank. In zijn zestiende of zeventiende Ronde van Frankrijk masseert hij de benen van Nicki Ssrensen en Kurt-Asle Arvesen, de ritwinnaar van Fobc. Natuurlijk, weet Van Diepen, hun benen zijn belangrij ker dan de zijne, maar als het om handen gaat... „Iedereen is eigenlijk gelijk in on ze ploeg", zegt Van Diepen. „Komt door de survivalkampen die Bjarne Riis in de winter houdt. Daar leer je elkaar toch op een andere manier kennen. Of je nou Sastre, Schleck of Van Die pen heet: we liggen allemaal op de koude grond en proberen het warm te krijgen. Daardoor heb ben wij toch andere verhoudingen dan bij andere ploegen, denk ik. Daar zijn de renners de sterren en wij degenen die voor hen moeten zorgen." Van Diepen kan het weten, want hij zag bijna iedereen komen - en sommigen weer gaan. Na zijn TVM-tijd werkte hij nog even bij PDM. Via Alex Pedersen, de toen malige eigenaar van Home, Jack&Jones - de voorloper van CSC/Saxo - kwam hij in de lijn van Riis terecht. „En dat bevalt goed. Denen hebben toch wel een beetje dezelfde mentaliteit als Ne derlanders. Het is bijna een fami lie. Dat zie je ook wel aan het wei nige verloop, bij de renners, maar ook bij het personeel." De Denen maken nu voor het ze vende seizoen gebruik van de han den van Van Diepen. „Als ik zo wel eens om me heen kijk, dan wil ik niet eindigen zoals sommi ge oudere collega's in België. Maarzo lang ik nog een beetje fit ben, wil ik dit werk best tot mijn zestigste doen." Harm Vonk Niki Terpstra was gisteren de strijdlustigste renner in de Touretappe. foto Valerie Kuypers/ANP Eerste Nederlander mag in Nimes podium op in deze Tour. door Ad Pertijs NIMES - Onderweg van Narbonne naar Nimes had de ploeg van rit winnaar Mark Cavendish vooral hard moeten werken om Niki Terpstra tot de orde te roepen. De Noord-Hollander van Milram zit al vanaf het begin van de Tour op een ontsnapping te azen en giste ren lukte het eindelijk. „De eerste de beste poging was dit keer gelijk raak", keek hij verbaasd terug op het begin van zijn vlucht met de Fransman Florent Brard. Hoe vaak hij het de afgelopen twee weken vergeefs geprobeerd had, wist Terpstra niet meer pre cies. „Iedere dag een keer of vijf. Reken maar uit." Hij geeft toe dat hij er de afgelopen dagen chagrij nig van werd. „Maar ik heb geluk kig de moed gehouden om het el ke dag weer te proberen. En nu dan eindelijk een dag voorop gere den, met het rode startnummer als beloning." Dat nummer hoort bij de prijs van de meest strijdlustige renner. Het gaat vaak naar de dappere vluchter die kort voor de meet wordt ach terhaald door het voor wiskunde geslaagde peloton. Ook Terpstra's vlucht (maximale voorsprong tien minuten en het laatste gedeelte so lo) zal worden opgenomen in het hoofdstuk 'Nimes dat is een mooie stad, maar net iets te ver weg'. Terpstra kwam tien kilome ter tekort. „Je weet heel de weg dat het gaat gebeuren, maar het is ook mooi om een keer zo lang voorop 0 te rijden. Er stonden trouwens op vallend veel Nederlanders langs de kant van de weg", zei hij stralend. Even nog dacht de brutale Hollan der het peloton te kunnen foppen. „Ik had wat krachten gespaard voor de laatste twintig kilometer. Ik dacht: als ik met de wind in de rug vijftig per uur ga rijden, pak ken ze me met twee minuten voor al Niki Terpstra kleurt de etappe van Narbonne naar Nimes. Zijn vlucht strandt - uiteraard - in het zicht van de haven, maar hij is wel de strijdlustigste renner. Niki Terpstra in Zeeland Niki Terpstra is geen onbeken de in de Zeeuwse wielerwed strijden. Hij nam bijvoorbeeld drie keer deel aan het OZ wie lerweekend. Twee jaar geleden won de ren ner uit Krommenie de Zeeuws-Vlaamse driedaagse zelfs, toen nog in dienst van Ubbink/Syntec. Zijn eerste deelname in 2003 leverde hem een tweede plaats op in de tijdrit, maar hij viel een dag later uit na een valpar tij. Een jaar later eindigde hij als vijfde in het eindklassement. sprong nooit meer terug." Het liep anders. „De wind stond schuin op kop en de weg liep omhoog." Met de tong uit de mond gaf hij zich over. Terpstra noemde zijn 'rode num mer' een troostprijs, maar genoot er evenveel van als Cavendish van zijn vierde zege. Hij keek zijn ogen uit achter het erepodium waar mannen als Evans en Freire ston den te wachten op hun zoveelste leiderstrui. Na hen was het zijn beurt. Als eerste Nederlander die deze Tour het podium op mocht. NARBONNE - De wielerploeg Sau nier Duval heeft gisteren Riccardo Riccö en Leonardo Piepoli ontsla gen. Tweevoudig ritwinnaar Riccö werd positief getest op epo, Piepo li, ook ritwinnaar, heeft de ethische code van de ploeg overtre den, meldde de ploegleiding. Voor alsnog is niet bekend of Piepoli ook is betrapt op het gebruik van verboden middelen. Volgens de krant L'Equipe is bij Saunier Duval nóg een renner positief FOIX - De Italiaanse wielrenner Riccardo Riccö is gisteren in staat van beschuldiging gesteld op ver denking van het gebruik van een verboden middel. Onderzoeksrech ter Antoine Leroy stelde de renner van Saunier Duval, in de Tour be trapt op epo, onder voorwaarden in vrijheid. Riccö mag het land ver laten, maar het is hem verboden contact te hebben met collega's of de leiding van de ploeg. Riccö be strijdt epo te hebben gebruikt. ROOSENDAAL - Het Roosendaalse wielercriterium 'Draai van de Kaai' grijpt net als vorig jaar naast deelname van een Tourcrack in verband met een dopingaffaire. Vorig jaar moest de Deense gelet ruidrager Michael Rasmussen na zijn verwijdering uit de Tour ver stek laten gaan. Voor de komende editie zou Riccardo Riccö zijn op wachting maken. Nu de Italiaan op verdenking van epo-gebruik uit de Tour is gezet, gaat dit niet door. Tourfans let op! De Tour de France van 2008 is officieel van start gegaan. Wie heeft de beste U A' ■/-? e benen dit jaar en hoe doen onze landgenoten Rif het? Uw krant volgt de tour op de voet. U maakt elke dag kans op een Efteling Hotel arrangement. Dit arrangement bevat een overnachting in het Efteling Hotel en toegang tot het park voor maximaal 2 volwassen en 2 kinde ren. De prijs wordt aangeboden door de Efteling. Elke dag staat er een Tour-vraag in de krant. SMS uw antwoord naar 2002. Is het antwoord correct dan dingt u mee naar de prijs. Uiteraard mag u zo vaak meedoen als u wilt. Vraag zaterdag 19 juli: Wat bekent het woord 'demarrage'? A. Water halen voor ploeggenoten die tempo van het peloton bepalen B. Plotselinge tempo versnelling om uit een groep wielrenners weg te rijden C. Achteraan in het peloton fietsen om zodoende uit de wind te blijven Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIET0UR19spatieA, BofC Bijvoorbeeld: ACTIET0UR19 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 26 oktober 2008 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid WERELD VOL WONDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37