Via Gladiola PZC Zaterdag 19 juli 2008 31 roept iemand vertederd. „Jullie bin zuunig", grapt een ander. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs, die langs de kant Zeeuwse wandelaars feliciteert, wenkt de meiden. „Ik heb gevraagd of ze een keer met ons meewandelt", lacht Anneke. „Maar dat kan niet, want ze wordt geopereerd, zei ze. Ze wil ons wel verzorgen, heeft ze beloofd. Hartstikke leuk!" De tachtigjarige Rinus van Hercu les uit Middelburg marcheert de laatste vijf kilometer met andere Indië-veteranen. „Eigenlijk gaat het me nog een beetje te lang zaam", moppert hij. „Maar het is een geweldige dag!" Zo soepel als Rinus loopt, zo moei zaam strompelt Claudia Zeegers uit Oostburg de laatste kilometers naar de finish. „Ik loop echt op m'n tandvlees. Het doet zo'n pijn!" De tranen biggelen over haar wangen, maar Claudia moet en zal 't halen. Ze krijgt schouder klopjes en bemoedigende woor den van de toeschouwers. Een jon gen springt uit het publiek en pakt Claudia vast. 'Meid, jij bent de bes te! Je gaat het halen!' „Het is waar", zegt Claudia. „Je wordt echt op handen gedragen. Hier doe je het toch voor?" Even later ploft ze neer. Moe. Heel moe, maar mét het felbegeerde Vierdaag- sekruis in de hand. „Dit is eens maar nooit weer", zegt ze resoluut. „Ik heb me bewe zen en dat is voldoende." Maar ja, dat hebben meer Vierdaagsewan- delaars al eens gezegd. Jeanne Puys, Trix Kay- ser en Babs Kloet uit Vlissingen legden deze week vier keer dertig kilometer af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33