Weer overval in Vlissingen wordt Edudelta Horeca bezorgd over berovingen 27 21 22 Ook olifant Carla vindt de zee nog koud Gratis taxatiedag munten en zegels Diefstal ZMF'er Gijs van Zonneveld roept op tot dialoog Zaterdag 19 juli 2008 Opnamestop ziekenhuis door mrsa-bacterie Tip? redwalch@pzc.nl VROUWENPOLDER - Het duurde een tijdje, maar toen ze er een maal goed door was, spetterde olifant Carla van circus Renz er vrolijk op los. Even maar, want ook met een dikke olifanten huid is het zeewater blijkbaar nog koud. Haar maatje Rani hield het daarom bij pootjebaden en wat met de slurf in het zand wroeten. De twee Indische olifanten brachten gisteren vanuit hun tijdelijke standplaats aan de Noorddijk in Vrouwen polder een bezótk aan het strand bij Breezand. Circus Renz is nog tot en met zóndag in Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel Derde gewelddadige, gewapende beroving in anderhalve week. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Een echtpaar uit Vlis singen is in de nacht van donder dag op vrijdag met grof geweld overvallen in zijn woning. De poli tie heeft kort daarna drie mannen aangehouden die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij de overval. Het gaat om drie Middel burgers van ïS, 19 en 21 jaar oud. Het echtpaar, de 53-jarige eigenaar van familiepark De Kanovijver in Vlissingen en zijn 52-jarige echtge note, lagen te slapen in hun wo ning naast het horecapand toen MIDDELBURG - Vergeten postzegelal bums of oude ansichtkaarten kun nen onverwacht veel geld waard zijn. De Munten- en Postzegelorga nisatie (MPO) uit IJsselstein houdt daarom op vrijdag 1 augustus een taxatiedag voor postzegels, mun ten, bankbiljetten en ansichtkaar ten. De taxaties worden gratis ver richt en vinden plaats in de Zeeuwse Bibliotheek tussen 12.00 en 16.00 uur. rond 04.00 uur twee onbekende mannen het huis binnendrongen. Onder bedreiging van een wapen werd het echtpaar gedwongen mee te werken. Tijdens de overval is er veel ge weld gebruikt. Volgens politie woordvoerster Esther Boot heeft de man 'rake klappen' gekregen. De daders hebben een onbekend bedrag uit de woning meegeno men. Een signalement is er niet. Drie verdachten zijn aangehouden op verdenking van medeplichtig heid. Zij reden kort na de overval rond in een auto in de omgeving van de Kanovijver. Het drietal is gisteren verhoord. Boot benadrukt dat de drie Middelburgers moge lijk niet de overvallers zelf zijn. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Onder horecaonder nemers in Vlissingen heerst er be zorgdheid over de gewelddadige overvallen die de afgelopen weken zijn gepleegd in Vlissingse horeca bedrijven. „Er wordt onderling veel over ge sproken", zegt voorzitter Frans Me ijer van de Vlissingse afdeling van Koninklijk Horeca Nederland, te vens eigenaar van café De Concur rent op het Bellamypark. Het is de derde keer dit jaar dat De Kanovijver doelwit is van crimine len. Begin dit jaar werd ingebro ken in het woonhuis en een dag la ter in het horecapand. Maar vol gens een familielid vertoont de overval van gisteren weinig gelijke nissen met die van toen. Wel lijkt de gebeurtenis veel op de overvallen in de afgelopen weken in Vlissingen. Het echtpaar was tij dens de beroving vastgebonden met 'tie-wraps'. Dat is volgens het familielid ook gebeurd bij de ande- De eigenaar van De Kanovijver en zijn echtgenote zijn 's nachts in hun slaap overvallen door twee onbekenden. Er is daarbij veel geweld gebruikt. „Echt gezamenlijk als brancheorga nisatie hebben wij er nog niet over gesproken. Want iedereen zit mid den in het hoogseizoen. Wel is het opmerkelijk dat er nu in korte tijd drie overvallen zijn gepleegd bij horecabedrijven die allemaal wat afgelegen liggen. Voor de betrokke nen is het echt verschrikkelijk. Je hoopt altijd dat dit je niet over komt." Volgens Meijer is het enige dat de afdeling van Koninklijk Horeca Ne- re overvallen. Politiewoordvoerster Boot wil daarover niets zeggen. Het is de derde overval in Vlissin gen binnen anderhalve Week. Op donderdagavond 10 juli werd een bewoner van de Jacoba va§, Beie- renweg in Vlissingen in zijn huis overvallen. Daarbij is gewild ge bruikt. In de nacht van vrijdag 11 op zater dag 12 juli hebben twee mannen een horecazaak aan de boulevard overvallen. Het aanwezige perso neel werd met een wapen be dreigd. Enkele honderden euro's werden uit de kassa meegenomen. En een maand geleden, in de nacht van 1 op 2 juni, werd strand tent Panta Rhei overvallen door twee mannen met een wapen. derland kan doen, alle onderne mers op het hart drukken nog eens met alle personeelsleden te bespreken hoe de bedrijven aan het einde van de dag moeten wor den afgesloten, hoe omgegaan moet worden met klanten die te gen sluitingstijd nog naar binnen willen en hoe het staat met de be veiliging. „Het is altijd goed nog eens kri tisch te kijken naar de dagelijkse routine", zegt hij. GOES - Edudelta College, dat is van af 1 september de nieuwe naam voor het Groen College in Goes. De naamsverandering hoort bij de nieuwe aanpak van de Edudelta Onderwijsgroep, waar het Groen College onderdeel van is. Alle vestigingen van de groep, in Middelharnis, Barendrecht en Goes, krijgen dezelfde naam en huisstijl. Zo moet een sterker on- derwijsmerk ontstaan. ZEfUiVSE Tip? redactie@pzc.nl Slachtofferhulp is een groot goed. De medewerkers bieden slachtoffers van zware ongeval len, calamiteiten en andere mal heur een troostende schouder. In de beginjaren draafden die mede werkers wel eens door. Zo mag een man uit Terneuzen graag ver halen van die keer dat hij een te lefoontje kreeg met de vraag of men iets voor hem kon beteke nen nu onverlaten de antenne van zijn auto hadden gesloopt. Laatst kregen twee meiden uit Terneuzen netzo'n telefoontje, nadat ze de diefstal van hun fiets hadden gemeld. Het antwoord: „Nou nee, wij treuren er niet zo om. Maar misschien onze moe der, want het was haarfiets."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23