Toeristen korter in Zeeland Eindelijk op de Via Cladiola i 2008 Agressieve mug waargenomen in Sloegebied Verdachte zaak Toth langer vast Zaterdag 19 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 169 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Aantal overnachtingen in vakantiehuisjes is met 30 procent gedaald. door Ton van den Nouweland GOES - Het aantal overnachtingen in Zeeuwse vakantiewoningen is de afgelopen vijf jaar met 30 pro cent teruggelopen. De daling wordt veroorzaakt door dat het toeristisch bedrijfsleven on voldoende inspeelt op de verander de vraag van de markt. De gevol gen hiervan zijn in de hele Zeeuw se verblijfsrecreatie merkbaar, maar zij komen met deze forse da ling het meest navrant aan het licht bij de verhuur van vakantie woningen. Werd in 2003 nog 3,1 miljoen keer overnacht in een ge huurd huisje of bungalow; in 2007 was dit afgenomen tot 2,2 miljoen. Dat blijkt uit de Toeristische Trendrapportage 2007/2008 van het Kenniscentrum voor Toerisme en Recreatie. De daling van het aantal overnach tingen heeft alles te maken met de gewijzigde vakantieplannen van Sinds 2003 is in Zeeland het aan tal overnachtingen in vakantiewo ning fors teruggelopen. Toeristen zien Zeeland steeds meer als een bestemming voor een korte trip. de bezoeker. Die gaat vaker, maar korter op vakantie. „Zeeland is hard op weg een twee de vakantiebestemming te wor den", zegt een VW-woordvoer- ster. Na een weekje in de Turkse zon 'doet' de vakantieganger nog een paar dagen Zeeland. De hotel sector en bungalows spelen inmid dels in op deze trend door ook midden in het hoogseizoen mid week- en weekeindarrangementen aan te bieden. Ook door de gast te verleiden tot meer bestedingen op het park proberen verhuurbedrij ven het gemis aan overnachtingen goed te maken. Volgens de VW zijn het vooral de particuliere verhuurders die in komsten missen door vast te hou den aan boekingen per volle week. ®zomerkrant: vakantiewoningen in Zeeland NIJMEGEN - Anneke Jacobse, Arnoud Schout, Kees Westerweele en Ko de Waele uit Oost-Sou burg, leden van wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg, leggen op de Via Gladiola de laat ste kilometers van de 92e Nijmeegse Vierdaagse af. Niet minder dan 34.962 wandelaars haalden dit jaar de eindstreep. Negen procent viel uit. Commissaris van de koningin Karla Peijs was in pagina 30 en 31: Zeeuwen op de Via Gladiola Zeeland is meer tijd waard dan een midweekje reageer op www.pzc.nl Tijgermug in Zeeland De oorpronkelijk uit Azië afkomstige tijgermug is ook in Zeeland gesignaleerd. Alle wielrenners zijn valsspelers eens 33% ■oneens 67% aantal reacties: 301 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Cultuur: 12; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 39. Bijlagen: Zomerkrant, Spectrum, Reizen/Wonen, Media met daarin Televisie: 52 t/m 55. ■■i h De mug draagt een aantal ernstige ziekten over als de West-Nijlziekte, Japanse encephalitis, chikungunya, dengue of knokkelkoorts en m gele koorts. In tegenstelling tot andere muggen is deze mug ook H overdag actief en niet alleen i tijdens de schemering. Vanuit China komt de mug mee in de containers waarin sier planten (lucky bamboo) worden vervoerd. De stengels van de Chinese sierbamboe (dracaena) worden ver voerd op water. In dit waterlaagje leggen de muggen hun eitjes. PZC Felix Blnicewicz 13e Etappe 1. Cavendish (GB) 4.25.42 2. McEwen (Aus) 3. Feillu (Fra) 17. Martijn Maaskant z.t. z.t. z.t. Algemeen klassement 1Evans (Aus) 2. Schleck(Lux) 3. Vandevelde (VSt) 21. Ten Dam 54.48.47 0.01 0.37 9.23 Vandaag de etappe: Nïmes - Dignes-les-Bains (194,5 km) Morgen de etappe: Embrun - Prato Nevoso (183 km) zie pagina's 33,34 en 35 j en www.pzc.nl f Nijmegen om de Zeeuwse deelnemers in te ha len. foto Cornelleke Blok GOES - De tijgermug is in Zeeland vorig jaar al gezien in het Sloege bied. Ook nu zijn er weer waarne mingen. Hij is kleiner dan onze langpootmug: het lijfje is 5 tot 6 millimeter lang. De kleur is zwart met opvallend witte streepjes. Ei tjes worden gelegd in stilstaand (re genwater. Het is een agressief in sect, vandaar de bijnaam 'killer- mug.' Zij opereren vaak in zwer men. De mug steekt kort en heeft meerdere mensen of dieren nodig om genoeg bloed binnen te krij gen. De steek is pijnlijk, veroor zaakt op de huid een grote rode vlek en kan leiden tot allergische reacties. Medicijnen of een vaccin zijn er nog niet. VLISSINGEN - De Vlissinger (52) die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Ilonka Toth blijft nog zeker twee weken in hechte nis. Dat besloot de rechter-com- missaris in Middelburg gisteren. Toth (42) kwam door geweld om. Zij werd op 6 juli gevonden op de Vlissingse Noorderbegraafplaats. pagina 2 en 3: ondanks de re gen, hebben we alle sporen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1