Kennisgeving Natura 2000-beheerplan Voordelta. Het beheerplan Voordelta is vastgesteld door de staats secretaris van Verkeer en Waterstaat bij besluit van 1 juli 2008 en door het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, met instemming van het college van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, bij besluit van 8 juli 2008. De vaststelling heeft plaatsgevonden in overeenstemming met de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. De Voordelta, de ondiepe zee en omringende stranden voor de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden, is een waar devol natuurgebied. De minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft de Voordelta om die reden aan gewezen als Natura 2000-gebied, als onderdeel van een Europees netwerk van natuurgebieden. De minister heeft het Aanwijzingsbesluit hiervoor op 19 februari 2008 vast gesteld. Het beheerplan Voordelta bevat een uitwerking van de in het Aanwijzingsbesluit opgenomen instandhou dingsdoelstellingen in de vorm van een beschrijving van de noodzakelijke instandhoudingsmaatregelen. Het doel van dit beheerplan is het in stand houden en ontwikkelen van de beschermde natuur, compenseren van verlies aan beschermde natuur bij de aanleg van Maasvlakte 2 en binnen deze natuurbescherming zo goed mogelijk rekening houden met andere belangen, zoals die van recreatie, toerisme en visserij. De maatregelen in het beheerplan Voordelta zijn gebaseerd op het daarvoor opgestelde Plan-MER en de Passende beoordeling, welke onderdeel zijn geweest van de inspraak op het ontwerp- beheerplan in het voorjaar van 2007. Voor de natuurbescherming en natuurcompensatie geeft het beheerplan de onderbouwing van maatregelen, zoals het realiseren van vijf rustgebieden en een bodembe- schermingsgebied. Het beheerplan bevat tevens voor waarden en spelregels voor het bestaand gebruik, met het oog op de natuurbescherming en natuurcompensatie. Het beheerplan Voordelta is opgesteld door het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de provincies Zeeland en Zuid-Holland en is afgestemd met lokale overheden en maatschappelijke organisaties. Het beheerplan heeft een looptijd van zes jaar. In die periode worden realisatie en maatregelen gemonitord en geëvalueerd. Hoe komt u aan meer informatie? Het beheerplan Voordelta ligt vanaf maandag 21 juli 2008 gedurende zes weken ter inzage op de volgende locaties: de (deel)gemeentehuizen van Brielle (Slagveld 36 te Brielle), Goedereede (Tramlijnweg 2 te Goedereede), Hellevoetsluis (Oostzanddijk 26te Hellevoetsluis), Hoek van Holland (Prins Hendrikstraat 161 te Hoek van Hol land), Hoogvliet (Middenbaan-Noord 47 te Hoogvliet), Maassluis (Koningshoek 93.050 te Maassluis), Noord- Beveland (Voorstraat 31 te Wissenkerke), Rozenburg (Jan van Goyenstraat 1 te Rozenburg), Schiedam (Stadserf 1 te Schiedam), Schouwen-Duiveland (Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee), Spijkenisse (Raadhuis laan 106 te Spijkenisse), Veere (Trasvere 1 te Domburg) en Westvoorne (Raadhuislaan 6 te Rockanje); de hoofdvestigingen van openbare bibliotheken van Oostvoorne (Hoflaan 6 te Oostvoorne), Ouddorp (Hof- dijksweg 20 te Ouddorp) en Vlissingen (Spuistraat 6 te Vlissingen); City Informatiecentrum (Coolsingel 197 te Rotterdam); de provinciehuizen van Zeeland (Abdij 6 te Middelburg) en Zuid-Holland (Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag); 0 de kantoren van Rijkswaterstaat, diensten Noordzee (Lange Kleiweg 34 te Rijswijk), Zeeland (Poelendaele- singel 18 te Middelburg), Zuid-Holland (Boompjes 200 te Rotterdam) en gebouw Westraven (Griffioenlaan 2 te Utrecht); de ministeries van Landbouw, Natuur en Voedselkwali teit (Dienst Regelingen, Laan van Nieuw Oost-lndië 131/133 te Den Haag) en Verkeer en Waterstaat (Ples- manweg 1-6 te Den Haag). Voor vragen over de beroepsprocedure kunt u contact opnemen met het Inspraakpunt, telefoon 070 351 96 02. Een exemplaar van het beheerplan Voordelta kunt u bij het Inspraakpunt opvragen. Het document wordt u dan tegen kostprijs toegezonden. Voor meer informatie over het project, alsmede een digitale versie van de docu menten, kunt u terecht op www.inspraakpunt.nl of op www.rijkswaterstaat.nl/noordzee. Wie kan reageren? Belanghebbenden die hun zienswijze tegen het ontwerp- beheerplan naar voren hebben gebracht, of die redelijker wijs niet verweten kan worden geen zienswijze naar voren te hebben gebracht, kunnen gedurende zes weken beroep instellen tegen het beheerplan Voordelta. Hoe kuntu reageren? Om in beroep te gaan tegen het beheerplan Voordelta dient het beroepschrift te worden gericht aan: Raad van State Afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019 2500 EA Den Haag De beroepstermijn vangt aan op dinsdag 22 juli 2008 en duurttot en met maandag 1 september 2008. Het ondertekende beroepschrift dientten minste te bevatten: - uw naam en adres; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - de gronden van het beroep. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Het instellen van beroep schorst niet de werking van het besluit. Hangende beroep kan op grond van artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht een verzoek om voor lopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De aanleg van Maasvlakte 2 is onderdeel van het Project Mainport- ontwikkeling Rotterdam (PMR). PMR heeft tot doel de mainport Rotterdam te versterken èn de leefbaarheid van de regio Rijnmond te vergroten. Het project bestaat verder uit de bijbehorende verplichte natuurcompensatie: het realiseren van een bodembeschermings- gebied met rustgebieden in de Voordelta en de aanleg van 35 hectare nieuw duingebied. Voor het bodembeschermingsgebied en de rustgebieden heeft de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit,opgrondvanartikel20vandenatuurbeschermingswet 1998, de beperking van de toegankelijkheid van gebiedsdelen binnen Natura 2000-gebied 'Voordelta' ingesteld. Om de leefbaarheid in de regio te vergroten wordt daarnaast 750 hectare natuur- en recreatiegebied aangelegd en zijn er initiatieven om het Bestaand Rotterdams Gebied te verbeteren. In de Planolo gische Kernbeslissing PMR heeft het Rijk de ruimtelijke voorwaarden vastgelegd voor de uitvoering van deze deelprojecten. PMR is een samenwerkingsverband van rijks-, regionale en lokale overheden en Havenbedrijf Rotterdam N.V. De verantwoordelijkheid voor de aanleg van Maasvlakte 2 ligt bij Havenbedrijf Rotterdam. Kijk ook op www.mainport-pmr.nl. "ZUID HoLLAND Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16